35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Giannis91
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2008 2:44 am
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Giannis91 »

Και δικος μου ξαδερφος ηταν στην 35ΜΚ και μου πε πως ειναι αρκετα αγγουρι και θελει γερο στομαχι... το καψωνι παει συννεφο σε ολουσ... ο ξαδερφος μου ηταν υπευθηνος λοχου και τον ζωριζανε αρκετα
Anonymous

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα υπηρετισα στην 35μκ μην το δηλωσετε ειναι αγγουρι και δεν αξιζει, εκτος απο τα χρηματα...
Anonymous

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Anonymous »

Μαγκες η 35μκ δν εχει καμια σχεση με την ελδυκ. Ελδυκ ειναι τεθωρακισμενα κ πεζικο του ελληνικου στρατου στιν κυπρο. Η 35 ανηκει αλλου για αυτο ονομαζεται με κυπριακο ορο. Εχει στελεχικη εκπαιδευση. Στην ελλαδα ονομαζοταν Λ'ΜΚ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 74 εφυγε απο κρητη κ πηγε κυπρο κ απο τοτε λεγετε ετσι.
Green Berets
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 2:17 pm
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Green Berets »



Δυο παρατηρησεις 41ΛΚ: Η 35 ανηκει στο ΓΕΕΦ(δεν πηγες ποτε φυλακιοΕικόνα; )
και στην Ελλαδα ονομαζοταν Α ΜΚ.
ΑΑΑΑ

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από ΑΑΑΑ »

Στην αυπ εννοεις αν γνωριζεισ... ησοθν στην 35; Λ'μκ λεγεται στην Ελλάδα η τουλαχιστον λεγοτανε. κ δν ανηκει ολοκληρωτικα στο γεεφ. ειναι ελληνικη μοναδα. ειχες γραψει ποτε ασκηση με κυπριους μαζι;

35ΜΚ/41ΛΚ

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από 35ΜΚ/41ΛΚ »

Η 35 Μοίρα Καταδρομών δεν ανήκει στην ΕΛΔΥΚ αλλά στην Εθνική Φρουρά. Μου κάνει εντύπωση που παρόλο που μερικοί θέλουν να το παίζουν ειδικοί πετάνε τόσο απροκάλυπτες παπάρες. Ονόμαζεται 35ΜΚ ή Λ΄ΜΚ και είναι η πρώην Α΄ μοίρα καταδρομών με βάση τα Χανιά.

Anonymous

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Anonymous »

Ολοι 35 μκ. Η καλυτερη μοιρα, η πιο μαχιμη, λεφτα εξοδους, αδειες, και το καλυτερο Κυπριες διψασμενες για Ελληνες.
Anonymous

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Anonymous »

35ΜΚ/41ΛΚ έγραψε:Η 35 Μοίρα Καταδρομών δεν ανήκει στην ΕΛΔΥΚ αλλά στην Εθνική Φρουρά. Μου κάνει εντύπωση που παρόλο που μερικοί θέλουν να το παίζουν ειδικοί πετάνε τόσο απροκάλυπτες παπάρες. Ονόμαζεται 35ΜΚ ή Λ΄ΜΚ και είναι η πρώην Α΄ μοίρα καταδρομών με βάση τα Χανιά.

ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΗΣΟΥΝ;

πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Στην κυπρο μονο η 35 Μ/Κ υπαρχει; Απο στρατοπεδα των εδ εννοω και οχι γενικα!
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Εχω ακουσει οτι ειναι πιο δυσκολη μοιρα σχετικα με τις αλλες που βρισκονται στην ελλαδα! Ξερεις αν ισχυει; Επισεις εχω διαβασει οτι απο θεμα εκπαιδευσης ειναι παλουκι! Κατι ασχετο! Τα πεν γινονται ακομα στο κεεδ η οχι;

πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Vasilis εχω ακουσει οτι η 35Μ/Κ ειναι η πιο μαχιμη μοιρα! Ισχυει;
vasilis
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 22, 2008 6:39 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από vasilis »

Ναι ισχυει και πολυ μαλιστα! Απο οτι μαθαινω απο το φιλο μου οταν ερχεται με αδεια και μου λεει αυτα που κανουν εκει και εννοω τις ασκησεις και τετοια υπερισχυουν κατα πολυ απο αλλες μοναδες που βρισκοντε στην Ελλάδα! Ε λογο και της θεσης τους!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11199
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Nassos »

Λογικό είναι αφού η κύπρος ανεπίσημα είναι "εμπόλεμη ζώνη".
Anonymous

35 Μοίρα Καταδρομών - Κύπρος

Δημοσίευση από Anonymous »

Μαγκεσ εχω κανει για εποπ. Ασ μου πει καποιοσ που βρισκεται αυτη η φοβερη κ τρομερη 35μκ. Πανε καποια χρονια που απολυθηκα κ δε θυμαμαι καλα. Επισησ ποσο διαρκουν τα σχολεια συνολικα μαζι με τη σβεα πριν μετατεθεισ σε μοναδα. Στην περιοχη τησ αθηνασ (πευκο - ασπροπυργο κτλ) ποσεσ κ ποιεσ ειναι αυτη τη στιγμη οι μοναδεσ που μπορεισ να μετατεθεισ ωσ εποπ. Απαντηστε αν ειστε σιγουροι μονο. Ευχαριστω
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες