Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΔΕΑ_2αμαλ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 12:52 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΔΕΑ_2αμαλ »

Και να παρουσιαστεις μεγαλο πευκο, η εκπαιδευση που θα λαβεις θα ειναι νεοσυλλεκτου, οχι επιδοξου καταδρομεα. Αντε να εχει μια essence ε. Δ. Θα σας ρωτησουν ποιοι θελουν να συνεχισουν ειδικες δυναμεις, και απο τη στιγμη που θα δηλωσεις απροθυμος για κατι τετοιο, θα σε αποδοσουν σε μοναδα πεζικου το πιθανοτερο.
Goku1926
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Αύγ 08, 2016 8:53 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Goku1926 »

Ωραία, ευχαριστώ πάρα πολύ.
Την αίτηση για να κάνω μειωμένη θητεία όπως προείπα θα τους πω εκεί στο Μεγάλο Πεύκο δηλαδή;
Θα ζητήσω πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης για χρήση στρατολογική από εκεί δηλαδή;
ή πριν πάω μεγαλο πευκο να κάνω μια αίτηση στα κεπ π. Χ και να το πάρω να το ετοιμάσω να το χω στα χέρια μου και να το παραδώσω όταν πάω;

ΔΕΑ_2αμαλ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 12:52 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΔΕΑ_2αμαλ »

Τεχνικοτητες επ αυτου, δε γνωριζω, η βελτιστη κινηση που μπορεις να κανεις για να λυσεις ολες τις αποριες σου ειναι να επισκεφτεις το στρατολογικο γραφειο της περιοχης σου. Οπωσδηποτε ομως μην εχεις αγχος για το αν θα υπηρετησεις ακουσιως στις ειδικες δυναμεις, αυτο γινεται σε καθαρα εθελοντικη βαση, δε θα σε υποχρεωσει κανεις ουτε θα βρεθεις καπου κατα λαθος. Φιλικα
Άβαταρ μέλους
Nikos Chatzoglou
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2015 3:44 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nikos Chatzoglou »

Απ' ότι ξέρω αν δικαιούσαι μειωμένη θητεία το κανονίζεις σε κάποιο στρατολογικό γραφείο (και πλέον μπορεί και σε κεπ). Πάντως μέσα στο στρατό δεν ασχολούνται με αυτό οι στρατολόγοι.
XRISTOS

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από XRISTOS »

Γεια σας. Είναι να παρουσιαστώ στο μεγάλο πεύκο το νοέμβριο αλλά δε θέλω ειδικές δυνάμεις. Μπορώ μετά την ορκομωσία αν βάλω βύσμα να πάω τεχνικό, τεθωρακισμένα ή πυροβολικό; Ή με πάνε όπου να ναι; Μπορείς να πας όπλο ή μόνο σώμα;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δεν σε στέλνουν όπου να ναι όχι. Συγκεκριμένα θα υπηρετήσεις σε μονάδα του Πεζικού εφόσον δεν συνεχίσεις στις Ειδικές Δυνάμεις.
XRISTOS

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από XRISTOS »

Οι μονάδες πεζικού που μπορώ να πάω μετά μπορεί να είναι και το πυροβολικό ή τα τεθωρακισμένα; Γιατί και αυτά πεζικό είναι. Έχω βύσμα να το σπρώξω αλλά τυπικά γίνεται μετά τη βασική μεγάλο πεύκο να φύγω για εκεί;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11197
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Όχι, και δεν ανήκουν στο Όπλο του Πεζικού. Μόνο με απόσπαση μπορούν να σε στείλουν σε τέτοιες μονάδες.
XRISTOS

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από XRISTOS »

Οκ. Τότε χοντρικά τί επιλογές έχω από μεγάλο πεύκο εκτός ειδικών δυνάμεων; Θα ήθελα κάτι που να μάθω και μερικά πράγματα και να έχει ενδιαφέρον. Υπάρχει καμιά λίστα να ξέρω πάνω κάτι πού μπορώ να πάω;
Nick

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nick »

Καλησπερα παρουσιαζομαι κ εγω μεγαλο πευκο τον Μαρτιο, θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να αλλαξω κεντρο γτ δεν θελω ειδικες δυναμεις. Και αν δεν γινεται μετα θα μπορω να παω κυπρο αλλα οχι στις ειδικες δυναμεις κυπρου?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δεν είναι υποχρεωτικό να υπηρετήσεις στις Ειδικές Δυνάμεις.

Εσύ θα ζητήσεις να υπηρετήσεις στο Πεζικό και δη στην Ελληνική Δύναμη Κύπρου.

στρατης

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από στρατης »

καλησπερα παιδια ειχα παει στα κεπ να δηλωσω τι θελω ειχα βαλρι πεζικο με πηραν οκτομβρη τηλεφωνο να ρωτησουν αν θα περασω σε σχολη τους ειπα οχι και μου ειπαν θα σου πουμε απο το νεο χρονο.. Δε με εχουν παρει ακομα αλλα μπορω να παω αλλου η τωρα το εγραψα?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Η απορία που εκφράζεις έχει κάποια σχέση με τις Ειδικές Δυνάμεις; Διότι ως προς τον τίτλο του νήματος αν κατανεμηθείς στο Πεζικό δεν είναι απαραίτητο να υπηρετήσεις στις Ειδικές Δυνάμεις.

Τώρα αν εσύ αντί για Πεζικό θες πχ Υγειονομικό και δεν έχεις το αντίστοιχο πτυχίο, τότε απαραιτήτως χρειάζεσαι βύσμα.

Αυτά τα έχουμε γράψει εκατοντάδες φορές.

NickoGR
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2017 7:23 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από NickoGR »

Καλησπερα εχω δηλωσρι ειδικρς δυναμεις στρατο ξηρας (καταδρομεας) αλλα εχω μετανιωσει κι δεν θελω να παω εκει.. Γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω γ να μην παω;

Epag
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 08, 2008 11:38 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Epag »

Τι εχεις μετανιωσει ακριβως; Πηγαινε και αν εισαι ανικανος για καταδρομεας θα σε διωξουν μονοι τους.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες