Θάλασσας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Mixkal
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Απρ 05, 2020 11:48 am
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από Mixkal »

Εγώ είμαι νεότερος από να υπηρετήσω στις Ειδικές Δυνάμεις, αλλά έχω μάθει στη ζωή μου να μην προσβάλω και να μην υποτιμώ (τουλάχιστον χωρίς αποδείξεις) γι` αυτό θα έλεγα σε κάποιους που είδα ότι γράφουν ότι έχουν Κόψει περισσότερα αυτιά να το δείχνουν με αποδείξεις και όχι με λόγια ανώνυμα.Εικόνα
Maria Antoniadou

Θάλασσας

Δημοσίευση από Maria Antoniadou »

Τον Ταξιαρχο Ευστράτιο Θάλασσα είχα Δκτη στη Νέα Σάντα Στην 71 Α/Μ ΤΑΞ... Ήμουν Υπασπίστριά του σχεδόν δύο χρόνια... Αυτό που διάβασα για βάζο με φορμολη και κομμένα αυτιά δεν το είδα στο γραφείο του... Και τι να πω σ εκείνο το γραφείο μπορούσα να μπαίνω συνέχεια ενώ ήταν παρόν και ενώ δεν ήταν...

Ήταν εξαιρετικός Αξιωματικός και υπέροχος άνθρωπος...

Ας είναι πάντα καλά ...

184 σχολείο

Θάλασσας

Δημοσίευση από 184 σχολείο »

Λοχαγός Δημήτριος Θάλασσας μας είχε πει πολλές ιστορίες για τον πατέρα του... Τα αυτιά τα είχε βαλσαμωμενα σε βαζάκι στο γραφείο. Αλήθεια είναι όλα.
Λάζαρος

Θάλασσας

Δημοσίευση από Λάζαρος »

220 σειρά 92Ε... Σεπτέμβρη με Δεκέμβριο διοικητής ο συνταγμσταρχης Συναδινος, ο ευρωβουλευτής, υποδιοικητης Ο ταγματάρχης Θαλασας... Με έριξε 20ημερος φυλάκιση διοτι ο αρχιλοχιας Δράκος με είχε απαγορεύσει να οδηγήσω μηχανή ενός από τον λόχο μου στο σπίτι του και με είδε στο Θησείο ο φουστης... Με έβγαλε αναφορά σε 1200 άτομα μπροστά με τον Συναδινο να με κράζει και να συμπληρώνει ο Θαλασας, αν η μάνα μου με εριχνε παντόφλα στο κεφάλι. Αυτό θυμάμαι μόνο (γιατί όντως η μάνα μου είχε καλό σημάδι) και θυμάμαι που τρεμαν τα πόδια μου γιατί η φωνή του ακουγόταν παντού. Να θυμίσω ότι δεν ήταν πάνω από 1,70υψος... Επίσης στην απονομή με ρώτησε αν με πειράζει που επιλέχθηκα για πεζοναύτης και απάντησα, δύο μήνες παραπάνω έξοδα για την οικογένεια... Άλλα χρόνια εκείνα. Οι 920 δραχμές με σώσανε δύο φορές σε όλη την θητεία.32 ταξιαρχία 505 διοικητή τον Αγκαλίτσα Χρισταντωνη... ΛΥΤ, Τυλιγαδα, και Γακη... Πολλές ασκήσεις, ωραίες εμπειρίες, πολύ κούραση, με κουσούρια από ασκήσεις, αυτιά και μεταταρσια... Και όμως θα ξαναπηγαινα με αυτούς μέχρι τέλους...
κωνσταντινος

Θάλασσας

Δημοσίευση από κωνσταντινος »

Το 92 ειμαι λοχιας εκπαιδευτης στο πευκο με διοικητη μοιρας τον θαλασσα, στον λοχο ειχε ερθει ενας νεοσυλλεκτος που ειχε παπαδοβυσμα ο πατερας του τον σεραφειμ (αρχιεπισκοπος τοτε) και με καλεσε στο γραφειο του (ο θαλασσας) για να μου βαλει γκαζια γιατι πιεζω αυτο το τοσο καλο παιδι και μαλιστα μπροστα στο μπαμπα του (αγνωστο το πως βρεθηκε ο μπαμπας πολιτης μεσα στο γραφειο του διοικητη μοιρας του κεεδ). Ξηλωσα επι τοπου το λοχιοσημο που φοραγα το αφησα πανω στο γραφειο του και του ειπα οτι αυτο που εγινε με προσβαλει και δεν θελω να ανοικω πια στις ειδικες δυναμεις και αποχωρησα φανερα προσβεβλημενος. Κατα περιεργο τροπο δεν εδωσε συνεχεια στο περιστατικο (ισως καταλαβε πως ειχε κανει λαθος) και δεν μου ξανανεφερε τιποτα για το συμβαν αλλα ειχε πεσει πολυ στα ματια μου. Οσο για το συμβαν στην ντισκοτεκ (ανδαλουσα το ονομα της) ηταν ο πατερακης και οχι ο θαλασσας που μπηκε και τα εσπασε ολα γιατι του ειχαν ξυραφιασει κατι μεγαριτες δυο φανταρους και το πληρωσε με στερηση βαθμου
Γεώργιος

Θάλασσας

Δημοσίευση από Γεώργιος »

Εγώ το 2000 που ήμουν στα ΛΥΒ και είδα έναν νέον που ήταν με άλλους αγγαρεία γραφεία να γυρίζει άσπρο πρόσωπο, τον ρώτησα τι έπαθες και μου απάντησε είδα ένα μεγάλο βάζο γεμάτο υγρό με αυτιά μέσα.
και το 2009 που πήγα επίστρατος μικτή άσκηση Ορεστιάδα ένα που θυμάμαι κατάλαβα γιατί τα κομάντα δε πηγαίναμε Έβρο (κάθε μέρα θα είχαμε θερμά επεισόδια) και το άλλο θυμάμαι την σειρά τον Κολικόπουλο σπασμενοχέρης αλεξιπτωτιστής που υπηρέτησε 3εθνές να μου λέει για το φυλάκιο με τον μπερέ που γράφει εις μνήμη αδελφού Θάλασσα
πανος

Θάλασσας

Δημοσίευση από πανος »

o VICTOR CARONA μεγάλος παπατζής
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες