Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
neoooooos

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από neoooooos »

Αν σε βαλουν στο ΚΕΕΔ απλα λες οτι δεν επιθυμεις να γινεις καταδρομεας. Και σε στελνουν σε μοναδα του πεζικου. Ουτως ή αλλως με το ΣΠΕΝ γινεσαι καταδρομεας. Το κεντρο ειναι σχεδον ιδιο για ολους απλα στο ΚΕΕΔ εχει παραπανω τρεξιμο. Μην αγχωνεσαι παντως. Πες το εκει στην καταταξη σου και θα εισαι κομπλε :)
Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Αν φιλε μου δεν θες να μπεις να ΜΗΝ μπεις δεν σε αναγκαζει κανενας να υπηρετησεις ΕΔ. Καλη θητεια σου ευχομαι και καλη συνεχεια.
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
Άβαταρ μέλους
Aden
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 5:52 pm
Τοποθεσία: Στρατιωτης
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Aden »

Καλησπερα να κανω μια ερωτηση παρουσιαστηκα στον βολο στο 521 ταγμα πεζοναυτων και δηλωσα οτι δεν επιθυμω ειδικες δυναμεις και με στειλαν με μεταθεση στο πυροβολικο πεζοναυτων στην. Λαρισα... Αν δηλωσεις οτι δεν επιθυμεις ειδικες δυναμεις η αν εισαι ι2 περνεις μεταθεση για το πυροβολικου πεζικου;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11197
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Συνήθως Πεζικό ή Τεθωρακισμένα πάνε οι κομμένοι των Ειδικών Δυνάμεων, το Πυροβολικό είναι άλλο Όπλο. Μόνο με βύσμα μπορείς να πετύχεις μετάταξη στο Όπλο ή Σ΄βμα που επιθυμείς.
Άβαταρ μέλους
Aden
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 5:52 pm
Τοποθεσία: Στρατιωτης
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Aden »

Μαλιστα.. αλλα εχω 2 μηνες τωρα που εχω δηλωσει οτι δεν επιθυμω και δεν με εχουν διωξει... ενω εχουν φυγει παιδια με μεταθεσεις
Kostasglst

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Kostasglst »

Πριν 4 Χρόνια πριν κάνω αναβολή λόγω σπουδών μου είχε χαρτί για ειδικες δυνάμεις οπου τωρα δεν επιθυμώ, αν κόψω την αναβολή τώρα θα μου έρθει πάλι για ειδικες δυναμεις; Τι θα μπορούσα να κάνω ωστε να το αποφύγω...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Απλά το δηλώνεις στο Κέντρο και ΔΕΝ σε παίρνουν στις Ειδικές Δυνάμεις. Μην τρελαίνεσαι χωρίς λόγο.
Άβαταρ μέλους
Αστρατευτος
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 16, 2020 6:52 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Αστρατευτος »

Έχω δηλώσει καταδρομεας και τωτα δεν γουστάρω να πάω καταδρομέαΣε θέλω τεθωρακισμενα τι μπορώ να κάνω ;

Louk

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Louk »

Καλησπέρα, παρουσιάζομαι στο μεγάλο πεύκο με την Ε'ΕΣΣΟ, βέβαια η κατάταξη μου στους πεζοναύτες έγινε από δικιά μου μπαρούφα καθώς έβαλα πεζοναύτες στην δήλωση θεωρώντας ότι είναι πεζικό πάνω στην βιασύνη μιας και η δήλωση έγινε την τελευταία μέρα. Η ερώτηση μου είναι η εξής: Υπαρχει κάποια διαδικασία που μπορώ να κάνω για να πάω στο πεζικό η πρέπει να κάνω κάτι κατά την παρουσίαση στο στρατόπεδο?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Η θητεία στις καταδρομές είναι προαιρετική. Συνεπώς όταν παρουσιαστείς θα ερωτηθείς και θα δηλώσεις ότι επιθυμείς να υπηρετήσεις στο πεζικό.
tsolo
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2020 9:15 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από tsolo »

Μου ήρθε το χαρτί στρατού Για της Ειδικές Δυνάμεις ενώ δεν το δήλωσα καν και δεν θέλω πα υπηρετήσω Ειδικές Δυνάμεις τη μπορώ να κανό
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11197
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Όταν παρουσιαστείς τους λες ότι δεν ενδιαφέρεσαι και σε στέλνουν μετάταξη σε άλλο Όπλο/Σώμα.
Ειδικες δυναμεις

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ειδικες δυναμεις »

Καλημερα σε ολους. Μπηκα στην πλατφορμα και ειδα οτι με εχουν βαλει στις ειδικες δυναμεις να παρουσιαστω στις 10.11.2020. Δεν το ειχα δηλωσει. Ειμαι 25 και εκοψα την αναβολη μετα απο σπουδες. Δεν εχω καμια σχεση με ολα αυτα, σχεδον εντελως αγυμναστος και εχω ψιλοφρικαρει.Μπορει καποιος να μου πει ποιες ειναι οι επιλογες μου γιατι ακουω διαφορα. Ρωτησα φιλους μου και μου ειπαν οτι μπορεις να τους πεις πρωτη κιολας μερα οτι δεν θες να κανεις τη θητεια σου εκει και ΜΕΤΑ την ορκωμοσια σε στελνουν δυσμενη μεταθεση στον εβρο η' σε νησι. Αυτο ισχυει; Γιατι αν ειναι να φαω την βασικη δεν βρισκω το λογο να δηλωσω εξ αρχης να με κοψουν. Αν γινει καποιο θαυμα και περασω ας μεινω εκει. Εαν σε κοψουν αυτοι κυριως λογω σωματικων δυνατοτητων παλι η μεταθεση σου ειναι δυσμενης;

Ποσο ζορικα θα τα βρω σωματικα; Ειμαι 1,70 63 κιλα, μπορω να βγαλω καποια Push ups, το 1000αρι το ετρεξα σημερα με τα 1000 ζορια σε πανω απο 5 λεπτο. Βγαζω καποιες ελξεις με τα χιλια ζορια. Θελω μια ειλικρινη απαντηση για το τι θα περιμενω και ποσο δυσκολη θα ειναι η προσαρμογη για μενα. Εαν το ηξερα λιγο νωριτερα θα εκανα καλυτερα τα κουμαντα μου τωρα σε 2 βδομαδες θα το παλκεψω αλλα δεν νομιζω να εχω μια αξιοπρεπη εικονα...

Σας ευχαριστω που μπηκατε στον κοπο και το διαβασατε.

Στέλιος

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Στέλιος »

Καλησπέρα. Ενώ δεν το έχω δηλώσει από πριν, μπορώ όταν παρουσιαστώ να δηλώσω πως θέλω ΕΔ ;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες