Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

neos kai mavros έγραψε:Γεια σας παιδια οταν εκοψα την αναβολη εγω δεν ειχα παρει το πτυχιο και δεν το δηλωσα. Τωρα ομως που το εχω στα χερια μου πρεπει να το δηλωσω;Και κατι ακομη ενας γνωστος μου ειπε οτι θα πληρωσω καποιο χρηματικο ποσο περιπου 80ευροπουλακια γιατι ετσι ειναι ο νομος ισχυει η μου λεει παπαριεσ;


Αυτό γίνεται σε περίπτωση που έχεις διαγραφή από την σχολή σου. Οπότε ο φίλος σου μπερδεύτηκε

DimitrisM.

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από DimitrisM. »

Καλησπερα. Ειμαι αδειουχος ραδιοερασιτεχνης και εχω καταταγει στο Π. Ν. Υπαρχει θεση πχ. Ασυρματιστης η κατι τετοιο που να μπορω να παω, και αν ναι ειναι καλυτερα, χειροτερα?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από D.Y.K »

Μόνο με βύσμα φίλε!
Ειδικά στο ΠΝ μην ψάχνεις πολλά δυστυχώς!
DimitrisM.

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από DimitrisM. »

Οταν λες με βυσμα, για ποια θεση εννοεις; Αξιζει?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από D.Y.K »

Για ασυρματιστής πχ αξίζει ναι!
Αλλά είναι πιθανό να σε στείλουνε νησάκι!
Βέβαια σκέψου ότι εκεί θα είσαι 20 μέρες μέσα και 20 έξω!(κανονικότατα) Εικόνα
sotirisd
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 06, 2010 7:02 am
Επικοινωνία:

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από sotirisd »

Γεια σας ενας γνωστος μου εχει πτυχιο γεωλογιας οταν θα υπηρετησει θα μπορεσει να παει σε γραφειο η καπου αλλου στον στρατο;
Άβαταρ μέλους
Sarge
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Ιουν 01, 2011 3:55 pm
Τοποθεσία: Λοχίας
Επικοινωνία:

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από Sarge »

Αν δεν έχει βύσμα δεν θα πάει πουθενά. Το γραφείο δεν σημαίνει κάνει, όλοι οι φαντάροι μπορουν να κάνουν γραφιάδες...
cor88

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από cor88 »

Καλησπερα, εχω τελειωνω τ ιστορικο και κανω την πρακτικη μ στα αρχεια και μπαινω στρατο τ νοεμβρη. Θελω να ρωτησω πως μπορω μεσω τ στρατου ν μπω στ στρατιωτικο αρχειο η σε κατι παραπλησιο...
χχχ

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από χχχ »

Παιδιά Χαίρετε! Εχω Πτυχίο Πολυτεχνείου και παρολο που το κατεθεσα οταν εκοψα την αναβολη μου με βαλανε πυροβολικο. Ειναι φυσιολογικο αυτο; Μου Είπανε Οτι δικαιουμαι να παω μηχανικο η τεχνικο και να παω να το Απαιτήσω στο ρουφ. Ξερεις κανεις τπτ;
kostas

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από kostas »

Τώρα λογικά είναι αργά αφού έχουν έρθει τα χαρτιά κατάταξης. Το πτυχίο που έχεις θα το καταθέσεις στο κεν (που θα παρουσιαστείς; ) και ίσως σου δώσουν κάποια ειδικότητα σχετική με αυτό που σπούδασες.

Διάβασε τις ειδικότητες που υπάρχουν π. Χ μπορεί να γίνεις τεχνικός.

Για την Ελλάδα όλα φυσιολογικά είναι., δεν πάνε όλοι ανάλογα με το πτυχίο τους, παίζει ρόλο και το βύσμα.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από yandr »

χχχ έγραψε:Παιδιά Χαίρετε! Εχω Πτυχίο Πολυτεχνείου και παρολο που το κατεθεσα οταν εκοψα την αναβολη μου με βαλανε πυροβολικο. Ειναι φυσιολογικο αυτο;
Φυσιολογικότατο είναι.
Χρήστος

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από Χρήστος »

Καλησπέρα κύριοι. Κατατάσσομαι με την Δ'ΕΣΣΟ στο ΚΕΠΒ 27/10, σπούδαζα στο Kingston του Λονδίνου Διοίκηση Επιχειρήσεων και περιμένω το πτυχείο μου (έχω βεβαιωθεί πως έχω περάσει όλα μου τα μαθήματα), το θέμα μου είναι αν μπορώ και τί ειδικότητα σχετική με το πτυχείο μου να πάρω στον Στρατό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Firebat
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2011 6:45 pm
Επικοινωνία:

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Δημοσίευση από Firebat »

Χρήστος έγραψε:Καλησπέρα κύριοι. Κατατάσσομαι με την Δ'ΕΣΣΟ στο ΚΕΠΒ 27/10, σπούδαζα στο Kingston του Λονδίνου Διοίκηση Επιχειρήσεων και περιμένω το πτυχείο μου (έχω βεβαιωθεί πως έχω περάσει όλα μου τα μαθήματα), το θέμα μου είναι αν μπορώ και τί ειδικότητα σχετική με το πτυχείο μου να πάρω στον Στρατό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.



Θα σου απαντήσω με τα λόγια του ποιητή:

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες