Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
HLEKTROLOGOS
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 985
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 12:17 am
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από HLEKTROLOGOS »

Μπορεις να πας να κανεις λειζερ να τελειωνεις κ να ξεφορτωθεις και τα γυαλια!2 σε 1
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Politis1994 »

Μπορείς να επιλέξεις ειδικοτητες που να θέλουν ι2... Είναι αρκετές. Μην σε αγχώνει
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Politis1994 »

Οδηγός, αερονομος στρατονομια, ειδικές δυνάμεις, χειριστές χρειάζονται απαραίτητα Ι1 από όλες τις υπόλοιπες μπορείς προσεχτικά να δεις ποια θα ήθελες με ι2
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Politis1994 »

Δυστυχώς φίλε μου είσαι ι2, να επιλέξεις όμως άλλη ειδικοτητα αφού αγαπάς το στρατο
marinakouf
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Μαρ 30, 2021 9:19 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από marinakouf »

Με αστιγματισμό 2.5 και 3 σε βγάζουν Ι1 ή Ι2;
eirini k
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Δευ Απρ 05, 2021 12:42 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από eirini k »

Νομιζω ι1 αλλα μην σε παρω στον λαιμο μου
Άβαταρ μέλους
Stepdad
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 28, 2021 12:57 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Stepdad »

Με υπερθυρεοειδισμό υπάρχει περίπτωση να με βγάλουν ι2; Ενώ τον έχω ρυθμίσει
Nana9
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ Απρ 04, 2021 3:12 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Nana9 »

Απ´οσο ξέρω δεν κοιτάνε για θυρεοειδή ! Πλατυποδίες θέματα με πόδια χέρια κτλ κτλ
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Stepdad έγραψε:Με υπερθυρεοειδισμό υπάρχει περίπτωση να με βγάλουν ι2; Ενώ τον έχω ρυθμίσει


Εχω στειλει στο προηγουμενο νημα του Σ. Ξ ολες τις παθησεις που η επιτροπη σε βγαζει ι2/ι3/ι4/ι5.

Ψαξε εκει και δες αν βγαινεις ι2.

Μη περιμενεις απο υποψηφιους να σου πουν αν βγαινεις ή οχι μιας και δεν ειμαστε γιατροι, δυστυχως.

... Φιλικα

Άβαταρ μέλους
Stepdad
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 28, 2021 12:57 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Stepdad »

Το έχω διαβάσει και αναφέρει από ι1εως ι3 και το έγραψε σε περίπτωση που υπάρχει κάποιος που είναι ήδη ΕΠΟΠ και έχει για να μου απαντήσει. Ευχαριστώ.
Eldykarios
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 31, 2020 2:33 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Eldykarios »

Παιδιά καλησπέρα! Οποίος είναι χειρουργημενος και δε μπορεί δώσει τα αθλήματα κόβεται αυτόματα από τον διαγωνισμό;
Αργυρης

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από Αργυρης »

ΧαίρετεΘέλω πολύ να πάω ΕΠΟΠ ειδικών δυνάμεων αλλά διάβασα πρόσφατα ότι άμα έχεις έλλειψη ενζύμου g6pd, δεν σε παίρνουν.

Και το θεώρησα περίεργο καθώς ο πατέρας μου υπηρέτησε στα ΟΥΚ το 85 με έλλειψη ενζύμου.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να με δεχτούν;

Manosmar

Re: ΕΠΟΠ - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Manosmar »

Καλησπέρα
Σαν ι3 μέχρι να απολυθείς για λόγους ψυχικής υγειας κάνεις υπηρεσίες;
GEORGETS21
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 22, 2023 4:06 am
Επικοινωνία:

Re: Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από GEORGETS21 »

Ακούστε μάγκες τι έπαθααα... Έγραψα και τον Ιούλιο βέβαια με άλλο όνομα γτ έχασα τον λογαριασμό! Λοιπόν βγαίνω 6μηνο αναβολή από το 424 Ι3 επειδή δουλεύω και τα έχω ανάγκη λοιπόν φτάνει ο καιρος 22 Ιουλίου τελειώνει η αναβολή και πρέπει να παρουσιάστω! Κλασικός Έλληνας ενώ ξέρω ότι θα βγάλουν προκήρυξη για ΕΠΟΠ ξανά κάνω αίτηση για να πάω 424 να πάρω και άλλη αναβολή όλα καλά μέχρι εδώ μου λένε τα τσακάλια κλείνεις ραντεβού μέχρι 15-17 Αυγούστου πρέπει να έχεις κλείσει ραντεβού και να πας τα ήξερα και εγώ από την προηγούμενη φορά σαν καλό παιδί βγαίνει η προκήρυξη παίρνω τηλέφωνο τους λέω να κλείσω ραντεβού για την επιτροπή μου λέει ο Τσάκαλος βεβαίως 15 Σεπτεμβρίου! Τον λέω ρε μεγάλε το χαρτί λέι μέχρι 17 Αυγούστου πρέπει να έχω περάσει επιτροπή μου λέει μην αγχώνεσαι αυτά εδώ τα ρυθμίζουμε εμείς! Ναι του λέω αλλά τρέχει προκήρυξη ΕΠΟΠ και εγώ θέλω να παρουσιάστω στην επιτροπή για να βγω ΟΚ γτ δεν έχω κάποιο πραγματικό θεμα και να κάνω τα χαρτιά μου... Μην αγχώνεσαι μου λέει δεν θα έχεις θέμαααααααα αλλά από ότι φαίνεται θα έχω και μάλλον δεν θα δεχτούν καν την αίτηση μου! 😢😢
ΥΓ. Πέρυσι είχα ξανά κάνει για ΕΠΟΠ πέρασα από επιτροπή με έβγαλαν ι-2 και κόπηκα από τα αθλήματα (δεν έκανα προετοιμασία) από ότι φαίνεται η σβαρνα μου θα με κρατήσει μακριά από ΕΠΟΠ! 😌
mixalis27
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 24, 2023 3:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Δημοσίευση από mixalis27 »

Καλησπέρα νέος στο σάιτ μου το πρότεινε ένας συνάδελφος όπου έχει βοηθηθεί και θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω.
Είμαι Εποπ που μπήκα με τη προηγούμενη σειρά, μου έχει παρουσιαστεί ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας στη μέση κατά πάσα πιθανότητα δισκοκηλη πονάω όλη τη μέρα δε μπορώ την ορθοστασία για παραπάνω από μισή ωρα, δε μπορώ να σηκώσω βάρη πονάω κατευθείαν ούτε καν να σκύψω για κοιλιακούς που λέει ο λόγος κατευθείαν με τραβάει η μέση…Έχω ακολουθήσει φαρμακευτική αγωγή γιατί πήγα σε ιδιώτη γιατρό έκανα και φυσικοθεραπείες και όλα αυτά γιατί δε θέλω να τα παρουσιάσω στην υπηρεσία γιατί φοβάμαι την αποστράτευση με Ι.
Πλέον όμως οι πόνοι έχουν γίνει ανυπόφοροι μουδιάζει και το πόδι μου, και θέλω να με βοηθήσει κάποιος αν γνωρίζει βέβαια σε περίπτωση που μια εισαγωγή στο 401 και κατεπεκταση η μαγνητική δειξει πως έχω δισκοκηλη τότε τι κάνει η υπηρεσία ; Με αποστρατευει με Ι; Να τονίζω πως δεν είμαστε μόνιμοι ακόμα καθώς ούτε χρόνο δεν έχουμε συμπληρώσει ακόμα κλείνουμε τον Οκτώβρη
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες