Διανυκτέρευση μονάδας

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΤΑΣΟΣ

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από ΤΑΣΟΣ »

Παιδες καλη χρονια με υγεια πανω απο ολα ηθελα να ρωτισω αν εισαι σε στρατοπεδο στην ξανθη παραμεθωριο πχ αλλα μενεις δραμα θα μπορουσες να ξεκολωθεις στις επιπλεον υπηρεσιες ολην την εβδομαδα για να παρεις διανυκτερευση για απο σαββατο πχ στις 11 η 12 και να επιστρεψεις κυριακη βραδυ; Ξαδερφος μου ητανε κιλκις περσυ τεθωρακισμενα και εκανε αυτο που σας ανεφερα πριν και ζητισε απο τον δικοιητη του αυτην την δυνατοτητα για να καλυψει καποιες οικονομικες αναγκες! Υπαρχει πιθανοτητα για κατι τετοιο ξερει κανεις;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΤΑΣΟΣ έγραψε:Παιδες καλη χρονια με υγεια πανω απο ολα ηθελα να ρωτισω αν εισαι σε στρατοπεδο στην ξανθη παραμεθωριο πχ αλλα μενεις δραμα θα μπορουσες να ξεκολωθεις στις επιπλεον υπηρεσιες ολην την εβδομαδα για να παρεις διανυκτερευση για απο σαββατο πχ στις 11 η 12 και να επιστρεψεις κυριακη βραδυ; Ξαδερφος μου ητανε κιλκις περσυ τεθωρακισμενα και εκανε αυτο που σας ανεφερα πριν και ζητισε απο τον δικοιητη του αυτην την δυνατοτητα για να καλυψει καποιες οικονομικες αναγκες! Υπαρχει πιθανοτητα για κατι τετοιο ξερει κανεις;


Αυτά είναι off the record, δεν υπάρχει κάποιος νόμος, οπότε είναι καθαρά στο χέρι του διοικητή

Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Palioseira »

Οταν καποιος παιρνει μεταθεση πολυ κοντα στον Τοπο που εχει δηλωσει σαν μονιμη κατοικια χρειαζεται καποιο χαρτι γι να παιρνει διανυκτερευση;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Στην πρώτη σελίδα κοίταξες;
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Palioseira »

Greek_Army έγραψε:Στην πρώτη σελίδα κοίταξες;


Ευχαριστω αν και καποιος Φανταρος αρα ενηλικος Μπορει και να μενει μονος σε δικο του σπιτι στον τοπο που υπηρετει.

Παναγιωτης

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Παναγιωτης »

Μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να γραφει η υπευθηνη δηλωση που πρεπει να κανουν οι δικοι μου για την διανυκτερευση
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από dn24 »

Παναγιωτης έγραψε:Μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να γραφει η υπευθηνη δηλωση που πρεπει να κανουν οι δικοι μου για την διανυκτερευση


Kαλησπέρα Παναγιώτη. Στην υπεύθυνη δήλωση χρειάζεται να αναφέρεται από συγγενή που να λέει ότι δέχεται να σε φιλοξενήσει. Ευχαριστώ.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
VSL

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από VSL »

Καλησπέρα! Είμαι από Βέροια και μου ρθε μετάθεση στην Κοζάνη. Δικαιούμαι διανυκτέρευση σπιτι μου;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από D.Y.K »

VSL έγραψε:Καλησπέρα! Είμαι από Βέροια και μου ρθε μετάθεση στην Κοζάνη. Δικαιούμαι διανυκτέρευση σπιτι μου;


Όχι φίλε μου δεν δικαιολογεί διανυκτέρευση για την περίπτωσή σου.

ΘΟΔΩΡΗΣ

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από ΘΟΔΩΡΗΣ »

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με τη διανυκτέρευση εκτός μονάδας. Ζητώ εκ των προτέρων συγγνώμη εάν το ερώτημα μου έχει ήδη απαντηθεί και μου διέφυγε η απάντηση.

Μέσα στην τρέχουσα εβδομάδα πρόκειται να λάβω την κατ' εξαίρεση μετάθεση μου (παντρεμένος με παιδί) για τον τόπο κατοικίας μου, στη Θεσσαλονίκη (δε γνωρίζω ακόμα το στρατόπεδο). Το σπίτι όπου μένω με την οικογένεια μου (γυναίκα και παιδί) το νοικιάζω. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω τα εξής, υποθέτοντας πάντα ότι βάσει νόμου (χιλιομετρικά κτλ) δικαιούμαι τη διανυκτέρευση:

Τι δικαιολογητικά απαιτούνται; Οι περισσότερες περιπτώσεις που είδα αφορούν σε διαμονή σε σπίτι συγγενών α' βαθμού, οπότε χρειάζεται κάποια βεβαίωση. Στη δική μου περίπτωση, όπου εγώ νοικιάζω το σπίτι τι χρειάζεται; Να σημειώσω πως δεν έχω, στην παρούσα φάση, κάποιο μισθωτήριο συμβόλαιο. Ωστόσο, για την κατ' εξαίρεση μετάθεση έχω βεβαίωση μόνιμης κατοικίας από το δήμο, όπου αναφέρεται ότι διαμένω στην οδό τάδε. Επίσης, λογαριασμοί ΔΕΗ,FORTHNET, νερού, αερίου είναι όλοι στο δικό μου όνομα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την άμεση απάντηση σας!

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αφού έχεις βεβαίωση μόνιμης κατοικίας είσαι κομπλέ, τα άλλα δεν νομίζω να χρειαστούν.

Δικαιώματα πατέρα στο στρατό
ρίξε και μια ματιά σε αυτό το θέμα
makisR
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 28, 2013 5:35 pm
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από makisR »

Γεια σας παιδια μια ερωτηση. Εκει που θα με στειλουν αν παω με το μπαμπα μου Και νοικιασει ενα σπιτι Στο ονομα του θα δικαιουμαι διανυκτερευση σε αυτο; Ή πρεπει ο οποιος συγγενης Α πρωτου βαθμου να ειναι μονιμος κατοικος της περιοχης Ναι στε καλα

Αλέξανδρος

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Καλησπέρα!
υπηρετώ στο σώμα πεζοναυτών στον Αυλώνα και έχω σπίτι στο Αιγάλεω!
Δικαιούμαι διανυκτέρευση σε κάθε μου έξοδο;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11199
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Nassos »

Ναί. Θα χρειαστεί να καταθέσεις το σχετικό έγγραφο ότι σε φιλοξενεί συγγενής Α' Βαθμού (γονείς, αδέλφια).
116 ΜΠΠ

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από 116 ΜΠΠ »

Παιδιά περνω μετάθεση αργυρουπολη 116 ΜΠΟ Κιλκίς. Μενω θεσσαλονικη θα μπορω να εχω διανυκτέρευση σπίτι μου;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες