35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
269 41 ΛΚ

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από 269 41 ΛΚ »

269 41 ΛΚ... τελευταια εσσο με 18μηνο κσι 14 μηνες στο νησι... για το κρινωφ μας το ελεγαν σαν ιστορια... τι ακριβως ειχε γινει; ακομα να ρωτησω απο τοτε υπηρχαν φυστικια και ακουα βελβα;
Βασίλης

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Βασίλης »

Καλησπερα παιδια , παρουσιαζομε 9 μαιου πεζικο στο σουφλι εβρου , για κυπρο θα δηλωσω αλλα εχω καποιες ερωτησεις , λοιπον στην ελδυκ δινουν 273 μισθο και στους δεκανεις 364 και στις αδειες πρωτες 2-3 φορες μεταφορα ελλαδα ειναι δωρεαν , αυτο με τον μισθο και την μεταφορα ισχυει και στην 35 μκ διοτι προτιμω και θελω πολυ να παω 35 μκ αλλα για λογους οικονομικους θα επιλεξω απο αυτα τα 2 μολις μου απαντησετε , επισης θελω να παω και για εφεδρος δεκανεας , η θητεια μου ειναι 8μηνη και φοραω γυαλια μυιοποια 2, κατι και στα 2 ματια μαζι με λιγο αστιγματισμο, υπηρεαζουν αυτα καποιο απο τα παραπανω που ειπα?Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Βασίλης

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Βασίλης »

Καλησπερα σας , στην 35 μκ σχετικα με το φαγητο (δεν με ενδιαφερει και πολυ αν ειναι καλο αλλα αν μπορειτε πειτε μου) εχει κανονικα οπως και εδω ελλαδα , πρωινο , μεσημεριανο , βραδυνο δεν ξερω αν ειναι και ετσι στην ελλαδα , μονο στις εξοδους μπορεις να φας ; Η μπορεις και μονο στο στρατοπεδο μεσα ; Διοτι επιθυμω να τρωω μονο μεσα , θα μου φτανει; Αν μπορει καποιος ας μου πει παρακαλω , στην ελδυκ πως διαφερει σε αυτο υο θεμα?
El greco

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από El greco »

Καλησπερα σας, θα ηθελα να ρωτησω τι ασκησεις πρεπει να περασω για να μπορεσω να μπω στην 35ΜΚ

Ερρικος

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Ερρικος »

Ημουνα εκει.2002 α εσσω. Κοινως 276. Το παλικαρι που πεθανε οντως ειναι αληθεια. Ηταν 277 εσσω. Μερικες μερες μετα τα πεν της 276 στα πεν της 277

Δεν ηταν στην πορεια βολη

Το σημα υποδεκανεας δεν υφισταται. Σκοπευτης Αρ πι τζι ημουνακαι απλος οπλιτης. Οσο για καποιο παλικαρι που ειπε για πολλα λεφτα εκει ακυρο. Τοτε τουλαχιστον [2002]δεν εφταναν ουτε για ζητω.
BATRAXOS έγραψε:Καλησπερα, παιδια να ρωτησω... Επιτρεπεται η μυωπια στην 35ΜΚ η ειναι οπως στα αλεξιπτωτα; Ευχαριστω!


Δεν παιζει ρολο

φουρτουνας έγραψε:Σειρα 236 συγνωμη. Περασαν και χρονια

40 σειρες πριν φανταζομαι τι γινοτανε.24 κιλα εχασα σε 3 μηνες

Τουλαχιστον εχεις να λες οτι εφαγες τρελη... Αλλο ειναι να ξυπνας στην ελλαδα κ να βλεπεις παρνασσο πηλιο η οτιδηποτε ελληνικο κ αλλο τον πενταδαχτυλο

41 ος λοχος κρουσεως
KTM έγραψε:Καλησπερα παιδια. Ξερει κανεις τι λεει η 35ΜΚ στην Κυπρο; Απο εκπαιδεφση κτλ; Αξιζει να πας; Σε στελνουν με το ζορι ή το δηλωνεις; Τι αλλαζει σε σχεση με τις αλλες μοναδες εδω; Ποτε το δηλωνεις οτι θες να πας κτλ; Αφου παρεις μπερε;


Αν κοπεις απο αλεξιπτοτα η αν το δηλωσεις πας. Τοτε που ημουνα[2002]ηταν πακετο τρελο. Αλλα προλαβα στα τελειωματα μου κ τα πραγματα να αλλαζουν. Σε σχεση με αλλες μοναδες απλα εισαι σε αλλο κρατος που απλα σε απεχθανονται. Πολυ γυμναστικη κ πολλη εκπεδευση. Φαντασου ομως 40 μερες φυλακη 20 για κατοχη Κ 20 για χρηση κινητου. Αν σε διαλεξουν κ δεν θες σε κοβουν απο ειδικες δυναμεις. Ολα οσα ειπα αφορουν το 2002. Δεν ξερω κατα ποσο εχοθν αλλαξει τα πραγματα
Άβαταρ μέλους
nikos24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 29, 2019 11:23 pm
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από nikos24 »

Εχω μια σημαντικη ερωτηση. Αν γινει επεισοδιο με τους Τουρκους στην Κυπρο, ποιος θα ειναι ο ρολος της 35ΜΚ και της ΕΛΔΥΚ; Κατα ποσο ειναι πιθανο να συμβει κατι στην Κυπρο?
Άβαταρ μέλους
nikos24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 29, 2019 11:23 pm
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από nikos24 »

Βασικα μια ερωτηση αν με κοψουν απο 35ΜΚ που πηγαινω μετα; Σε αλλη μοναδα ειδικων δυναμεων?
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Nassos »

nikos24 έγραψε:Εχω μια σημαντικη ερωτηση. Αν γινει επεισοδιο με τους Τουρκους στην Κυπρο, ποιος θα ειναι ο ρολος της 35ΜΚ και της ΕΛΔΥΚ; Κατα ποσο ειναι πιθανο να συμβει κατι στην Κυπρο;


Θα εμπλακούν μόνο αν η Κυπριακή Δημοκρατία ζητήσει τη βοήθεια της Ελλάδος ως "εγγυήτριας δύναμης στο νησί".

Κατά πόσο είναι πιθανό να συμβεί κάτι; Κατά πάρα πολύ, γι'αυτό και έχουν 100% επάνδρωση.
Άβαταρ μέλους
nikos24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 29, 2019 11:23 pm
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από nikos24 »

Μια αλλη ερωτηση, εχω δει στο youtube διαφορα συνθηματα που φωναζουν οι καταδρομεις, με ρατσιστικο και προσβλητικο περιεχομενο. Συνεχιζουν να φωναζουν τετοια συνθηματα; Τα θεωρω προσωπικα γελοια και οτι δειχνουν μια ψευτομαγκια που με κανουν να ντρεπομαι και μονο που τα ακουω. Αν πχ εισαι μεσα σε μια καταδρομικη μοναδς και αρχιζουν να τα φωναζουν δεν τα φωναξω εγω, τι γινεται σε αυτην την περιπτωση?
Ashen
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 8:45 pm
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Ashen »

nikos24 έγραψε:Εχω μια σημαντικη ερωτηση. Αν γινει επεισοδιο με τους Τουρκους στην Κυπρο, ποιος θα ειναι ο ρολος της 35ΜΚ και της ΕΛΔΥΚ; Κατα ποσο ειναι πιθανο να συμβει κατι στην Κυπρο;


Ανάλογα τι περιμένεις να συμβεί.

Ας πούμε δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να κάνει ακόμα μια εισβολή ο Τούρκος για να πάρει την υπόλοιπη Κύπρο. Αλλά κάποιο επεισόδιο μπορεί να γίνει ανά πάσα ώρα και στιγμή, αν και αυτό ακόμα δύσκολο είναι.

Νίκος

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Νίκος »

Ρε μαγκες οι ειδικοδυναμιτες της 35ΜΚ παίρνουν τα ίδια χρήματα με τους ΕΛΔΥΚαριους; Διότι κάπου διάβασα οτι οι 35ΜΚ δεν ανήκουν στην ΕΛΔΥΚ
Αριστείδης

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Αριστείδης »

Παιδιά μπορώ να πάω 35ΜΚ καταδρομέας εάν είμαι από ανατολικό νησί του αιγαίου; Το άλλαξαν η ακόμη δεν μπορούν να πάνε όσοι είναι απο νήσους οπως την Χίο που είμαι εγω
tsir266

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από tsir266 »

Μια χαρά έφταναν τα χρήματα. Εγώ έφερα αρκετά πίσω και ήμουν και συνεχώς έξω. Δεν έφταναν εάν ήσουν κάθε λίγο στο Τροκαντερό και στα άλλα κωλόμπαρα.
Μαχητής

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Μαχητής »

Μάγκες μπαίνω Μάιο και θέλω να έρθω 35 ΜΚ. Είναι κανείς που υπηρετεί τώρα εκεί για να μου πει πως είναι τα πράγματα εκεί με τον τωρινό διοικητή όπως η εκπαίδευση, η γυμναστική και γενικά η κατάσταση της μονάδας?
mistermax

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από mistermax »

Παιδιά γνωρίζεται αν στην 35 ΜΚ πραγματοποιείται ακόμα χειμερινή διαβίωση κατά τους χειμερινούς μήνες; Όποιος έχει υπηρετήσει πρόσφατα ας μας πληροφορήσει. Ευχαριστώ.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες