Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από illy »

dn24 έγραψε:και εαν σου ψοφησει το σκυλι, απλα κλαφτα.
ξερω πως αν πεθανει το σκυλι εχεις πολλες κυρωσεις... Ειναι αληθεια; Κ αν ναι, τι κυρωσεις ειναι αυτες; Εχει τυχει στους συναδερφους σου να ψοφησει το σκυλι; Κ τι εγινε;
Dum spiro spero
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από dn24 »

illy έγραψε:
dn24 έγραψε:και εαν σου ψοφησει το σκυλι, απλα κλαφτα.
ξερω πως αν πεθανει το σκυλι εχεις πολλες κυρωσεις... Ειναι αληθεια; Κ αν ναι, τι κυρωσεις ειναι αυτες; Εχει τυχει στους συναδερφους σου να ψοφησει το σκυλι; Κ τι εγινε;


αυτο ειπα, αν ψοφησει, κλαφτα, κ αλλος αμεσως στην επιθεση και στην παραφραση λες κ του εφαγα το φαι. Βεβαιως κ εχεις κυρωσεις, σιγουρα γινεται εδε, αλλα παρακατω δεν ξερω. Αν δεν εισαι μονιμοποιημενος εποπ, δεν ξερω εαν κυνδυνευει κ η θεση σου στην περιπτωση που απο την εδε προκυψει αμελεια.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από illy »

ΚαταλαβαΕικόναΕικόνα Οποτε θελει τεραστια προσοχη!
Dum spiro spero
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από dn24 »

illy έγραψε: ΚαταλαβαΕικόναΕικόνα Οποτε θελει τεραστια προσοχη!


βεβαιως, δεν ειναι παιξε γελασε ειδικοτητα (δεν ειπα οτι το λες εσυ αυτο) γενικα μιλαω. Τα σκυλια αυτα εχουν αγοραστει απο το υστερημα του ελληνικου λαου, ειναι κρατικη περιουσια.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από illy »

dn24 έγραψε:Τα σκυλια αυτα εχουν αγοραστει απο το υστερημα του ελληνικου λαου, ειναι κρατικη περιουσια.
ειναι κ πανακριβα!
Dum spiro spero
οχι

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από οχι »

Αυτά προφανώς που λέει ο συνάδελφος γίνονται μόνο στην αεροπορία... Στο στρατό ξηράς διενεργείται νεκροψία-νεκροτομή και ύστερα αν προκύψει οτι ευθύνεται κάποιος για τον θάνατο του σκύλου κ όχι από φυσικά αίτια, γίνεται ΕΔΕ στον συνοδό και οι κυρώσεις σύμφωνα με την απολογία του και τις διασταρώσεις της νεκροψίας-νεκροτομής. Επίσης... - Δεν υπάρχει βαθμός στον σκύλο, Στον Στρατό ξηράς με καμία ΠΑΝΑΓΙΑ...

- Δεν πέρνει μετάθεση ο σκύλος στον στρατό ξηράς με καμία ΠΑΝΑΓΙΑ...

Μάλλον η αεροπορία είναι πολύ μπροστά ή πίσω... Όπως το δει ο καθένας!

markbrit
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Μαρ 01, 2010 10:10 pm
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από markbrit »

οχι έγραψε:Αυτά προφανώς που λέει ο συνάδελφος γίνονται μόνο στην αεροπορία... Στο στρατό ξηράς διενεργείται νεκροψία-νεκροτομή και ύστερα αν προκύψει οτι ευθύνεται κάποιος για τον θάνατο του σκύλου κ όχι από φυσικά αίτια, γίνεται ΕΔΕ στον συνοδό και οι κυρώσεις σύμφωνα με την απολογία του και τις διασταρώσεις της νεκροψίας-νεκροτομής. Επίσης... - Δεν υπάρχει βαθμός στον σκύλο, Στον Στρατό ξηράς με καμία ΠΑΝΑΓΙΑ...

- Δεν πέρνει μετάθεση ο σκύλος στον στρατό ξηράς με καμία ΠΑΝΑΓΙΑ...

Μάλλον η αεροπορία είναι πολύ μπροστά ή πίσω... Όπως το δει ο καθένας!



Πολύ σωστόςΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
bonito
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 314
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 6:51 pm
Τοποθεσία: Δεξί Εχτρέμ
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από bonito »

dn24 έγραψε:
bonito έγραψε: γιατι οι γερμανικοι ποιμενικοι ειναι αθανατοι; Εκτος αν εχεις να το ταισεις 40 μερες και οταν ψοφησει τους πεις οτι το εκανες νηστεια για το πασχα...

συγνωμη, αυτο δεν μου αρεσει, που βαζονται στο στομα μου λεξεις που δεν ειπα. Ειπε κανεις την λεξη αθανατα;Που την διαβασες/εφυηρες, δεν μπορω να καταλαβω. Μονο με "νηστεια" ψοφαει το σκυλι; Ουτε για αφαγια παρεπιμπτωντως ειπα. Δεν το συνεχιζω αλλο,μιλαμε αλλη γλωσσα φενεται, οταν μου βαζεις στο στομα μου λεξεις που δεν εχω πει. Αντι να κανουμε εναν γονιμο διαλογο,με παραφραζεις κιολας.



κοιτα να δεις πως εχει το πραγμα. Μας λες οτι αν πεθανει το σκυλι κλαφτα. Δλδ τι να κλαψω; Θα ζω με τον πανικο 11-12-13 χρονια αν θα πεθανει το σκυλι; Ειμαστε σοβαροι; Εχει νοημοσυνη ανθρωπου το σκυλι; Σαφως και οχι θα μου πεις για αυτο και καλεισαι να το προσεχεις αλλα οχι και κλαφτα. Προφανεστατα το αθανατοι ηταν χιουμορ αλλα δεν πηρες γραμμη τι εγινε, Νομιζες οτι σου επιτεθηκαμε κιολας. Το σκυλι μην πεθανει μονο και ολα Τα αλλα καλα ρε φιλε... Απαντησε το παλικαρι πιο πανω Για νεκροψιες και τα σχετικα αν φταις κτλ κτλ κτλ... Εξ ου και το παιγνιο με την νηστεια... Τελωσπαντων επειδη δεν εχεις καμια αισθηση κριτικης και χιουμορ δεν προκειται να απαντησω αλλο και αυτο το ποστ ειναι πολυ για τις τα ντεμεκ λογια που σου εβαλα... Αν ηξερες ας απαντουσες, ουτε λογια ουτε παραφρασεις και δεν ξερω γω τι... Ενιγουει ο γραπτος λογος ειναι περιεργος και ο καθεις μπορει να τον εχει Συνηθίσει Αλλιως.

ΣΚΥΛΟΣ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Δεκ 14, 2010 6:46 pm
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από ΣΚΥΛΟΣ »

Ποιός ΑΞΚΟΣ θα δεχόταν να βάλουν στα σκυλιά βαθμό Λοχαγού... Και όχι μόνον αυτό αλλά και να τα διατάζουμε κιόλας στις ασκήσεις υπακοης που κάνουμε και να τα βάζουμε να περνάνε και στοίβο εμποδίων. Αυτά στον στρατο δεν γίνονται... Και είναι λογικό. Ας μην μπερδεύουμε πράγματα που αφορούν τους ανθρώπους (Βαθμοι) με αυτα που αφορούν τους σκύλους.

Βεβαίος όμως η αεροποροια είναι πιο μπροστα από τον στρατο Ξηρας στο θέμα τον συνοδών, αφού οι συνοδοί στον στρατο Ξηράς ζουν κάτω από άθλιες πολλές φορές συνθήκες και δεν έχει καθοριστει το προγραμμά φυλαξής και το ωραριο τους μέχρη σήμερα (3-4φορές έχει αλλάξει) πράγμα που στην αεροποροία είναι σταθερο από την αρχη του θεσμού.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΣΚΥΛΟΣ έγραψε:Ποιός ΑΞΚΟΣ θα δεχόταν να βάλουν στα σκυλιά βαθμό Λοχαγού... Και όχι μόνον αυτό αλλά και να τα διατάζουμε κιόλας στις ασκήσεις υπακοης που κάνουμε και να τα βάζουμε να περνάνε και στοίβο εμποδίων. Αυτά στον στρατο δεν γίνονται... Και είναι λογικό. Ας μην μπερδεύουμε πράγματα που αφορούν τους ανθρώπους (Βαθμοι) με αυτα που αφορούν τους σκύλους.

Βεβαίος όμως η αεροποροια είναι πιο μπροστα από τον στρατο Ξηρας στο θέμα τον συνοδών, αφού οι συνοδοί στον στρατο Ξηράς ζουν κάτω από άθλιες πολλές φορές συνθήκες και δεν έχει καθοριστει το προγραμμά φυλαξής και το ωραριο τους μέχρη σήμερα (3-4φορές έχει αλλάξει) πράγμα που στην αεροποροία είναι σταθερο από την αρχη του θεσμού.



και όμως όλα ισχύουνε. Αφού και οι σκύλοι περνάνε στίβο μάχης. Μην ξεχάσουμε και αυτά που γνωρίζουμε
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από dn24 »

bonito έγραψε:Ενιγουει ο γραπτος λογος ειναι περιεργος και ο καθεις μπορει να τον εχει Συνηθίσει Αλλιως.


θα μεινω εκει. Η μονη διαθεση που εχω εδω μεσα ειναι η ενημερωτικη διαθεση, ειτε να ενημερωνομαι, ειτε να ενημερωνω. Αυτος ειναι ο πρωτος σκοπος του φορουμ.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από dn24 »

Greek_Army έγραψε:

και όμως όλα ισχύουνε. Αφού και οι σκύλοι περνάνε στίβο μάχης. Μην ξεχάσουμε και αυτά που γνωρίζουμε


Εικόνα Εικόνα

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
ΣΚΥΛΟΣ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Δεκ 14, 2010 6:46 pm
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από ΣΚΥΛΟΣ »

Εσύ δηλαδί το γνωρίζεις αυτό έγω που είμαι συνοδός χρόνια δεν το ξέρω. Και αν το γνωρίζεις σε ποια διαταγη το γράφει...

το ότι περνάνε στοιβο εμποδίων τα σκυλιά είναι μέρος της εκπαιδευσης στην υπακοή και άθλησης - εκτονωσης τους που χρειάζεται ένας σκύλος εργασίας.

Συνοδός κσι εγώ

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Συνοδός κσι εγώ »

Καλησπέρα, οι σκύλοι δεν έχουν βαθμό και οι συνοδοί πέρνουν μεταθέσεις και όχι οι σκύλοι.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΣΚΥΛΟΣ έγραψε:Εσύ δηλαδί το γνωρίζεις αυτό έγω που είμαι συνοδός χρόνια δεν το ξέρω. Και αν το γνωρίζεις σε ποια διαταγη το γράφει...

το ότι περνάνε στοιβο εμποδίων τα σκυλιά είναι μέρος της εκπαιδευσης στην υπακοή και άθλησης - εκτονωσης τους που χρειάζεται ένας σκύλος εργασίας.



διαταγή είναι τα ματιά που τα είχα δει σε ένα φυλάκιο. Τώρα εσύ για ποιό λόγο προσπαθείς να αποδείξεις το αντίθετο δεν το γνωρίζω
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης