Από ΕΠΟΠ σε Στρατιωτική Σχολή

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
paris

Από ΕΠΟΠ σε Στρατιωτική Σχολή

Δημοσίευση από paris »

D.Y.K έγραψε:Σωστά, εγώ σε μονάδα εξστρατείας τοποθετούμε τον Σεπτέμβριο οπότε δεδομένου ότι δεν θα έχω κλείσει ένα χρόνο δεν θα έχω το δικαίωμα να δώσω!
Ευχαριστώ!


Ψαξτο καλυτερα γιατι για τους ΕΠΟΠ δεν ειμαι 100% σιγουρος αλλα για αποφοιτους της ΣΜΥ ειναι σιγου, δηλ.2 χρονια η σχολη + 1 χρονο υπηρεσια, αλλα δεν νομιζω σαν ΕΠΟΠ να μπορεις να δωσεις κατευθειαν μαλλον θελει και αυτο την υπηρεσια του.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Από ΕΠΟΠ σε Στρατιωτική Σχολή

Δημοσίευση από D.Y.K »

Κοίτα εγώ για την ΣΜΥ ενδιαφέρομαι έτσι κι αλλιώς οπότε ίσως τα δεδομένα να είναι λίγο διαφορετικά για τους Μ. Λχίες που ενδιαφέρονται για ΣΣΕ !
paris

Από ΕΠΟΠ σε Στρατιωτική Σχολή

Δημοσίευση από paris »

D.Y.K έγραψε:Κοίτα εγώ για την ΣΜΥ ενδιαφέρομαι έτσι κι αλλιώς οπότε ίσως τα δεδομένα να είναι λίγο διαφορετικά για τους Μ. Λχίες που ενδιαφέρονται για ΣΣΕ !


Οσο καιρο ημουν στην ΣΜΥ δεν ειχε περασει κανενας ΕΠΟΠ. Αυτο τωρα ειναι τυχαιο γιατι φυσικα κ περνανε αλλα οπως σου ειπα ειναι ελαχιστα τα ατομα. Με ενδιεφεραι και εμενα αυτο το θεμα γιατι Εδωσα για ΣΣΕ για αυτο γνωριζω καποια πραγματα. Αν θυμαμαι καλα απο ενα ΕΠΟΠ που ειχαμε στην μοναδα ηθελε να δωσει για ενα διαγωνισμο Ανθυπασπιστων Γραμματεων και μου ειχε πει οτι χρειαζονταν να ειχε υπηρεσια 3-4 χρονια αν δεν κανω λαθος. Απο ΕΠΟΠ για ΣΜΥ χρειαζονται καποιες προυποθεσεις δεν μπαινεις τοσο ευκολα και αν δεν κανω λαθος μαλλον θα ειναι τα χρονια υπηρεσιας. Για ΣΣΕ δεν μπορεις να μπεις γιατι πρεπει να εχεις απολυτηριο Ενιαιου Λυκειου. Καλη Επιτυχια!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Από ΕΠΟΠ σε Στρατιωτική Σχολή

Δημοσίευση από D.Y.K »

Οκ φίλε μου σ'ευχαριστώ για τον χρόνο σου!
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Από ΕΠΟΠ σε Στρατιωτική Σχολή

Δημοσίευση από evi85 »

Συγγνωμη. Καταλαβα καλα; Μπορεις εφοσον εισαι εποπ να δωσεις για παραγωγική σχολή; Γιατι ξερω οτι αυτο δε γινεται ουτε με σφαιρες... Να εισαι απο σμυ ναι μπορεις για σσε, αλλα απο εποπ οχι!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Από ΕΠΟΠ σε Στρατιωτική Σχολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

evi85 έγραψε:Συγγνωμη. Καταλαβα καλα; Μπορεις εφοσον εισαι εποπ να δωσεις για παραγωγική σχολή; Γιατι ξερω οτι αυτο δε γινεται ουτε με σφαιρες... Να εισαι απο σμυ ναι μπορεις για σσε, αλλα απο εποπ οχι!


Φυσικά και γίνεται
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Από ΕΠΟΠ σε Στρατιωτική Σχολή

Δημοσίευση από evi85 »

Greek_Army έγραψε:
evi85 έγραψε:Συγγνωμη. Καταλαβα καλα; Μπορεις εφοσον εισαι εποπ να δωσεις για παραγωγική σχολή; Γιατι ξερω οτι αυτο δε γινεται ουτε με σφαιρες... Να εισαι απο σμυ ναι μπορεις για σσε, αλλα απο εποπ οχι!


Φυσικά και γίνεται

ξερεις ομως, δεν εχω εχω ακουσει περιστατικο εποπ να παει πχ σμυ ή ακομα χειροτερα στην ευελπιδων. Τι να πω για να το λες εσυ κατι θα ξερεις... Και οι περιορισμοι που υπαρχουν σχετιζονται με την ηλικια και τα χρονια υπηρεσιας; Ευχαριστω πολυ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Από ΕΠΟΠ σε Στρατιωτική Σχολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

evi85 έγραψε:
Greek_Army έγραψε:
evi85 έγραψε:Συγγνωμη. Καταλαβα καλα; Μπορεις εφοσον εισαι εποπ να δωσεις για παραγωγική σχολή; Γιατι ξερω οτι αυτο δε γινεται ουτε με σφαιρες... Να εισαι απο σμυ ναι μπορεις για σσε, αλλα απο εποπ οχι!


Φυσικά και γίνεται

ξερεις ομως, δεν εχω εχω ακουσει περιστατικο εποπ να παει πχ σμυ ή ακομα χειροτερα στην ευελπιδων. Τι να πω για να το λες εσυ κατι θα ξερεις... Και οι περιορισμοι που υπαρχουν σχετιζονται με την ηλικια και τα χρονια υπηρεσιας; Ευχαριστω πολυ


Όριο ηλικίας για στρατιωτικές σχολές σελίδα 3 ρωτάει ο δυκ, περιορισμοί είναι για την ηλικία μόνο

...
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Από ΕΠΟΠ σε Στρατιωτική Σχολή

Δημοσίευση από illy »

Φυσικα κ γινεται... Ερχεται καθε τοσο στις μοναδες χαρτι για οσους θελουν να δηλωσουν να δωσουν εξετασεις για να περασουν στις σχολες αλλα παντα υπαρχει περιορισμος στην ηλικια...
Dum spiro spero
.......

Από ΕΠΟΠ σε Στρατιωτική Σχολή

Δημοσίευση από ....... »

Γιατι να παει καποιος ΕΠΟΠ στη ΣΜΥ για να κερδισει 1 βαθμο; Και 10 ευρω μισθο παραπανω ενω θα φαει 2 χρονια απ τη ζωη του; Ελεος, σιγα τη σχολη...
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Από ΕΠΟΠ σε Στρατιωτική Σχολή

Δημοσίευση από evi85 »

Βρε παιδια η εγκυκλιος που ειχα βιαβασει ομως το αναφερει ξεκαθαρα, πως δεν μπορεις να εισαχθεις σε παραγωγικές σχολες... Τοσο λαθος κανω; Παντως οσους φιλους εποπ εχω μου ειπαν πως δεν γινεται... Τεσπα
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Από ΕΠΟΠ σε Στρατιωτική Σχολή

Δημοσίευση από kallitexnis »

Εύη μου απ'όσο γνωρίζω μπορείς να δώσεις για ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ απλά δεν κατατάσσεσαι σε κάποια ειδική κατηγορία επειδή είσαι ΕΠ. ΟΠ.. Πάντως για το θέμα των ΕΠ. ΟΠ. Που επιθυμούν να εισαχθούν σε παραγωγική σχολή υπάρχει ένα σχέδιο που ελπίζω να επισημοποιηθεί απ'το ΓΕΕΘΑ και το Δόγμα εκπαιδεύσεως του ΥΠΕΘΑ. Αν και ουσιαστικά μόνο το βαθμό και τις παραπάνω μεταθέσεις κερδίζεις. Τίποτα περισσότερο...

ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Από ΕΠΟΠ σε Στρατιωτική Σχολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

evi85 έγραψε:Βρε παιδια η εγκυκλιος που ειχα βιαβασει ομως το αναφερει ξεκαθαρα, πως δεν μπορεις να εισαχθεις σε παραγωγικές σχολες... Τοσο λαθος κανω; Παντως οσους φιλους εποπ εχω μου ειπαν πως δεν γινεται... Τεσπα


μάλλον οι φίλοι σου δεν ενδιαφέρθηκαν πότε να δώσουνε για παραγωγική σχολή
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Από ΕΠΟΠ σε Στρατιωτική Σχολή

Δημοσίευση από kallitexnis »

Greek_Army έγραψε:
evi85 έγραψε:Βρε παιδια η εγκυκλιος που ειχα βιαβασει ομως το αναφερει ξεκαθαρα, πως δεν μπορεις να εισαχθεις σε παραγωγικές σχολες... Τοσο λαθος κανω; Παντως οσους φιλους εποπ εχω μου ειπαν πως δεν γινεται... Τεσπα


μάλλον οι φίλοι σου δεν ενδιαφέρθηκαν πότε να δώσουνε για παραγωγική σχολή
Ακριβώς...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Από ΕΠΟΠ σε Στρατιωτική Σχολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

... έγραψε:Γιατι να παει καποιος ΕΠΟΠ στη ΣΜΥ για να κερδισει 1 βαθμο; Και 10 ευρω μισθο παραπανω ενω θα φαει 2 χρονια απ τη ζωη του; Ελεος, σιγα τη σχολη...


από σμυ μπορείς να γίνεις και αξιωματικός κάποια στιγμή.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες