Διανυκτέρευση μονάδας

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΝΕΟΣ

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από ΝΕΟΣ »

Πήρα μετάθεση αθήνα οπου έχω σπίτι στο ονομά μου με συμβόλαια Ε9, ΔΕΗ κλπ. Παρόλα αυτά επιμένουν οτι πρεπει να προσκομίσω υπεύθυνη δήλωση οτι με φιλοξενεί ο πατέρας μου. Θέλω τη βοηθειά σας και σας ευχαριστω πολύ.
cuervo

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από cuervo »

Και καλά κάνουν, πρέπει να υπάρχει κάποιος που να εγγυάται την ασφάλεια σου για όσο είσαι εκτός στρατοπέδου.
ΝΕΟΣ

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από ΝΕΟΣ »

Είμαι 23 Χρόνων απόφοιτος πανεπιστημίου ιδιοκτήτης σπιτιού και μόνιμος κάτοικος αθήνας, με όλα χρεωμένα στο ονομά μου και θα εγγυηθεί τρίτος για την ασφαλειά μου; Πάραυτα ο πατέρας μου είναι ναυτικός λείπει, και διαμένει εκτός αττικής όταν είναι ξέμπαρκος !
cuervo

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από cuervo »

Φυσικά και πρέπει να εγγυηθεί και ας είσαι και 40 ετών, τι σχέση έχουν οι σπουδές και τα υπόλοιπα που αναφέρεις.
ΝΕΟΣ

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από ΝΕΟΣ »

Γιατί με αυτό το σκεπτικό δύο τινα προκύπτουν. Ή να κάνει ψεύτικη δήλωση φιλοξενίας ο πατέρας μου με οτι αυτό συνεπάγεται (άλλους συγγενείς δεν έχω εδώ) ή όπως μου πρότειναν να κάνω δήλωση εγώ οτι φιλοξενώ τον εαυτό μου σπίτι μου. Ακολούθως θα αναστήσουμε τον Κολοκοτρώνη να φυλάξει σκοπιά για μας επειδή εμείς δεν καλύπτουμε την εγγύηση, για να διαιωνίζονται Απαρχαιωμένες τακτικές απο τέτοια φωτεινά μυαλά στην ηλεκτρονική διακυβέρνηση του σήμερα !
cuervo

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από cuervo »

Έτσι είναι, όταν κάτι χαλάει τον νεοέλληνα κάθεται και αναλύεται τα δικά του, για αυτό δεν πρόκειται να πάμε μπροστά, άντε και καλά μυαλά.
Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Avatar »

ΝΕΟΣ έγραψε:Είμαι 23 Χρόνων απόφοιτος πανεπιστημίου


Έβαλες το μυαλό σου να σκεφτεί το εξής : Αν πάθεις κάτι εσύ στο Δ/Ν σου τότε τι γίνεται ; Τι νομίζεις ότι έξω από το στρατόπεδο δεν είσαι στρατιώτης ;
Επομένως μην κλαψομο*νιάζεις σαν γκόμενα, προφανώς ο στρατός θέλει να είναι καθαρός σε κάθε ενδεχόμενο κι για αυτό ζητάει τέτοια πράγματα.
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης 2013 Ε'ΕΣΣΟ--> ΥΕΑ/Α--> Λοχίας ΥΕΑ/Β--> ΔΕΑ(ΠΖ)--> Ανθυπολοχαγός(ΠΖ)
ΓιάννηςΤ

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από ΓιάννηςΤ »

Καλησπερα παιδια και Συγχαρητήρια για το site.

Μου ήρθε χαρτί για Ερευνας πληροφορικής και τον Μαιο θα μπω (αφου παρω μια δίμηνη που χρειάζομαι).

Μια ερώτηση.

Εχω πρώτου βαθμου συγγένεια (και κατοικια) στην Αλεξανδρούπολη. Μπορώ να το δηλώσω με κάποιο τρόπο για να κάνω μεγάλο μερος της θητείας εκεί;

Προβλέπεται κατι τέτοιο;

Σας ευχαριστώ

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11198
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Nassos »

Αν πάρεις μετάθεση εκεί, ναι είσαι μια χαρά. Απλή βεβαίωση από το Αστυνομικό Τμήμα θέλεις, ότι φιλοξενείσαι από το τάδε άτομο στη τάδε διεύθυνση με το τάδε τηλέφωνο αν υπάρξει ανάγκη.
Τασος

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Τασος »

Πρεπει να παω υποχρεωτικα στην αστυνομια η απλα θελει το γνησιο της υπογραφης και μπορω να το κανω και στα κεπ;
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από dn24 »

Τασος έγραψε:Πρεπει να παω υποχρεωτικα στην αστυνομια η απλα θελει το γνησιο της υπογραφης και μπορω να το κανω και στα κεπ;


Καλώστον Τάσο. Φίλε μου, στην πρώτη σελίδα, αναφέρεται σε αυτό εδώ Το μήνυμα που μπορείς να το κάνεις.

Ν 4250/2014 άρθρο.1 παρ 2

Η βεβαίωση του γνησίου της υπογραφής του ενδιαφερομένου γίνεται, από οποιαδήποτε διοικητική αρχή ή τα Κ. Ε. Π. Βάσει του δελτίου ταυτότητας ή των αντίστοιχων εγγράφων που προβλέπονται στο άρθρο 3.Δεν απαιτείται βεβαίωση του γνησίου της υπογραφής του ενδιαφερομένου, όταν προσέρχεται αυτοπροσώπως για υποθέσεις του στις υπηρεσίες του δημόσιου τομέα ή τα Κ. Ε. Π. Προσκομίζοντας το δελτίο ταυτότητας ή τα αντίστοιχα πρωτότυπα έγγραφα.

Σε ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σου στο φόρουμ.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Kostas

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Kostas »

Παιδιά, εγώ πήγα Χαλκίδα και μένω 35 χιλιόμετρα από το Στρατόπεδο, δικαιούμαι διανυκτέρευση ή όχι;
Άβαταρ μέλους
blood
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Τρί Δεκ 22, 2015 11:40 pm
Τοποθεσία: Νοσοκομειο
Ενδιαφέροντα: Να πεθανω
Επάγγελμα: Αχρηστος
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από blood »

Kostas έγραψε:Παιδιά, εγώ πήγα Χαλκίδα και μένω 35 χιλιόμετρα από το Στρατόπεδο, δικαιούμαι διανυκτέρευση ή όχι;
Ναι δικαιουσε
Δεν υπαρχει μυικα ποιο δυνατος απο εμενα στο κοσμο
Άβαταρ μέλους
kolegas
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από kolegas »

Για να εχεις δικαιωμα διανυκτερευσης στο στρατοπεδο οταν εχεις εξοδο τι πρεπει να κανεις; Μια υπευθυνη δηλωση αυτου που σε φιλοξενει απο τα κεπ;

ευχαριστω

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης