Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
εποπ

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από εποπ »

Καλησπερα παιδια ειμαι εποπ στο ναυτικο τωρα και 6 μηνες και θα ηθελα να δηλωσω παραιτηση. Ξερει κανεις ποσα λεφτα επιστρεφω και πως μπορω να απολυθω χωρις να αλλαξει το Ι μου και αν αλλαξει μπορω να δωσω σε προκυρηξης για σωματα ασφαλειας;
για ενοπλες δυναμης ξερω οτι δεν μπορω να ξαναδωσω.
ευχαριστω
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από dn24 »

εποπ έγραψε:Καλησπερα παιδια ειμαι εποπ στο ναυτικο τωρα και 6 μηνες και θα ηθελα να δηλωσω παραιτηση. Ξερει κανεις ποσα λεφτα επιστρεφω και πως μπορω να απολυθω χωρις να αλλαξει το Ι μου και αν αλλαξει μπορω να δωσω σε προκυρηξης για σωματα ασφαλειας;
για ενοπλες δυναμης ξερω οτι δεν μπορω να ξαναδωσω.
ευχαριστω


δεν επιστρεφεις τιποτα, εαν αλλαξεις το Ι σου δεν μπορεις να δηλωσεις ουτε στα σωματα ασφαλειας, αλλα εαν εχεις βισμα σπρωξτο λιγο κ δεν θα βγεις αλλο Ι.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από greko_27 »

εποπ έγραψε:Καλησπερα παιδια ειμαι εποπ στο ναυτικο τωρα και 6 μηνες και θα ηθελα να δηλωσω παραιτηση. Ξερει κανεις ποσα λεφτα επιστρεφω και πως μπορω να απολυθω χωρις να αλλαξει το Ι μου και αν αλλαξει μπορω να δωσω σε προκυρηξης για σωματα ασφαλειας;
για ενοπλες δυναμης ξερω οτι δεν μπορω να ξαναδωσω.
ευχαριστω


κατσε εκει που εισαι δεν βλεπεις τι γινεται; Μην περιμενεις να βγουν προκυρηξεις για λιμενικο, πυροσβεστικη και ειδ. Φρουρους τοσο συχνα οσο εβγαιναν παλιοτερα... μονο για τους ειδικους φρουρους παιζει κατι... αλλα για λιμενικο και πυροσβεστικη ξεχνα τις προκυρηξεις για τα επομενα χρονια και θα ειναι παρα πολλα τα χρονια της αναμονης... Ξερεις τι ανεργεια υπαρχει εξω στον ιδιωτικο τομεα; ... ουτε με τον ιδιο τον θεο για βοηθεια δεν βρισκεις δουλειαΕικόνα
... ...
ταλαίπωρος ΕΠΟΠ

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από ταλαίπωρος ΕΠΟΠ »

Είμαι 9 μήνες στο στρατό και θέλω να παραιτηθώ για να μπω σε σχολη εμπορικού ναυτικού μπορώ να αιτηθώ παραίτηση και τι κύρωσης θα έχω καθώς και εάν μου επιτραπεί να γραφτό στη σχολη?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από Greek_Army »

ταλαίπωρος ΕΠΟΠ έγραψε:Είμαι 9 μήνες στο στρατό και θέλω να παραιτηθώ για να μπω σε σχολη εμπορικού ναυτικού μπορώ να αιτηθώ παραίτηση και τι κύρωσης θα έχω καθώς και εάν μου επιτραπεί να γραφτό στη σχολη;


Δεν μπορείς να δεις προηγούμενα μηνύματα;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από D.Y.K »

Κάποιος/α που παραιτείται, μπορεί να συμμετάσχει μετά σε διαγωνισμούς/προκυρήξεις που βγαίνουν στον αέρα;(Π. Χ λιμενικό, φρουρούς, πυροσβεστικές, ΔΑ κλπ);
st1985
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 13, 2011 12:55 am
Επικοινωνία:

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από st1985 »

D.Y.K έγραψε:Κάποιος/α που παραιτείται, μπορεί να συμμετάσχει μετά σε διαγωνισμούς/προκυρήξεις που βγαίνουν στον αέρα;(Π. Χ λιμενικό, φρουρούς, πυροσβεστικές, ΔΑ κλπ) ;


αν δεν φυγει με Ι3 μπορει...
st1985
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 13, 2011 12:55 am
Επικοινωνία:

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από st1985 »

Ηρθε το χαρτί σημερα...3η σειρα... Τελος εγω...
παραιτηση

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από D.Y.K »

Προφανώς εννοείς άν δεν δηλώσει παραίτηση πρίν παρέλθει η 3ετία σωστά?
st1985
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 13, 2011 12:55 am
Επικοινωνία:

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από st1985 »

D.Y.K έγραψε:Προφανώς εννοείς άν δεν δηλώσει παραίτηση πρίν παρέλθει η 3ετία σωστά;


σωστα...
Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από POLITHS »

st1985 έγραψε:Ηρθε το χαρτί σημερα...3η σειρα... Τελος εγω...
παραιτηση

τι εννοεις?
capo
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 15, 2009 3:32 am
Επικοινωνία:

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από capo »

Εχω καιρο να μπω στο φορυμ καλα ακομη διαφορες εχετε; οσο αφορα το θεμα της παραιτησης πιστεψε με σε ολους εχει περασει απο το μυαλο να φυγουν... ακομη και απο μενα δεν ντρεπομαι να το πω... ο δικος μου ο λογος δεν ειναι οτι δεν γουσταρω τον στρατο απλα δεν ηταν η ειδικοτητα που ηθελα... αλλα και παλι κανεις υπομονη ο πως ειπε και η ιλυ δεν ξερει κανεις τι μπορει να εχει γινει σε καποιον και να φυγει... αα και δεν ειναι μονο το ξυπνημα ειναι παρα πολλα... Εικόνα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από illy »

capo έγραψε:Εχω καιρο να μπω στο φορυμ καλα ακομη διαφορες εχετε; Οσο αφορα το θεμα της παραιτησης πιστεψε με σε ολους εχει περασει απο το μυαλο να φυγουν... Ακομη και απο μενα δεν ντρεπομαι να το πω... Ο δικος μου ο λογος δεν ειναι οτι δεν γουσταρω τον στρατο απλα δεν ηταν η ειδικοτητα που ηθελα... Αλλα και παλι κανεις υπομονη ο πως ειπε και η ιλυ δεν ξερει κανεις τι μπορει να εχει γινει σε καποιον και να φυγει... Αα και δεν ειναι μονο το ξυπνημα ειναι παρα πολλα... Εικόνα
που χαθηκες ρε σειρουλααααααα;Εικόνα Τελικα ποια ηταν η ειδικοτητα που δηλωσες κ που τελικα περασες; Και γιατι ειναι τοσο ξενερωτα ας μου επιτραπει η εκφραση ωστε να σου εχει περασει απο το μυαλο η παραιτηση; Πιεζεσαι ψυχολογικα; Θεωρεις οτι στην αλλη ειδικοτητα θα μπορουσες να ανταπεξελθεις καλυτερα;

Dum spiro spero
capo
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 15, 2009 3:32 am
Επικοινωνία:

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από capo »

illy έγραψε:
capo έγραψε:Εχω καιρο να μπω στο φορυμ καλα ακομη διαφορες εχετε; Οσο αφορα το θεμα της παραιτησης πιστεψε με σε ολους εχει περασει απο το μυαλο να φυγουν... Ακομη και απο μενα δεν ντρεπομαι να το πω... Ο δικος μου ο λογος δεν ειναι οτι δεν γουσταρω τον στρατο απλα δεν ηταν η ειδικοτητα που ηθελα... Αλλα και παλι κανεις υπομονη ο πως ειπε και η ιλυ δεν ξερει κανεις τι μπορει να εχει γινει σε καποιον και να φυγει... Αα και δεν ειναι μονο το ξυπνημα ειναι παρα πολλα... Εικόνα
που χαθηκες ρε σειρουλααααααα;Εικόνα Τελικα ποια ηταν η ειδικοτητα που δηλωσες κ που τελικα περασες; Και γιατι ειναι τοσο ξενερωτα ας μου επιτραπει η εκφραση ωστε να σου εχει περασει απο το μυαλο η παραιτηση; Πιεζεσαι ψυχολογικα; Θεωρεις οτι στην αλλη ειδικοτητα θα μπορουσες να ανταπεξελθεις καλυτερα;


εγω ηθελα να δηλωσω πρασινος αλλα δεν με αφησανε και με ειπαν να δηλωσω τεθωρακισμενα... Ψυχολογικο ειναι το μεγαλυτερο μερος γιατι με στειλαν καπου οπου δεν ειχα δηλωσει καν. Απο εκει κα ιμετα ξενερωνω με τα παντα... Αστα να πανε... Ειμαι και μονος εντελως δεν παλευεται η κατασταση...
ΤΕΩΣ ΕΠΟΠ

Παραίτηση Επαγγελματία Οπλίτη

Δημοσίευση από ΤΕΩΣ ΕΠΟΠ »

Παιδια καθηστε εκει που ειστε... ειμουν εποπ και εφυγα στα 4 χρονια. εβγαλα αδεια σεκιουριτυ και δουλευω ολο νυχτα για 560 ευρω τον μηνα. καθε μερα που ξυπναω βριζω τον εαυτο μου που εφυγα... ας ημουν και τεθωρασ... χιλιες φορες στο στρατο...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες