Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dn24 »

Giwrgos έγραψε:Γεια σας, Ειμαι νεος 17αρης και σημερα περασα απο περιοδευων. Δηλωσα ειδικες δυναμεις καταδρομων. Υπαρχει περιπτωση να μπορω να το αλλαξω μολις ερθει η ωρα για την θητεια μου και να δηλωσω απλα πεζικο η αεροπορια;


Γειά σου και εσένα, εκ'των προτέρων σε ενημερώνω φίλε μου πως σου απαντώ σε λάθος θέμα, δεν ρωτάς κάτι για τα αθλήματα,το ανάλογο θέμα για αυτό που ζητάς είναι αυτό: Μετατάξεις στο στρατό

Φίλε μου το έτος που θα έρθει η σειρά σου να υπηρετήσεις (μας είπες ότι είσαι 17 άρα το 2015) μόνο με βίσμα γίνεται αυτό που μας λες. Εκτός και αν έχεις ιδιαίτερα προσόντα (Απόφοιτος κάποιας σχολής εμπορικής ναυτιλίας) που για κάποιο λόγο δεν δηλώθηκαν ή δεν συνυπολογίστηκαν.(παράδειγμα σου έφερα).

Σε αντίθετη περίπτωση, θα παρουσιαστείς κανονικά και εντός 10 ημερών θα πας στο 1ο γραφείο του κέντρου σου και θα αιτηθείς μετάταξη καταθέτοντας τα έγγραφα σπουδών σου (πτυχίο, μεταπτυχιακό ή ότι έχει ο καθένας) έτσι ώστε να έχεις Απειροελάχιστες Πιθανότητες να σε μετατάξουν όταν σας ανακοινώσουν τις τοποθετήσεις στις μονάδες που θα πάτε. Όμως από αυτή τη διαδικασία μην Περιμένεις αποτελέσματα απλά σου αναφέρω το τυπικό σκέλος της διαδικασίας για ενημερωτικούς λόγους. Στο πεζικό σαφώς και μπορούν να σε στείλουν έτσι κι αλλιώς όταν παρουσιαστείς, διότι δεν είναι σίγουρο ότι επειδή δήλωσες ΕΔ θα καταταχθείς εκεί. Ευχαριστώ.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
xrhctoszante94
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Μαρ 15, 2013 1:28 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από xrhctoszante94 »

Παιδιά καλημέρα... Είμαι νέος στο φόρουμ και δεν ξέρω που να γράψω την απορία μου!Λοιπόν εμένα μου έχει έρθει το χαρτί για να παρουσιαστώ Ειδικές Δυνάμεις αλλά πήρα αναβολή επειδή είμαι ομογενής! Τον Μάη σκέφτομαι να κόψω την αναβολή για να μπω τον Σεπτέμβρη, υπάρχει κάποια περίπτωση να μην μου έρθει πάλι για ειδικές δυνάμεις ή μπορώ να το δηλώσω κάπου εγώ όταν κόψω την αναβολή ότι Δεν Θέλω να πάω ειδικές δυνάμεις;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Και να σε στείλουν στις Ειδικές Δυνάμεις μπορείς να δηλώσεις στο Κέντρο που θα παρουσιαστείς ότι δεν θές να υπηρετήσεις εκεί και ότι επιθυμείς μετάταξη σε άλλο Όπλο/Σώμα
Άβαταρ μέλους
xrhctoszante94
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Μαρ 15, 2013 1:28 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από xrhctoszante94 »

Οκ... Σ'ευχαριστώ Nassos αλλά δεν μου απάντησες σε κάτι, όταν κόψω την αναβολή δηλώνω αν θέλω να πάω πεζικό ή ειδικές δυνάμεις?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όταν κόβεις την αναβολή υπάρχει η επιλογή αυτή, στρατό ξηράς η ειδικές δυνάμεις.
Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Deathdiver »

Και οι ειδικες δυναμεις στρατος ξηρας δεν θεωρουνται?
Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Deathdiver »

EΓω στο περιοδευον δηλωσα ειδικες δυναμεις και στην κατανομη μου με εχουν στρατο ξηρας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αυτό σημαίνει ότι ανήκεις στο στρατό ξηράς, δεν σημαίνει ότι θα σου έρθει και χαρτί για Ειδικές Δυνάμεις, μπορεί να σου έρθει πχ για Πυροβολικό.
Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Deathdiver »

Θα μπορουσε πχ να με βγαζει στην κατανομη μου ειδικες δυναμεις?
Άβαταρ μέλους
xrhctoszante94
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Μαρ 15, 2013 1:28 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από xrhctoszante94 »

Ευχαριστώ πολύ! Δηλαδή αν πάω στο ΚΕΠ να κόψω την αναβολή θα μπορώ να έχω αυτήν την επιλογή ή μόνο στην στρατολογία μπορω?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Deathdiver έγραψε:Θα μπορουσε πχ να με βγαζει στην κατανομη μου ειδικες δυναμεις;


Όχι αυτό γίνεται μόνο όταν είναι να παρουσιαστείς με την ΕΣΣΟ που θα μπει.

xrhctoszante94 έγραψε:Ευχαριστώ πολύ! Δηλαδή αν πάω στο ΚΕΠ να κόψω την αναβολή θα μπορώ να έχω αυτήν την επιλογή ή μόνο στην στρατολογία μπορω;


Λογικά θα γίνεται και μέσω ΚΕΠ.
Άβαταρ μέλους
Operation35
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Απρ 27, 2013 3:42 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Operation35 »

Marina2 έγραψε:
Neosylektos έγραψε:Εχει πολύ καψώνι δλδ;
Θεωρείτε σωστο να δέχεται κάποιος ατομικο καψώνι, και τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;
Δεν ειναι καψωνι μωρε... ! Σου φωνάζουνε λιγο εκει να σε ψαρώσουνε, αν κανει καμια βλακεια κανενας το πολύ πολύ να παρετε κάμψεις... Τετοια πραγματα. Απλα αυτοι με τις φωνες και την πειθαρχια που προσπαθούν να σας επιβάλουν, προσπαθούν να σας φοβήσουν κιόλας και πετάνε και μεσα μεσα "ποιος θελει να φυγει αυριο γιατι θα σας σκισουμε τα κορμια! Ε εκει λες τωρα την εβαψα και το σκεπτεσαι. Πολλοι ψαρωνουν και φευγουν πάντως. Στο Πευκο για εμενα το ειναι λίγο δυσκολα, Μετα Στην μονάδα που θα πας, μετα την εκπαιδευση, θα χαλαρώσεις λίγο.

Εαν επιτρεπετε σε πια Μοιρα και πια χρονολογια υπηρετησατε;

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
SaRoy
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Ιαν 06, 2014 8:12 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από SaRoy »

Yandr είσαι πολύ μπροστά μεγάλε!
Βασίλης

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Βασίλης »

Γειά σας παιδιά. Μπαίνω Μάιο και εγώ λοιπόν με την σειρά μου να κάνω την θητεία μου. Θα θελα να υπηρετήσω στις ειδικές δυνάμεις (Στα ΛΟΚ) , αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορώ να βγάλω την εκπαίδευση. Εγώ αυτό που θα θελα να ρωτήσω είναι: Άμα δεν μπορείς να ολοκληρώσεις κάποιες ασκήσεις, τι γίνεται εκεί; Σε διώχνουν; Επειδή να φύγω μόνος μου δεν θέλω. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες