Διανυκτέρευση μονάδας

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Greek_Army »

π. α έγραψε: λοιπον στην π. α και σιγκεκριμενα στο τατοι αυτα περι σιγγενη πρωτου βαθμου δεν υπαρχουν ολοι περνουν διανιχτερευση αμα το θελουν και ας μιν εχουν σπιτι.310λελε...


έλεος ρε φίλε. τι αεροπορία μας λες.ΕικόναΕικόναΕικόνα
Pezo

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Pezo »

Παιδια μια πολυ βασικη ερωτηση που δεν εχει απαντηθει. Οι Αθηναλιοι Πεζοναύτες του 575 δικαιούνται διανυκτεύρεση σπιτια τους; Η Αθήνα απεχει απο την Αυλωνα περιπου 40 χιλιομετρα.
Pezo

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Pezo »

Σιγουρο;Eχεις γνωστο πεζοναυτη; Γιατι σαν πολλα μου φαινονται τα χιλιομετρα της αποστασης.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Nassos »

Είχα υπηρετήσει Τεθωρακισμένα και όταν μεταφέρθηκε το 575 στο ΚΕΤΘ, όλοι όσοι ήταν από την Αθήνα έπαιρναν διανυκτέρευση.

Το όριο της χιλιομετρικής απόστασης από Αθήνα για να πάρεις διανυκτέρευση, αν θυμάμαι σωστά, είναι 90 χιλιόμετρα.
πέτρος

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από πέτρος »

Γεια σας παιδιά. Σε περίπτωση διανυκτέρευσης το Σάββατο και την Κυριακή, από τι ώρα μπορώ να φύγω από το στρατόπεδο και τι ώρα θα πρέπει να έχω γυρίσει; Αν μπορεί ας μου γράψει αναλυτικά και για τις δύο μέρες. Ευχαριστώ πολύ.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Greek_Army »

πέτρος έγραψε:Γεια σας παιδιά. Σε περίπτωση διανυκτέρευσης το Σάββατο και την Κυριακή, από τι ώρα μπορώ να φύγω από το στρατόπεδο και τι ώρα θα πρέπει να έχω γυρίσει; Αν μπορεί ας μου γράψει αναλυτικά και για τις δύο μέρες. Ευχαριστώ πολύ.


Σάββατο από τις 12 το πρωί, το πότε θα γυρίσεις εξαρτάται ήξερα άτομα σε μονάδες που γυρνούσανε στην μονάδα όταν είχανε υπηρεσία. Δηλαδή είχανε νούμερο 4-6 το απόγευμα και μπαίνανε μέσα 3:30 το μεσημέρι, αυτό το καθορίζει ο διοικητής και ο ΑΥΔΜ αν είναι χαλαροί ίσως μπεις τότε αλλιώς 7 το πρωί στην αναφορά της μονάδας
Κυριακή από τις 11 το πρωί, δεύτερα στην πρωινή αναφορά πρέπει να είσαι μέσα

πέτρος

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από πέτρος »

Greek_Army έγραψε:
πέτρος έγραψε:Γεια σας παιδιά. Σε περίπτωση διανυκτέρευσης το Σάββατο και την Κυριακή, από τι ώρα μπορώ να φύγω από το στρατόπεδο και τι ώρα θα πρέπει να έχω γυρίσει; Αν μπορεί ας μου γράψει αναλυτικά και για τις δύο μέρες. Ευχαριστώ πολύ.


Σάββατο από τις 12 το πρωί, το πότε θα γυρίσεις εξαρτάται ήξερα άτομα σε μονάδες που γυρνούσανε στην μονάδα όταν είχανε υπηρεσία. Δηλαδή είχανε νούμερο 4-6 το απόγευμα και μπαίνανε μέσα 3:30 το μεσημέρι, αυτό το καθορίζει ο διοικητής και ο ΑΥΔΜ αν είναι χαλαροί ίσως μπεις τότε αλλιώς 7 το πρωί στην αναφορά της μονάδας
Κυριακή από τις 11 το πρωί, δεύτερα στην πρωινή αναφορά πρέπει να είσαι μέσα


Σε ευχαριστώ. Για να καταλάβω καλύτερα: Αν δεν έχω καμία υπηρεσία το Σάββατο (οι υπηρεσίες πώς δίνονται; Μπορώ για παράδειγμα να ζητήσω να μην έχω υπηρεσία; ) μπορώ να φύγω Σάββατο πρωί στις 7:30 και να γυρίσω την Κυριακά 7 η ώρα στο στρατόπεδο χωρίς πρόβλημα; Η πιθανότητα για κάτι τέτοιο είναι μεγάλη;
(Μπαίνω τώρα Αύγουστο και έχω έναν γάμο στις 10 Σεπτέμβρη δύο πάρα πολύ καλών φίλων και δε μπορώ να διανοηθώ ότι θα τον χάσω)
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Τις υπηρεσίες τις καθορίζει ο διοικητής και τις βγάζει ο αρμόδιος γραφέας (στέλεχος η φαντάρος), αυτά να ζητήσεις κτλπ πραγματικά δεν μπορώ να σου απάντησω και αυτό που λες να φύγεις 7:30 το πρωί το θεωρώ πάρα πολύ δύσκολο από την στιγμή που το ωράριο γράφει 12 και 11 αντίστοιχα

Για τον γάμο απλά να παρακαλάς να μπει η εσσό του αυγούστου 17-18-19 ώστε την βδομάδα του γάμου να είσαι αδειούχος γιατί αν μπει νωρίτερα θα πρέπει να ζητήσεις άδεια και αν στην δώσουνε στην δώσανε
πέτρος

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από πέτρος »

Greek_Army έγραψε:Τις υπηρεσίες τις καθορίζει ο διοικητής και τις βγάζει ο αρμόδιος γραφέας (στέλεχος η φαντάρος), αυτά να ζητήσεις κτλπ πραγματικά δεν μπορώ να σου απάντησω και αυτό που λες να φύγεις 7:30 το πρωί το θεωρώ πάρα πολύ δύσκολο από την στιγμή που το ωράριο γράφει 12 και 11 αντίστοιχα

Για τον γάμο απλά να παρακαλάς να μπει η εσσό του αυγούστου 17-18-19 ώστε την βδομάδα του γάμου να είσαι αδειούχος γιατί αν μπει νωρίτερα θα πρέπει να ζητήσεις άδεια και αν στην δώσουνε στην δώσανε

Ναι, έχεις δίκιο, εννοούσα 12 η ώρα όπως είπες εσύ αρχικά. Να'σε καλά, ευχαριστώ.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Greek_Army »

E τότε ναι μπορείς Εικόνα τίποτα ότι άλλο θέλεις εδώ είμαστε
CL
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 07, 2011 8:52 pm
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από CL »

Τι χαρτια πρεπει να κανω για να παρω διανυχτερευση οταν εχω εξοδο;
ξερω οτι πρεπει να κανει ενας συγγενης σου α βαθμου μια υπευθυνη δηλωση, αλλα στην περιπτωση που εχεις δικο σου σπιτι (στο ονομα σου) και μενεις μονος, τι κανεις; απλα το δηλωνεις;
Δημήτρης

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Καλησπέρα παιδιά. Θα μπω Αυλώνα-διαβιβάσεις στις 26/10. Δικαιούμαι διανυκτέρευση αν μένω εντός αττικής; Έχω καταλάβει πως ναι, αλλά καποιος μου είπε ότι πριν την ορκομωσία δε γίνεται. Αν μπορώ να παίρνω διανυκτέρευση, τί ώρα μπορώ να φεύγω από το στρατόπεδο;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δημήτρης έγραψε:Καλησπέρα παιδιά. Θα μπω Αυλώνα-διαβιβάσεις στις 26/10. Δικαιούμαι διανυκτέρευση αν μένω εντός αττικής; Έχω καταλάβει πως ναι, αλλά καποιος μου είπε ότι πριν την ορκομωσία δε γίνεται. Αν μπορώ να παίρνω διανυκτέρευση, τί ώρα μπορώ να φεύγω από το στρατόπεδο;



Όσο βρίσκεσαι στο κέντρο δύσκολα θα πάρεις διανυκτέρευση, οι ώρες που βγαίνουν οι εξοδούχοι καθορίζονται από το καθημερινό πρόγραμμα, όταν δεν υπάρχει απογευματινή εκπαίδευση θα φεύγεις στις 3, αλλιώς στις 6, το Σ/Κ φεύγεις 12 και 11 το πρωί αντίστοιχα όπως και στις αργίες βγαίνεις το πρωί

Δημήτρης

Διανυκτέρευση μονάδας

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Οκ ευχαριστώ.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες