Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rsofia
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τρί Ιουν 22, 2021 7:41 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Rsofia »

Buddha... Συμφωνώ με το ότι οι μισοί έχουν περάσει, όμως δε ξέρω κατά ποσο μπορεί να καλυφθούν θέσεις σε ειδικότητα από άλλης ειδικότητας, γιατί ακριβώς πρέπει να πληρούν και τα κριτήρια... Πχ. Σε ειδικότητα με απολυτήριο λυκείου που υπάρχουν επιλαχοντες, γιατί να πάρουν επιτυχόντες λης ειδικότητας;
Άβαταρ μέλους
Buddha
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 272
Εγγραφή: Τρί Δεκ 29, 2020 6:48 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επάγγελμα: Vodafone
Επικοινωνία:

Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Buddha »

Rsofia έγραψε: Buddha... Συμφωνώ με το ότι οι μισοί έχουν περάσει, όμως δε ξέρω κατά ποσο μπορεί να καλυφθούν θέσεις σε ειδικότητα από άλλης ειδικότητας, γιατί ακριβώς πρέπει να πληρούν και τα κριτήρια... Πχ. Σε ειδικότητα με απολυτήριο λυκείου που υπάρχουν επιλαχοντες, γιατί να πάρουν επιτυχόντες λης ειδικότητας;
Εγώ αυτό που ξέρω από αυτούς που ρώτησα είναι το εξής. Στην ειδικότητα μου επιτυχόντες είναι 734 άτομα. Από αυτούς κάλεσαν 81 για τις ΠΚΕ καθώς θα προσλάβουν 27. Αν είναι όλοι τόσο χάλια και δεν περάσει κανείς από τους 81 έχουν άλλους 653 να καλέσουν. Γιατί να βγάλουν άλλωστε τους επιτυχόντες; Δεν νομίζω εφόσον δεν περάσουν οι 81 να πάρουν από άλλες ειδικότητες. Ξέρω ότι το συζητούσαν 11 σελίδες τώρα αν και δεν το παρακολούθησα γιατί κούρασε. Αλλά εγώ αυτό καταλαβαίνω
Flawless
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 197
Εγγραφή: Πέμ Απρ 29, 2021 1:44 am
Επικοινωνία:

Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Flawless »

Ρε παιδιά τα αγωνίσματα δεν είναι και η διαβολοβδομάδα των ειδικών δυνάμεων να μείνουν 10 άτομα στο τέλος. Ξέρω ότι συζητάτε για την ακραία των ακραίων περιπτώσεων που θα κοπούν μέχρι και οι τριπλάσιοι υποψήφιοι, αλλά στην ειδικότητα που έχει δηλώσει η κόρη της κυρίας ζητάνε 41 άτομα και υποθετικά κάλεσαν τους 123. Καλύτερα να παίξουμε 12άρι Κίνο αν πρόκειται να έχουν κοπεί πάνω από 80
Hlias77
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 17, 2020 6:25 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Hlias77 »

Η προκηρυξη ειναι σε φαση εκδοσης τελικων αποτελεσματων και την δεδομενη στιγμη δεν γινεται να κανει Δευτερο γυρο ΠΚΕ. Απλα τα πραματα.
Άβαταρ μέλους
troupakhs
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Τρί Οκτ 20, 2020 1:04 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από troupakhs »

Παιδιά εδώ και κάποιες σελίδες συζητάτε ένα θέμα το οποίο δεν έχει ουσία, ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να γίνουν άλλες ΠΚΕ είναι απλά τα πράγματα, μέσα στην εβδομάδα με το καλό θα βγουν και τα αποτελέσματα, οποτε ας μην αναλωνόμαστε σε ανούσιες συζητήσεις !
Άβαταρ μέλους
anonymous19970
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Δεκ 08, 2020 2:02 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από anonymous19970 »

Buddha έγραψε:
Rsofia έγραψε: Buddha... Συμφωνώ με το ότι οι μισοί έχουν περάσει, όμως δε ξέρω κατά ποσο μπορεί να καλυφθούν θέσεις σε ειδικότητα από άλλης ειδικότητας, γιατί ακριβώς πρέπει να πληρούν και τα κριτήρια... Πχ. Σε ειδικότητα με απολυτήριο λυκείου που υπάρχουν επιλαχοντες, γιατί να πάρουν επιτυχόντες λης ειδικότητας;
Εγώ αυτό που ξέρω από αυτούς που ρώτησα είναι το εξής. Στην ειδικότητα μου επιτυχόντες είναι 734 άτομα. Από αυτούς κάλεσαν 81 για τις ΠΚΕ καθώς θα προσλάβουν 27. Αν είναι όλοι τόσο χάλια και δεν περάσει κανείς από τους 81 έχουν άλλους 653 να καλέσουν. Γιατί να βγάλουν άλλωστε τους επιτυχόντες; Δεν νομίζω εφόσον δεν περάσουν οι 81 να πάρουν από άλλες ειδικότητες. Ξέρω ότι το συζητούσαν 11 σελίδες τώρα αν και δεν το παρακολούθησα γιατί κούρασε. Αλλά εγώ αυτό καταλαβαίνω
Aπο αλλες ειδικοτητες θα καλεσουν γιατι πολυ απλα αν κανουν πκε θα τους στοιχησει χρονο και χρημα

Rsofia
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τρί Ιουν 22, 2021 7:41 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Rsofia »

Υπήρξε νομίζω ειδικότητα που για 60 θέσεις έκαναν σωστά τα χαρτιά τους 2500 άτομα... Στης κόρης μου την ειδικότητα που ζητούσε 41 έκαναν σωστά τα χαρτιά μόνο 212... Αν λοιπόν ΥΠΟΘΈΣΟΥΜΕ ότι από τους 123 δεν εμφανίστηκαν οι 20 και κόπηκαν και άλλοι 50 και πάει λέγοντας... Τότε θεωρώ ότι αν Δεν βρεθούν τα άτομα για να καλυφθούν οι θέσεις θα πρέπει να ξαναγίνουν πκε... Γιατί θα είναι σίγουρα άδικο ενώ υπάρχουν υπόλοιπομένα άτομα αιτουμενα για τις θέσεις αυτες, να πάρουν από τις άλλες ειδικότητες... Και επίσης πιστεύω ότι υπάρχει και η εκπαίδευση που μπορεί να αποχωρήσουν κάποιοι, όπως και το Ναπαρουσιαστούν σε άλλη θέση, ή και καθόλου... Και πάειλέγοντας...
Άβαταρ μέλους
re pate kala re
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 23, 2020 1:43 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από re pate kala re »

Οκ έστω ότι δεν γίνονται ΠΚΕ και ένας υποψήφιος με αίτηση θεραπείας βρεθεί σε θέση που επρπε να κληθεί τι γίνατε τότε πχ ο 181 ΑΤ που δεν κλήθηκε έκανε αίτηση θεραπείας και πήρε πχ 50 μόρια που αρχικά δεν του μέτρησαν και ξαφνικά από 181 πάει θέση 170 τι γίνεται τότε
Άβαταρ μέλους
re pate kala re
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 23, 2020 1:43 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από re pate kala re »

Στην ειδικότητα ΑΤ ΠΖ γίνανε 2475 νομίζω 5+- και στους ολμιστες το ίδιο κάπου εκεί ΑΤ πζ σίγουρα το ξέρω έκανε φίλος τα χαρτιά του εκεί
Rsofia
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τρί Ιουν 22, 2021 7:41 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Rsofia »

Εγώ ρωτάω και κάτι ακόμα... Και ποιος μου λέει πχ ότι η κόρη μου δεν ήταν ισοβαθμη με κάποιον που ήδη κάλεσαν για πκε; Πως μπορεί Να το μάθει;

XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από XristosMP »

Rsofia έγραψε:Εγώ ρωτάω και κάτι ακόμα... Και ποιος μου λέει πχ ότι η κόρη μου δεν ήταν ισοβαθμη με κάποιον που ήδη κάλεσαν για πκε; Πως μπορεί Να το μάθει;

Δεν θα το μαθει

Άβαταρ μέλους
Mortar
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 614
Εγγραφή: Δευ Μάιος 04, 2020 1:46 pm
Τοποθεσία: Δεκανέας
Επικοινωνία:

Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Mortar »

Re pâtékala. Ολμιστες φίλε 839 έγιναν. Στο λέω με σιγουρια. Πάντως ΑΤ θεωρώ πως έγιναν οι περισσότερες αιτήσεις.
Billblad
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Απρ 09, 2021 5:06 pm
Ενδιαφέροντα: Ποδόσφαιρο
Επάγγελμα: Ρεφερι
Επικοινωνία:

Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από Billblad »

Ατ και οδηγός ΕΜ Ηταν οι 2 πρώτες σε επιλογή ειδικότητας σε αριθμό ατόμων
Άβαταρ μέλους
anonymous19970
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Δεκ 08, 2020 2:02 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικά - Ψυχοτεχνικά - Αθλητικές δοκιμασίες

Δημοσίευση από anonymous19970 »

AΥτο με την αιτηση θεραπειας το γραφει πουθενα στην προκηρυξη; Ή εστω υπαρχει μια επισημη πηγη να το διαβασουμε; Γιατι μονο εδω εχω δει να το γραφετε
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες