Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
giorgos

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από giorgos »

Καλησπέρα!!! Βρήκες καμία άκρη; Και εγώ του 2001 είμαι απλά δεν μου έχει έρθει κάποιο χαρτί κατάταξης , και το email που είχα δώσει δεν το χρησιμοποιώ πλέον.. Στο site μπαίνω και λέει δεν έχετε προγραμματίστει κατάταξη με την επόμενη ΕΣΣΟ. Δίνω και εγώ Δεύτερη φορά πανελλήνιες και θέλω να πάρω και εγώ αναβολή τουλάχιστον μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα..
IoannisT
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2020 11:38 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από IoannisT »

Αν και εκανα post, θα πω και εδω τον πονο μου :(. Εμενα μου απερριψαν την αναβολη για κοινωνικους λογους (επικαλεστηκα οικονομικη αδυναμια και για να βρω χρονο για να καλυψω χρεη). Δηλαδη σε αλλους και αλλους που ακουω το εδωσαν με το καλημερα... Και εγω εγραψα ολοκληρη σελιδα στην υπευθυνη δηλωση που το ανάλυα λεπτομερως το προβλημα και τσιμπησα απορριψη... Ηθελα να δωσω βεβαιωση ανεργιας, ενοικιαστηριο, ΔΕΗ που λεει οτι δεν ειναι πληρωμενη απο 11-04-2019 και ο τυπος στο ΚΕΠ μου λεει "δεεεεεεν χρεαιζονται αυτα, εβαλα φωτοτυπια ταυτοτητας, πιστοποιητικο γεννησης και την υπευθυνηση δηλωση... ). Τωρααααα δεν ξερω τι να κανω (αμα θελετε να δειτε ολη την ιστορια εχω κανει μεγαλυτερη αυτοτελής αναρτηση στην κατηγορια"Στρατιωτικη θητεια" με τιτλο "Απορριψη Αναβολης για κοινωνικους λογους").

giannismar
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Τετ Οκτ 28, 2015 1:17 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από giannismar »

Καλημέρα, εφοσον υπηρχαν υποσητηκτικα εγγραφα καλο θα ηταν να τα ειχες καταθεσει νομιζω. Ομως σε ενα τετραμηνο θα ελυνες το οικονομικό σου προβλημα; Αν οχι, τοτε οσο νωριτερα ξεμπερδεψεις με το στρατο, τοσο νωριτερα θα μπορεσεις να Μπεις σε μια σειρα με δουλεια κλπ
Liapunov13
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2020 4:08 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Liapunov13 »

Καλησπερα παιδια,

το γραφω κ εδω:

εχουμε καποια ενημερωση απο καποιον που του εχει γινει δεκτη η Αναβολη Κοινωνικων Λογων για την Γ ΕΣΣΟ 2020?
Petran

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Petran »

Καλησπέρα σε όλους! Μόλις σήμερα κι εγώ έφαγα το άκυρο μου σε αίτηση που έκανα για αναβολη για κοινωνικούς λόγους. Μου έγραψαν ότι δεν τους ειχα στείλει εναδικαιολογητικο για μια ασθένεια που έχει ο πατέρας μου και προσέχουμε αυτη την περίοδο, ενω εγώ τους ειχα στείλει κανονικό έγγραφο που πιστοποιουσε ότι το έχει! Μάλλον βαρέθηκαν να το διαβασουν ή απλά έχει πέσει κοινή γραμμή να μη δίνουν αναβολές για κοινωνικούς αυτη την εσσο. Υπαγομαι στην Περιφέρεια Ανατολικής Αττικής. Θα τους στέλνω αίτηση και δεύτερη και τρίτη και τετάρτη (!) φορά μέχρι να τους κουρασω! Είχε κάποιος άλλος παρόμοια εμπειρία;
bill_kar
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 27, 2019 7:46 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από bill_kar »

Liapunov13 έγραψε:Καλησπερα παιδια,

το γραφω κ εδω:

εχουμε καποια ενημερωση απο καποιον που του εχει γινει δεκτη η Αναβολη Κοινωνικων Λογων για την Γ ΕΣΣΟ 2020?
Ο κολλητός μου είχε πάρει αναβολή για κοινωνικούς λόγους και παρουσιάζεται 9 Ιουνίου

Kleomenis1
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Απρ 21, 2020 2:32 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Kleomenis1 »

Από απάντηση του ΥΦΕΘΑ σε σχετική ερώτηση βουλευτών υποννοείται (σχετικά έμμεσα και όχι δεσμευτικά) ότι η χορήγηση αναβολής για κοινωνικούς λόγους είναι δυνατή όταν κάποιος βρίσκεται στο εξωτερικό και λόγω των μέτρων αντιμετώπισης της πανδημίας αδυνατεί να παρουσιαστεί. Αν έχετε κάνει αίτηση η οποία έχει απορριφθεί ίσως μπορείτε να κάνετε ένσταση χρησιμοποιώντας αυτήν την απάντηση ή να την επισυνάψετε σε κάποια καινούργια αίτηση.

http://www.mod.mil.gr/sites/default/files/inline-images/Dnsi_enimerosis/Pdf/KOINOBOYLEYTIKOS%20ELEGXOS/2020/2510%20%CE%A1%CE%A5%CE%98%CE%9C%CE%99%CE%A3%CE%95%CE%99%CE%A3%20%CE%93%CE%99%CE%91%20%CE%A3%CE%A4%CE%A1%CE%91%CE%A4%CE%95%CE%A5%CE%A3%CE%99%CE%9C%CE%9F%CE%A5%CE%A3%20%CE%9A%CE%91%CE%A4%CE%9F%CE%99%CE%9A%CE%9F%CE%A5%CE%A3%20%CE%95%CE%9E%CE%A9%CE%A4%CE%95%CE%A1%CE%99%CE%9A%CE%9F%CE%A5_signed.pdf
Mario

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Mario »

Γεια σας παιδιά,

Σήμερα όπως φαίνεται απέρριψαν ένα κάρο αιτήσεις αναβολής για κοινωνικούς, συμπεριλαμβανομένων και ατόμων που βρίσκονται στο εξωτερικό και δεν υπάρχει εύκολος τρόπος να ταξιδέψουν για να παρουσιαστούν. Μιλάμε για χώρες απ' όπου δεν υπάρχουν απευθείας πτήσεις για Ελλάδα, ορισμένες μάλιστα εκτός Ευρώπης για τις οποίες μπορεί και να ισχύει πολυήμερη καραντίνα για κάθε σκέλος του ταξιδιού...

Μίλησα μέσα στη βδομάδα με τη στρατολογία και μου είπαν ότι όλες οι αιτήσεις για κοινωνικούς λόγους γι'αυτή την ΕΣΣΟ θα απορριφθούν γιατί """υπάρχει διαταγή""". Νόμιζα ότι με ψάρωναν, αλλά τελικά έτσι έγινε. Δεν έδωσαν καμία εξήγηση γιατί απέρριψαν τις αιτήσεις και μάλιστα έστειλαν την απόφαση μαζικά με cc όλα τα email των αιτούντων...

Τα δικαιολογητικά δεν παίζουν κανένα ρόλο όπως φαίνεται, μιας και μιλάμε για βεβαιώσεις από προξενεία κτλ.

Επίσης, υπάρχουν περιπτώσεις για τις οποίες απ' όσο ξέρω η αναβολή αυτή χορηγήθηκε κανονικά τις προηγούμενες εβδομάδες.

Ξέρει κανείς περισσότερα ή υπάρχει κάποιος που έκανε αίτηση και πήρε τη συγκεκριμένου τύπου αναβολή αυτή την εβδομάδα;

castorsia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2020 4:29 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από castorsia »

Στείλε μου πμ, γνωρίζω άτομα που την πήραν.
βλασφημος

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από βλασφημος »

Πηρα για κοινωνικους λογους αρχες της εβδομαδας. Και εμενα στο τηλεφωνο αυτα μου ειπανε πριν την καταθεσω αλλα περασε κανονικα. Εστειλα αιτηση για αναβολη λογω αποκλεισμου στο εξωτερικο και το εμαιλ με την ακυρωση της πτησης.
Grteo
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 1:01 pm
Τοποθεσία: Glyfada, Ελλάδα
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Grteo »

Αναβολή για κοινωνικούς λόγους ποια είναι η διαδικασία?
giorikas
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2020 8:18 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από giorikas »

Αίτηση στη στρατολογία και επισυνάπτεις οποιοδήποτε αποδεικτικό έγγραφο μπορεί να έχεις.
Grteo
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 1:01 pm
Τοποθεσία: Glyfada, Ελλάδα
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Grteo »

Παιδιά καλημέρα αναβολή για κοινωνικούς λόγους στο ναυτικό την ημέρα που παρουσιαζομαι μπορώ να πάρω;
erhall
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 13, 2020 2:48 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από erhall »

Grteo έγραψε:Παιδιά καλημέρα αναβολή για κοινωνικούς λόγους στο ναυτικό την ημέρα που παρουσιαζομαι μπορώ να πάρω;


οχι,5 εργασιμες πριν

Grteo
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 1:01 pm
Τοποθεσία: Glyfada, Ελλάδα
Επικοινωνία:

Αναβολή για κοινωνικούς - οικονομικούς λόγους

Δημοσίευση από Grteo »

Καλησπέρα παιδιά πήρα τηλέφωνο στο Ρουφ που μου είπαν για αναβολή για κοινωνικούς λόγους τους είπα. οτι κανονικά παρουσιαζομαι αύριο και μου είπε να πάω Ρουφ αύριοΤι λέτε έχω ελπίδες;

Έχω και το σημείο κατάταξης και το εκκαθαριστικό που είναι κάτω από 5.000

Υπόψην δεν έχω πάρει άλλη αναβολή θα είναι η πρώτη αν...

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες