Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από illy »

Οεο; ! Αυτο ξεχασεςΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Anonymous

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Anonymous »

Γειααααααααααααα

κοριτσια σινφονο απολιτααααα
muaha
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 11, 2009 3:55 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από muaha »

Μπορω να παω ΕΠΟΠ με στοχο την θητεια στην Ο. Υ. Κ και μολις ολοκληρωσω την θητεια μου (δεδομενου πως τα καταφερα... Αυτο ειναι αλλο θεμα ομως) να κοψω την συμβαση ΕΠΟΠ γιατι δεν εχω στοχο να κανω την 5ετια; Δηλαδη να παω μονο για τα ΟΥΚ. Γινεται αυτο; Αν ναι θα υπαρχουν κυρωσεις; Ευχαριστω
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από D.Y.K »

Φιλε μου υπο αυτες τις συνθηκες και αν αυτο ητανε εφικτο τοτε 8α περνανε ακομα εφεδρους και οχι μονιμαδες με στοχο την πληρη καλυψη των επιχειρησιακων απαιτησεων αλλα και εκπαιδευσης των βατραχανθρωπων.

Οπως καταλαβαινεις αυτο δεν ειναι εφικτο να γινει.

Βεβαια (και αυτο το λεω με μια επιφυλαξη.) εαν γινεις ΕΠΟΠ στο Στρατο Ξηρας εχω την εντυπωση πως μπορεις να παρακολουθησεις καποια σχολεια Των ειδικων δυναμεων μεταξυ των οποιων και αυτο της Σ. Υ. Κ.
Anonymous

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Anonymous »

Μπορει καποιος να μου πει αν μονιμοποιηθεις σαν επ. οπ μετα μπορεις να δηλωσεις παιραιτηση οποτε θελεις; Δηλαδη θελω να πω σε δεσμευει η μονιμοποιηση; Αυτο το ρωταω γιατι μπορει ο οποιοσδηποτε να βρει κατι καλυτερο και να πρεπει να παραιτηθει.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από illy »

Απο την 3ετια και μετα εχεις το δικαιωμα να παραιτηθεις χωρις επιστροφη χρηματων...4ετια ειναι για γυναικα! Ναι μπορεις και μετα την μονιμοποιηση της 7ετιας

Dum spiro spero
Anonymous

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Anonymous »

Ας μου απαντησει καποιος αν μπορει καποιος που θα παραιτηθει μετα την μονιμοποιηση δικαιουται αποζημιωση. Δεν εννοω στα 7 χρονια αλλα μετα την εφταετια. Δεν μιλαω παραιτηση για θεμα υγειας αποκλειστικα για οποιαδηποτε λογο. Γνωριζω οτι για πειθαρχικο λογο δεν υπαρχει αποζημιωση. Εχω ακουσει οτι υπαρχει μια παγιδα πανω σε αυτο το θεμα και μπορει να χαθουν μεχρι και τα ενσημα αν τα πληρωθεις. Εγω δεν μιλαω για αποζημιωση ενσημων αλλα για αποζημιωση απο τις κρατησεις.
Anonymous

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Anonymous »

Ληγει η εφταετης συμβαση μου και εχω δηλωσει οτι δεν θελω να παραμεινω. Τι εφαπαξ θα παρω; Ανηκω στις ειδικες δυναμεις. Δικαιουμαι να παρω επιστροφη των κρατησεων εξαμηνων-αλεξιπτωτα. Και αν ναι τι αιτηση πρεπει να κανω; Τα χρονια υπηρεσιας θεωρουνται συνταξιμα σε καποιον αλλο ασφαλιστικο τομεα; Θεωρουνται ως ενσημα ή μια απλη προυπηρεσια;
ΒΑΦΑΛΟ

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από ΒΑΦΑΛΟ »

Αν παρετηθει καποιος πριν την τριετια η την εφταετια ! τι θα πρεπει να δωσει πισω στο κρατος;
barbara-alex
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Φεβ 22, 2010 4:17 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από barbara-alex »

Αυτη την απορεια την εχω και γω αλλα δεν ειμαι συγουρη αν θελω να την μαθω χαχαΕικόνα Οποτε καλα θα κανουν οσοι πανε να καθονται μεχρι τ 7 και μετα ας κανουν οτι θελουν
ΑΣΧΕΤΟΣ

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από ΑΣΧΕΤΟΣ »

Αμα εισαι 29 δε λεει να κατσεις 7 ετια ! ... να βγεις τρελλος δε γινεται μετα χωρις να χρωστας;
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Rafale »

ΑΣΧΕΤΟΣ έγραψε:Αμα εισαι 29 δε λεει να κατσεις 7 ετια ! ... Να βγεις τρελλος δε γινεται μετα χωρις να χρωστας;
ισα ισα. Και στα 29 που θα πας να βρεις δουλεια; Και τι δουλεια;

ILIAS

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από ILIAS »

Σχετικα με την μονιμοποιηση αν μπορει να φυγει καποιος μετα απο αυτην φευγεις κανονικα!
καταρχιν απο το 2002 ειμαστε σε κατασταση ειρηνης και αν γνωριζετε υπαρχει το "αρση επιστρατευσης των ενοπλων δυναμεων" φεκ ειναι αυτο. οποιοι ενδιαφερονται για θεματα παραιτησεων κτλ ας ρωτησουν τι εννοει αυτο το φεκ. παντως γνωστος μου επυ μετα την μονιμοποιηση και ειχε 8 χρονια υπηρεσιας εφυγε κανονικα χωρις γιατρους κτλ και σε ενα με δυο μηνες μαλιστα.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Rafale »

Αν θελεις για πιο σιγουρα αφου θες να επανελθεις "σπρωξτο" και συ λιγο. Δεν μπορουσαν να σου πουν και κατι διαφορετικο ουτε ναι δηλ ουτε οχι. Απλα περιμενε. Μερικες φορες στη ζωη μας παιρνουμε εν θερμω αποφασεις βρισκομενοι σε πανικο. Ειναι αποφασεις ζωης και πρεπει να τα ζυγιζουμε καλυτερα τα πραγματα. Δεν πειραζει ομως αυτο να σου γινει μαθημα για την μετεπειτα ζωη σου. Καλη επιτυχια σου ευχομαι και μακαρι να σε παρουν ξανα πισω.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες