Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
abc
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 28, 2016 1:01 am
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από abc »

Γεια σας! Γνωριζετε ποια είναι η διαδικασια παραίτησης ειδικου φρουρου που έχει 7 χρόνια υπηρεσίας;
AlexG7
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 21, 2013 10:43 pm
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από AlexG7 »

Φανταζομαι ζηταει να παραιτηθει
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Terminator »

Ρώτα την υπηρεσία σου ρε φίλε δεν είμαστε σε θέση να ξέρουμε εμείς τι χαρτιά πρέπει να συμπληρώσεις. Πάρε αύριο το πρωί στην ΓΑΔΑ ή κάνε μια βόλτα απο εκεί να σου πούν οι ανώτεροι σου σχετικά με την παραίτηση και την διαδικασία που ακολουθείς
Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

abc έγραψε:Γεια σας! Γνωριζετε ποια είναι η διαδικασια παραίτησης ειδικου φρουρου που έχει 7 χρόνια υπηρεσίας;


Φίλε θα σου έλεγα να το σκεφτείς πάρα πολύ σοβαρά.

Έξω υπάρχει ξηρασία και τα σίγουρα λεφτά που έχεις τώρα δεν θα τα ξαναβρεις.

Δεν μου πέφτει και λόγος βέβαια απλά θα σου έλεγα εκτος αν έχεις κάτι 100% σίγουρο μην φύγεις από το σώμα γιατί είναι πολύ πιθανό να ο μετανιώσεις.

Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από wolver »

Καλησπερα παιδια εγω θελω να μαθω αν τα 2750 μορια που βγαζω ειναι καλα ή χρειαζεται να τα ανεβασω κ αλλο; Επισης ειμαι μολις 19,5 γ αυτο ελπιζω για καποια προκηρυξη στο μελλον :)
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Είναι καλά τα μόριά σου σε περίπτωση που βγει προκήρυξη και αν (κυρίως) Ανήκεις στην Α κατηγορία.
Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από wolver »

Στην α κατηγορια ανηκω :)
Άβαταρ μέλους
Falcon21
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Αύγ 12, 2016 8:36 pm
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Falcon21 »

wolver έγραψε:Καλησπερα παιδια εγω θελω να μαθω αν τα 2750 μορια που βγαζω ειναι καλα ή χρειαζεται να τα ανεβασω κ αλλο; Επισης ειμαι μολις 19,5 γ αυτο ελπιζω για καποια προκηρυξη στο μελλον :)


Ρε φίλε τρέλα πουλάς; Με τόσα μόρια και α κατηγορία σημαίνει πως βγάζεις αρκετά δυνατό απολυτήριο. Γιατι δεν δίνεις για αξιωματικών ή αστυφυλάκων να ξεμπερδεύεις που κάθεσαι και περιμένεις εαν και εφόσον βγει Προκυρηξη ειδικών φρουρών;

Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από wolver »

Καλησπερα falcon21 δινω φετος πανελληνιες το θεμα ειναι οτι ειναι πολυ δυσκολα και το απολυτηριο μου δεν ειναι τοσο καλο 16.5 εβγαλα απλα ειμαι πολυτεκνος και θα υπηρετησω στις ειδικες δυναμεις! Απλα το εχω στο μυαλο μου σαν εναλλακτικη αν δεν περασω απο πανελληνιες γιατι ειναι ονειρο ζωης :)
ΔΕΑ_2αμαλ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 12:52 pm
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από ΔΕΑ_2αμαλ »

Δεν υφισταται ως εναλλακτικη η προσληψη Ε. Φ, σε αυτη τη φαση, εκτος αν γινουν κοσμογονικες αλλαγες στην κοινωνια και την οικονομια μας. Υπαρχει εστω και μια ισχνη πιθανοτητα να γινει κατι τετοιο ; Προφανως και οχι. Οποτε κατσε διαβασε απο τωρα, το εχουν κανει και αλλοι πριν απο σενα, θα θα το κανουν και αλλοι μετα απο σενα. Αυτη τη στιγμη ειναι ο μονος τροπος για προσβαση σε αστυνομικες σχολες. Η παραδοχη "δε μπορω να διαβασω" με τα τωρινα δεδομενα, ισοδυναμει με παραδοχη ακαταλληλοτητας για ενταξη στο σωμα. Αποκλειστε τα εναλλακτικα σεναρια γιατι τροφοδοτουν θανασιμες ελπιδες. Φιλικα
Άβαταρ μέλους
Falcon21
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Αύγ 12, 2016 8:36 pm
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από Falcon21 »

wolver έγραψε:Καλησπερα falcon21 δινω φετος πανελληνιες το θεμα ειναι οτι ειναι πολυ δυσκολα και το απολυτηριο μου δεν ειναι τοσο καλο 16.5 εβγαλα απλα ειμαι πολυτεκνος και θα υπηρετησω στις ειδικες δυναμεις! Απλα το εχω στο μυαλο μου σαν εναλλακτικη αν δεν περασω απο πανελληνιες γιατι ειναι ονειρο ζωης :)
Έδωσες φέτος θελεις να πεις οχι θα δώσεις, τελειώσανε οι πανελλήνιες! Μια χαρά ειναι το 16.5 για αστυνομία πας οχι για Ιατρική, μπαίνεις με τα μπουνιά αστυφυλάκων και Στο εύχομαι γιατι απ οτι φαίνεται το αγαπάς το επάγγελμα!!!

Το ξέρω οτι ειναι δύσκολο αλλα εκμεταλλεύσου τις καταστάσεις και Στρώσε κωλο κατω και διάβασε αδερφε, ο χρόνος πίσω δε γυρνά και μην ελπίζεις στον άγιο Βασίλη για Ε. Φ. Η γενιά μου οταν έδινε δεν έβγαζε απολυτήριο εαν δεν δίναμε Πανελλήνιες (9-14 μαθήματα) που σημαίνει ο βαθμός απολυτήριο ηταν ο ίδιος με τον βαθμό πρόσβασης (νόμος Αρσένη). Παρ οτι τελείωσα με 17 ο βαθμός απολυτηρίου μου έλεγε 11... Καταλαβαίνεις λοιπόν ποσο μας χαντάκωσε τη ζωή αυτος ο ανεπανάληπτος υπουργός, οταν στις προκυρηξεις θεωρούσε ισότιμα τα δικά μας απολυτήρια με αυτα των παιδιών που δεν δίνανε πανελλήνιες...

Τελείωσα δόκιμος, έβγαλα ολα τα διπλώματα, πήρα και proficiency με τα χίλια μυρια αλλα δυστιχως μεγάλωσα και τα 3 τελευταια χρονια που με έπαιρνε ηλικιακά δεν έβγαλε ποτε, γι αυτο η συμβουλή μου ειναι σου λεω δώστα ολα στις Πανελλήνιες μικρέ να μην εχεις ανάγκη κανέναν...

Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από wolver »

Αυτο το ξερω Φιλε και μ το λεει και ο πατερας μ που ειναι αστυνομικος. Γ αυτο τα δινω ολα φετος και οτι καταφερω γιατι δεν με περνει να ξαναδωσω λογο χρηματων. Αν και ο πατερας μ ο οποιος ειναι πολυ ρεαλιστης και απαισιοδοξος μου εχει πει οτι προσληψεις στα σωματα ασφαλειας θα κανει παντα ασχετα αν εχει να παρει εδω και 5 χρονια. Πιστευει πως στην επομενη προκηρυξη θα μπορεσω να μπω αν δν εχω περασει ηδη αστυφυλακων που ειναι πολυ καλυτερα απο οτι ε. Φ
Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από wolver »

ΔΕΑ_2αμαλ έγραψε:Δεν υφισταται ως εναλλακτικη η προσληψη Ε. Φ, σε αυτη τη φαση, εκτος αν γινουν κοσμογονικες αλλαγες στην κοινωνια και την οικονομια μας. Υπαρχει εστω και μια ισχνη πιθανοτητα να γινει κατι τετοιο ; Προφανως και οχι. Οποτε κατσε διαβασε απο τωρα, το εχουν κανει και αλλοι πριν απο σενα, θα θα το κανουν και αλλοι μετα απο σενα. Αυτη τη στιγμη ειναι ο μονος τροπος για προσβαση σε αστυνομικες σχολες. Η παραδοχη "δε μπορω να διαβασω" με τα τωρινα δεδομενα, ισοδυναμει με παραδοχη ακαταλληλοτητας για ενταξη στο σωμα. Αποκλειστε τα εναλλακτικα σεναρια γιατι τροφοδοτουν θανασιμες ελπιδες. Φιλικα


Το ξερω πως ειναι ετσι απλα οταν θες κατι παρα πολυ και τα δινεις ολα αμα λεμε αμα δεν μπορεσεις να το καταφερεις ελπιζεις σε κατι αλλο στο κατω κατω η ελπιδα πεθαινει τελευταια...

Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

wolver έγραψε:Καλησπερα falcon21 δινω φετος πανελληνιες το θεμα ειναι οτι ειναι πολυ δυσκολα και το απολυτηριο μου δεν ειναι τοσο καλο 16.5 εβγαλα απλα ειμαι πολυτεκνος και θα υπηρετησω στις ειδικες δυναμεις! Απλα το εχω στο μυαλο μου σαν εναλλακτικη αν δεν περασω απο πανελληνιες γιατι ειναι ονειρο ζωης :)


Άρα δεν έχεις 2750 μόρια πιστεύεις ότι θα έχεις στο μέλλον 2750 μόρια...

Έχει τεράστια διαφορά. Γιατί παράδειγμα ειδικές δυνάμεις δεν σημαίνει ότι θα πας μόνο και μόνο επειδή θες.

Άβαταρ μέλους
johnny13
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 13, 2016 2:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: Ζωγραφικη,βολτες,γυμναστικη και parkour
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Ειδικοί φρουροί (ΕΦ)

Δημοσίευση από johnny13 »

Δηλαδη τερμα οι Ειδικοι Φρουροι; Οσοι μπηκαν, μπηκαν?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες