Θάλασσας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
σιμος καρασουλης

Θάλασσας

Δημοσίευση από σιμος καρασουλης »

Την μια στερηση την εφαγε γιατι εβαλε ολη την πρωινη φρουρα μεσα στη θαλλασα στο μεγαλο πευκο... Την ιστορια με τ αυτια την ακουσα κι γω το 1985 ...85 στ εσσο 179 σειρα

Tsalak

Θάλασσας

Δημοσίευση από Tsalak »

227 3ος Λόχος,2η Διμοιρία. Τον Θάλασσα τον είδαμε, και το βάζο πίσω του δεξιά! Αυτά... Καληνύχτα σας!
babis888

Θάλασσας

Δημοσίευση από babis888 »

2016 τωρα... Και εγω εχω λοχαγο τον γιο του. Θα παει σε λιγο καιρο στην μυκ ειπαν.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Θάλασσας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Και θα ξανά κοπεί σίγουρα.

Με το ζόρι παντρειά δεν γίνεται ας τον ενημερώσει κάποιος, γιατί είναι κρίμα για την ίδια την οικογένεια και κυρίως για τον πατέρα του που αποτελεί μια εμβληματική μορφή των καταδρομών και ήταν και Βάτραχος να το "ζαλίζουμε" τόσο το καναβούρι.

84ΣΤ ΕΣΣΟ 173

Θάλασσας

Δημοσίευση από 84ΣΤ ΕΣΣΟ 173 »

Το Θάλασσα τον πρόλαβα λοχαγό στο Μ. Π. Το Μάϊο του 1985 μου παρέδωσε την κατάσταση επιβιβάσεως για την ΒΜΚ (ήταν αξιωματικός σε γραφείο), η ιστορία με τα αυτιά ακουγόταν και τότε, όταν ρώτησα ένα ανθυπασπιστή που πολέμησε στην Κύπρο μας απάντησε ανοησίες... Τώρα εαν αποφοίτησε απο την Ευελπίδων το 1973 ας πούμε Ανθυπολοχαγός, το 1976 γίνεται υπολοχαγός Και το 1980 έπρεπε να γίνει Λοχαγός τώρα πως ταιριάζει να ήταν Λοχαγός το 1985 ; Άρα αποφοίτησε απο την σχολή Ευελπίδων γύρω στο 1979, διότι οι προαγωγές μέχρι και τον ταγματάρχη γίνονται ανα τρία χρόνια.

Χαιρετισμούς στον Ε. Λοχαγό Αλεξίου--- Β. Μ. Κ. Μάϊος-Δεκέμβριος 1985 Λοχίας Αδα... Ιωάννης Αγρίνιο 84ΣΤ ΕΣΣΟ (173)

Νικόλαος Πουλης

Θάλασσας

Δημοσίευση από Νικόλαος Πουλης »

Ηταν ανθυπολοχαγος ΜΕΛΙΔΟΝΗΣ λέγεται και ήταν αδελφός του ανάμεσα σε αυτούς που σκότωσαν ήταν από την Ε μοίρα το 1964 το επεισόδιο ήταν στο 126 φυλάκιο ανάμεσα από Σουφλί και μάντρα
Αλεξης

Θάλασσας

Δημοσίευση από Αλεξης »

Τον είχα εγώ στο Λυβ λοχαγό. Όσοι δεν γνώρισαν το θάλασσα δεν ξέρουν τι θα πει πατριώτης
Πανος

Θάλασσας

Δημοσίευση από Πανος »

Αν ειναι δυνατόν να λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του. Ο θάλασσας ήταν στα ουκ οι Τούρκοι σκότωσαν τον αδερφό του και αυτος πηγε κολυμπώντας απο Μυτιλήνη σε φυλάκιο τις Τουρκίας τους έσφαξε όλους τους εκοψε αυτια και μύτες κάρφωσε τον μπερε στην πορτα και έφυγε. Ύστερα τον έδιωξαν απο απο τον στρατό και με την αποζημίωση που πηρε άνοιξε μια καφετέρια στην βαρυμποπη με το ονομα parantais και έκλεισε πριν λιγα χρονια. Ηταν εναν πολύ ιδιαίτερος άνθρωπος τετραγωνος στο σωμα και με ενα τεράστιο μουστάκι
ιορδανης

Θάλασσας

Δημοσίευση από ιορδανης »

Διοικητης κεεδ συνταγματαρχης Γλεντζες Διοικητης μοιρας νεοσυλεκτων αντισυνταγματαρχης Θαλασσας

ιορδανης

Θάλασσας

Δημοσίευση από ιορδανης »

Ο Θαλασσας ηταν διοικητης νεοσυλεκτων στο ΚΕΕΔ το 1993. Αντισυνταγματαρχης με γυαλια και κανονικο μουστακι. Οποιος ισχυριζεται κατι αλλο εχει ηρωα το ΠΙΝΟΚΙΟ.
ακης

Θάλασσας

Δημοσίευση από ακης »

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10215861296784115&set=gm.455251878226064&type=3&theater για τσεκαρετε

Θανοσ

Θάλασσας

Δημοσίευση από Θανοσ »

Ο θαλασσας υπηρξε τουλαχιστον το 1984 εως 1985 ως Αξιοματικος 2ου Γραφειου στο ΚΕΕΔ. Και οντως πισω απο την καρεκλα του γραφειου του ειχε μεσα σε κορνιυα δυο Αυτια. ειμουνα υπαξ. Εκεινο το Διαστημα στο Πευκο
Δημητρης

Θάλασσας

Δημοσίευση από Δημητρης »

Τον ειχα και εγω,93Ε ΕΣΟ
Κώστας

Θάλασσας

Δημοσίευση από Κώστας »

Ρε παιδιά ημουν 3 μήνες μαζι του στο ιδιο γραφείο.Κάθε πρωί μου ελεγέ : καλημέρα Ελληνοπουλο!

2ο γραφειο Διοικηση Ειδικων εποιχηρησεων. Παλιοτερα 13ο Σ. Α. Κ. παπαγου.

Δεν εχω γνωρισει πιο γλυκο ανθρωπο απ αυτον.

Αυτο με τ αυτια ειναι μυθος μας το έχει πει ο ιδιος γελωντας. ολα ραδιο άρβυλα.

Αλέξης

Θάλασσας

Δημοσίευση από Αλέξης »

Πανος έγραψε:Αν ειναι δυνατόν να λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του. Ο θάλασσας ήταν στα ουκ οι Τούρκοι σκότωσαν τον αδερφό του και αυτος πηγε κολυμπώντας απο Μυτιλήνη σε φυλάκιο τις Τουρκίας τους έσφαξε όλους τους εκοψε αυτια και μύτες κάρφωσε τον μπερε στην πορτα και έφυγε. Ύστερα τον έδιωξαν απο απο τον στρατό και με την αποζημίωση που πηρε άνοιξε μια καφετέρια στην βαρυμποπη με το ονομα parantais και έκλεισε πριν λιγα χρονια. Ηταν εναν πολύ ιδιαίτερος άνθρωπος τετραγωνος στο σωμα και με ενα τεράστιο μουστάκι


Και μετά ήρθαν οι Δράκοι! Μεγαλύτερη παπάτζα δεν έχω ακούσει! Τον άνθρωπο τον είχα Δοικητή Μοίρας στο ΚΕΕΔ το 93... Και ήταν μια χαρά άνθρωπος. Ούτε αυτιά... Ούτε τίποτα!

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης