Κούρεμα στο στρατό

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
ferrari
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 07, 2016 4:39 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από ferrari »

Μαγκες μια ερωτηση. τα μπροστινα τα μαλλια επιτρεπεται να τα αφηνω λιγο πιο μακρια, ισα ισα να καλυπτονται τα κενα (ανοιγματα).
G7

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από G7 »

Παίδες ξέρει κανείς να μου πε αν επιτρέπεται το κούρεμα των αμερικάνων πεζοναυτών;

Κουρεμένο τελείως στα πλάγια με ελάχιστους πόντους πάνω.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11199
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Εξαρτάται από τον Διοικητή. Ο κανονισμός λέει για 4 πόντους και κούρεμα ανα 10 ημέρες.
G7

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από G7 »

OK φίλος, σε ευχαριστώ
Manolis

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Manolis »

Καλησπερα παιδια ηθελα και εγω με την σειρα μου να ρωτησω για το "Αμερικανικο" κουρεμα στον στρατο και αν ξερεις κανενας (επειδη εγω τα ειχα ετσι απλα τα πανω πολυ μακρια) ! Ευχαριστω
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11199
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Αυτό είναι το "προβλεπόμενο" κούρεμα, ανάλογα με τον Διοικητή κουρεύεσαι είτε μετά από 10-15 ημέρες είτε μετά από 1 μήνα.

Εικόνα
Alexandros

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Alexandros »

Μπαίνω ΚΕΕΔ 8 νοεμβρίου. Πρέπει να τα πάρω στα 4 εκατοστά ή είναι πιο χαλαροί; Ρωτάω γιατί ενδιάμεσα στη βασική εκπαίδευση πριν την ορκομωσία θα πάρω άδεια για να ορκιστώ για το πτυχίο μου και δε θέλω να μαι τέρμα κοντοκουρεμένος. Μπορώ να τα έχω νορμάλ μέχρι την ορκομωσία;
παντελης

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από παντελης »

Μια ερωτηση για το κουρεμα, οταν παμε στο κεν θα ειμαστε κουρεμενοι, μετα Μεσα ποιος θα μας κουρευει; Γιατι εχω αρκετο μαλλι και βγαινει γρηγορα, και καθε ποτε ειναι προβλεπομενο να κουρευομαστε ;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11199
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Στα ΚΕΝ υπάρχει πάντα ένας κουρέας.

Ο κανονισμός λέει κάθε 10 ημέρες, πολύ σπάνια τηρείται, οι περισσότεροι κουρευόμασταν ανα μήνα.
Kommwths

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Kommwths »

Πάνω κάτω οι περισσότεροι ανά 20 μέρες συνήθως κουρεύονται αλλά υπάρχουν άλλοι που χτυπάνε 40+ μέρες. Ο καθένας είναι διαφορετική περίπτωση.
Καλό θα είναι ειδικά στο κέντρο να μπείτε κουρεμένοι (1-2 μέρες πριν μπείτε) γιατί ίσως να μην υπάρχει κάποιος άμεσα να έχει αναλάβει πόστο κουρέα ή ίσως να μην ξέρει (όπως έγινε σε εμάς μέχρι να τον πάρουν χαμπάρι και να αλλάξουμε). Αυτό που πρέπει να ξέρετε πως αυτό που κοιτάνε και κάνει μπαμ είναι η φαβορίτα και το σβέρκο. Ειδικά στην μονάδα μην περιμένετε τα συγκεκριμένα επίμαχα σημεία να φτάσουν τους υποτιθέμενους 4 πόντους, θα έχετε φάει ήδη καμπάνα.Kατά τα άλλα τα μαλλιά στο πάνω μέρος κεφαλιού μπορείς να τα αφήσεις πιο χαλαρά χάρις τους τζόκευ. Εγώ προσωπικά Έχω ένα slick back χτένισμα και βάζω κανονικά πομάδα.
Προσωπική μου άποψη είναι πως προτιμότερο θα ήταν για λόγους υγιεινής να κουρεύονται όλοι αποκλειστικά με την "ψιλή". Δεν θα πιστέψετε τι μπίχλα κουβαλάνε ορισμένοι...
ksfwit

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από ksfwit »

Παιδιά για να μην πληρώνω κομμωτήρια, αν πάω ακούρευτος θα μου την πουν; Η θα με κουρέψουν αυτοί εκεί; Αφού μπω στρατό, θα πρέπει να πηγαίνω κομμωτήριο κάθε 20 μέρες ή θα κουρεύομαι μέσα στο στρατόπεδο;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11199
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Ναι θα στη πούν και θα σε στείλουν επιτόπου στον κουρέα.

Μέσα στα Στρατόπεδα υπάρχουν κουρείς με σύμβαση και πληρώνεις σχετικά λιγότερα ή καθόλου αν είναι οπλίτες θητείας.
Χρηστος

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Χρηστος »

Εγω επδ εχωκαποια σημαδακια αριστερα στο παλι και πανω μπροστα δεν θελω να κουρευτω τοσο κοντα. Τι μπορω να κανω;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δεν είναι απαραίτητο να τα κουρέψεις τόσο κοντά.
Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από gimitrop »

Εγώ στον στρατό πάντως με κούρεψαν κουρείς που κάποιοι ήταν πολύ καλύτεροι από τους έξω Εικόνα
Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες