Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από Legion »

Greek_Army έγραψε:Επιλογή σου ήτανε φίλε μου σημασία έχει ότι δεν θεωρείστε χαμηλόμισθοι... Να σε δω αν είχες έσοδα κάτω από 8.000 ευρώ τον χρόνο τι θα έκανες, για να μην πω για ανθρώπους που έχουνε κάτω από 6.000 έσοδα.

Αν ειχα εσοδα κατω απο 8000 ευρω το σιγουρο θα ηταν οτι δεν θα ημουν στο στρατο και να πληρωνω τωρα το μισο μου μισθο... Ενοικιο... Οπως τωρα...

Η δουλεια πλεον δεν ειναι επιλογη αλλα επιβιωση φιλε μου...

Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
master gunner

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από master gunner »

Ποιός παραπληροφορούσε ρε παιδιά τον κόσμο τόσα χρόνια για τον αρχικό μισθό των ΕΠ. ΟΠ. Ο αρχικός μισθός μου το 2005 ήταν μόλις 667 ευρώ. Τα 1000 ευρώ τα έφτασα μετά από 3 χρόνια υπηρεσίας (σημειωτέον ότι έχω υπηρετήσει) οπότε καλό είναι να ρωτάμε πρίν πούμε οτιδήποτε... Πολύ ετεροχρονισμένο το σχόλιο, αλλά δεν έχουν αλλάξει και πολλά από τότε, άν εξαιρέσουμε φυσικά τις αλλεπάλληλες περικοπές λόγω ΔΝΤ.
maria30
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 18, 2010 2:53 am
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από maria30 »

Με τις καινουριες περικοπες στο μισθο τι θα γινει; Ποσο χαμηλα θα πεσουμε πια. Ξερει κανεις να μας πει ποτε και ποσα θα μας κοψουν;
Κωστας

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από Κωστας »

Παιδια εχω μια ερωτηση... Καταρχας καλησπερες. Λοιπον ημουν μαθητευομενος σε ενα στρατιωτικο εργοστασιο 3 χρονια μου κολλουσαν ενσημα, μπορω να τα χρησημοποιησω για να αυξησω τον μισθο μου;

Άβαταρ μέλους
vaggelis
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 29, 2009 7:18 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από vaggelis »

Ακουστικε οτι θα μας κανουν 18% μειωση στον μισθο οποτε καταλαβατε τι αγγουρι θα φαμε σειρουλες
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Έχουμε ακούσει για μείωση απο 15 έως 30% ! Άντε να δούμε τι θα ισχύσει.
maria30
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 18, 2010 2:53 am
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από maria30 »

Παιδια φετος θα παρουμε επιδομα αδειας;
106pyrgos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 18, 2011 3:57 am
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από 106pyrgos »

Γεια σας αδερφια κ απο εμενα, βλεποντας τις πρωτες σελιδες με τα ποσα που περναμε οπως πανε τα πραγματα ουτε τα 1000 δεν θα φτανουμε σε λιγο καιρο. Αλλα αφου εχουμε δουλεια παλι καλα να λεμε, υπαρχουν χειροτερα.
ALEX

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από ALEX »

Παιδια ο μισθος μας θα παισει 37 ευρω απο τη παρακρατηση φορου + 90 ευρω απο τη μειωση του επιδοματος απασχολησησ+25 ευρω απο την εισφορα αλληλεγγυης δηλαδη 150 ευρω το μηνα. επισης σταματανε της παραμεθοριου... αρα δηλαδη θα τη περναμε με 800 ευρω το μηνα περιπου... αν βαλεις τα ενοικια και τα κοινοχρηστα ε ρε πεινα που θα πεσει... Εικόνα
faoust21
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 04, 2011 8:10 pm
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από faoust21 »

ALEX έγραψε:Παιδια ο μισθος μας θα παισει 37 ευρω απο τη παρακρατηση φορου + 90 ευρω απο τη μειωση του επιδοματος απασχολησησ+25 ευρω απο την εισφορα αλληλεγγυης δηλαδη 150 ευρω το μηνα. Επισης σταματανε της παραμεθοριου... Αρα δηλαδη θα τη περναμε με 800 ευρω το μηνα περιπου... Αν βαλεις τα ενοικια και τα κοινοχρηστα ε ρε πεινα που θα πεσει... Εικόνα


και παλι καλα εισαι. Σκεψου οτι παιδια απο πανεπιστημια με μεταπτυχιακα ειναι ανεργα, κανουν "πρακτικες", δλδ δουλευουν απληρωτοι ή δουλευουν απο το πρωι μεχρι το βραδυ για 500-600ε.
Γιαννης

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από Γιαννης »

Διαβάζω διάφορα εδώ μέσα στο πλοκ κοιταξτε να δείτε εγω έχω περίπου 8 χρόνια και με το επίδομα του γάμου αλλα και του μωρού φτάνω τα 1180 ποιος είναι ο μάγκας που λέει ότι φτάνει στα 2 χρόνια να αγγίζει μισθό 1200 είναι ψεύτης όσο για τα παραμεθωρια κάνουμε και 2 με 3 μήνες να τα δούμε άρα δεν τα υπολογίζεις πάνω στον μήνα που καθορισμένα τα επαρνα τα λεφτά είναι λίγα και ναι επέλεξα να είμαι στο στράτευμα αλλα ποιος μπορεί να μου πει ποσά μου μένουν για να ζήσω καθαρά εγω και η οικογένεια μου
ΕΠΟΠ 2011

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από ΕΠΟΠ 2011 »

Τωρα ρε παιδια ποσα θα παιρνουμε; Εγω με 2 χρονια προυπερησιας, παντρεμενος, περνω περιπου 1050 ευρω. Πόσα θα χάσω?
Annie

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από Annie »

Γνωριζει καποιος περιπου ποσο κυμαινεται πλεον ο μισθος των εποπ καταδρομεων;
otieimai

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από otieimai »

Τι μειωσεις εκαναν; Οποιος ξερει ας μου απαντησει. Εποπ2011 ποσο ειναι το επιδομα του γαμου;
ΓΕΩΡΓΙΑ

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από ΓΕΩΡΓΙΑ »

Αληθεια οτι θα πληρωνονται οι εποπ στη πτωχευση?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης