Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

IASON έγραψε:Ωραια καταλαβα! Οποτε και τωρα να δηλώσω Μεχρι τις 31 Ιανουαρίου το πτυχιο μου, δεν θα με καλέσουν τον Φεβρουάριο στο ναυτικό αλλα στην ΕΣΣΟ του Μαϊου αν καταλαβα σωστα;

Το λεω γιατι θελω να προλάβω να φύγω ενα ταξιδι πριν μπω, για να μαζεψω χρήματα και ουσιαστικά ουτε τον Μάιο θα μπω γιατι θα παρω αναβολη λόγω ναυτολογισης και θα παω για την επόμενη ΕΣΣΟ που νομίζω είναι τον Αύγουστο!

Εφόσον η αναβολή σου έχει λήξει μέσα στο χρονικό διάστημα από 1 Νοέ. Έως 31 Ιαν. Θα κληθείς με τη Β ΕΣΣΟ του ναυτικού.

IASON
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 25, 2014 1:41 pm
Τοποθεσία: Γ' Μηχανικός
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από IASON »

31 Δεκεμβρη έληξε η αναβολη μου, οποτε ειμαι μεσα στο χρονικό οριο που λες! Οποτε παω για Μαϊο!
γιωργ

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από γιωργ »

Γίνεται να κάνεις ηλεκτρονικά αίτηση για αναβολή για κοινωνικούς λόγους Χωρίς να έχεις ακομα το σημείωμα κατάταξης;
PRODEATOR
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Μάιος 24, 2011 12:30 am
Τοποθεσία: Γ' ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από PRODEATOR »

Πρέπει να έχει εκδοθεί το σημείωμα κατάταξης σου για να πάρεις αναβολή. Γιατί θα το στείλεις και αυτό μαζί με τα δικαιολογητικά για την αναβολή.
Stelliosn
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 20, 2022 9:20 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Stelliosn »

Παιδια οντως δε δινονται πια τετοιες αναβολες για οικονομικους λογους;Εχω 19 μηνες ανεργια, μηδενικη φορολογικη δηλωση και το εκκαθαριστικο των γονεων μου παραπανω απο πενιχρο (πατερας αναπηρος και μητερα ανεργη)

Επισης προσφατα συμβαντα μας εχουν εξαθλιωσει ακομα παραπανω οικονομικα (νοσηλειες και ενα δικαστηριο του πατερα μου που ειναι για τωρα τελη του μηνος)

Πονταρα πολυ σε αυτην την αναβολη και ετοιμαζομουν να τη κανω τωρα αλλα διαβασα προσφατα σχολια και εχασα τις ελπιδες μου να γινει δεκτη!

Johnny98

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Johnny98 »

Καλησπερα παιδιά, είμαι 23, έκοψα τον Δεκέμβρη την αναβολή λόγω σπουδών που είχα και παρουσιάζομαι στην β εσσο, δηλαδή στις 9 Μαρτίου. Όμως τα πράγματα με την διπλωματική μου και 3 μαθήματα που χρωστούσα δεν πήγαν και τόσο καλά και χρειάζομαι και άλλο χρόνο, υπάρχει τρόπος να μεταφερθω στην γ ή Δ εσσο ;
Κοσμγιανν

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Κοσμγιανν »

Γεια σας παιδιά,Θα μπω με την εσσο Μαίου και θέλω να πάρω αναβολή για να μπω τον Σεπτέμβρη.

Θέλω να πάω στα ΟΥΚ και από την εσσο Μαίου δεν γίνεται. Γνωρίζετε αν δικαιολογείται η αναβολή για αυτόν τον λόγο;

IASON
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 25, 2014 1:41 pm
Τοποθεσία: Γ' Μηχανικός
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από IASON »

Καλησπερα και παλι, εν συνεχεια των σχολιων μου στα θεματα "αναβολη μεσω φρουραρχιου" και "αναβολη για ψυχολογικους λογους", ηθελα να ρωτησω ποσο ευκολα δινουν πια αναβολη για κοινωνικους-οικονομικους λογους; Εν συντομια, εχω χαρτι να καταταγω στο ναυτικο στις 12 Μαιου αλλα χρειαζομαι εστω μια αναβολη για 1 ΕΣΣΟ ωστε να μπορεσω να μπαρκαρω και να μαζεψω χρηματα

λογω οικονομικης δυσκολιας στην οικογενεια μου! Υπαρχει καποιος που πηρε αναβολη μεσω αυτης της διαδικασιας, και τι δικαιολογητικα εδωσε για να παρει την αναβολη;

IASON
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 25, 2014 1:41 pm
Τοποθεσία: Γ' Μηχανικός
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από IASON »

Καποιος?
Fsasa

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Fsasa »

Έχεις διαβάσει προηγούμενα μηνύματα και δεν βρήκες αυτό που χρειάζεσαι;
IASON
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 25, 2014 1:41 pm
Τοποθεσία: Γ' Μηχανικός
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από IASON »

Για το ναυτικο συγκεκριμενα οχι, το κυριως πραγμα που θελω να μαθω ομως ειναι αν ισχυουν εν ετη 2022 αυτα που γραφτηκαν το 2020! Επισης απο αποψη δικαιολογητικων, δεν πηρα καποια απαντηση συγκεκριμένη!
Σάββας Καββαδας

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Σάββας Καββαδας »

Γεια σας έχω συμπληρώσει 2 χρόνια αναβολών λόγω ψυχολογικών. Αυτή τη στιγμή έχω ΔΜΣ 40,5 που έχω δει ότι είναι Ι5. Το θέμα μου είναι όμως ότι παρουσιάζομαι Ιούλιο και λόγω δουλειάς μου είναι πολύ δύσκολο. Έχω ένα δάνειο στο όνομα μου που τρέχει και δεν έχω κάποιον να μου το πληρώνει. Γίνεται να πάρω για κοινωνικούς λόγους και να πάω Νοεμβρίο να δω για την απαλλαγή?
Γιωργος

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Γιωργος »

Καλησπερα παιδια αυριο παρουσιαζομαι στο κανελλοπουλος σκαραμαγκα ναυτικο... Πασχω εδω και 2 χρονια απο καταθλιψη και κρισεις πανικου. Παιρνω φαρμακευτικη αγωγη... Ειχα παρει αναβολη για σπουδες. Δεν προλαβα να παω φρουραρχειο και παω κατευθειαν για εξςταση στο στρατοπεδο... Παιζει να μην παρω αναβολη?
IASON
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 25, 2014 1:41 pm
Τοποθεσία: Γ' Μηχανικός
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από IASON »

Προσωπικα εγω που εκανα αιτηση αναβολης για κοινωνικους λογους ηλεκτρονικα την προηγουμενη Τεταρτη, μου την εδωσαν, αλλα πρεπει να εχεις και κατι να δειξεις! Εγω εστειλα 3-4 δικαιολογητικα... Το θεμα ειναι οτι εσυ πας για αναβολη για ψυχολογικους λογους και οχι κοινωνικους, απο οτι καταλαβα...
Savvas Kavvadas

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Savvas Kavvadas »

Μπορώ να κάνω αίτηση για κοινωνικούς λόγους με δάνειο στο όνομα μου και να επικαλεστώ ότι πρέπει να δουλέψω για να ξεχρεωσω; Επίσης παρουσιάζομαι Ιούλιο. Μπορώ να κάνω αίτηση για την αναβολή στην στρατολογία αυτές τις μέρες χωρίς να έχω το χαρτί κατάταξης?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες