Κούρεμα στο στρατό

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Konstantinos_
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 06, 2015 4:09 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Konstantinos_ »

DaMon έγραψε:Μπα αν εχει καποιος μαζι του μηχανη τον βαφτιζουν κουρεα αμεσως. Εμας ενας εκανε το λαθος να το πει και κουρευε κεφαλες ολη μερα μετα.
ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕΣ!

Θα έπαιρνα κουρευτική μέσα ο μα$%κας! Χαχαχα. Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Soap
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2015 3:53 am
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Soap »

Ειδικά άμα πας σε καμιά μονάδα αργότερα και μπανίσουν τη μηχανή τίποτα ''καλόπαιδα'' χαιρέτα την τη μηχανή. Μη παίρνετε ακριβές συσκευές και γενικά ακριβά πράγματα στο στρατό. Πάει η κλοπή σύννεφο.
Άβαταρ μέλους
Konstantinos_
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 06, 2015 4:09 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Konstantinos_ »

Ω, δεν ήξερα ότι έχει κλοπές. Καλά που μου το είπες και αυτό για να πάρω αρκετά λουκέτα. Γενικά, ακριβά πράγματα δε θα έχω. Κινητό δε θα πάρω, είμαι κομπλέ πιστεύω.
s7p

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από s7p »

Καλησπερα σ όλους επιτρέπεται να ναι Τ μαλλιά στ πλάι κουρεμενα 2 πόντους κ τ πάνω ποιο μεγάλα κουρεμενα με ψαλίδι αφού δεν θα φαίνονται κ θα καλύπτονται απ τ κρανος

Άβαταρ μέλους
Konstantinos_
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 06, 2015 4:09 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Konstantinos_ »

s7p έγραψε:Καλησπερα σ όλους επιτρέπεται να ναι Τ μαλλιά στ πλάι κουρεμενα 2 πόντους κ τ πάνω ποιο μεγάλα κουρεμενα με ψαλίδι αφού δεν θα φαίνονται κ θα καλύπτονται απ τ κρανος

Από ότι ξέρω ναι. Αλλά εξαρτάται πως το σκέφτεσαι. Άμα μιλάς για μια πολύ μικρή διαφορά, τότε δε νομίζω πως θα υπάρχει πρόβλημα.
-J-

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από -J- »

Παιδιά έχω κουρευτεί κόντρα με ηλεκτρική και μπαίνω σε 4 μέρε. Αυτό θεωρείται γουλί και αν μπω έτσι υπάρχει περίπτωση να μου πούνε τίποτα;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από D.Y.K »

-J- έγραψε:Παιδιά έχω κουρευτεί κόντρα με ηλεκτρική και μπαίνω σε 4 μέρε. Αυτό θεωρείται γουλί και αν μπω έτσι υπάρχει περίπτωση να μου πούνε τίποτα;


Δεν θα έχεις πρόβλημα.

3η ΜΑΛ
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Κυρ Απρ 05, 2015 5:17 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από 3η ΜΑΛ »

Ειμαι στο κεεδ και οσοι ειχαν αμερικανικο κουρεμα τους τα πηραν ολα.. ο λοχαγος στο λοχο μου ζητουσε 0,5 λεπτα για τη συντηρηση της μηχανης.. ελαχιστα ατομα ειχαν ξυρισμενο κεφαλι και δεν τους ειπαν κατι.. αλλα γενικα αυτο που θελουν ειναι τερμα κοντο μαλλι ολο το κεφαλι.. να φαινεται δερμα.
Think less..Live more...
Βασίλης

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Βασίλης »

Περσυ στην θηβα δεν ειχα θέμα με το κουρεμα 2 μερες πριν την ορκωμοσια εκαναν ελεγχο κεφαλια εγω ημουν οκ... Μετα στην μοναδα κουρευομουν οταν επερνα αδεια... !
Bird

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Bird »

Ναυτικό η καλύτερη λύση! Ούτε κούρεμα (έχω φράτζα από αυτές που είναι τώρα στη μόδα :P) και μούσι!
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από ziaba »

Bird έγραψε:Ναυτικό η καλύτερη λύση! Ούτε κούρεμα (έχω φράτζα από αυτές που είναι τώρα στη μόδα :P) και μούσι!


μπραβο σου Εικόνα

Πολίτης !!!336 !!!
MitsosDB

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από MitsosDB »

Μάγκες, παρουσιάζομαι Δευτέρα 9/11 στην Καλαμάτα... Τζελ για τα μαλλιά επιτρέπεται να έχουμε μέχρι την ορκωμοσία, για να φτιάχνω λίγο τη μικρή φράντζα;Εικόνα Το μαλλί μου "παίζει" να είναι το διπλάσιο από τους 4 πόντους που επιτρέπεται, αλλά το χτενίζω (δεν κάνω καρφιά κλπ) και πιστεύω πως αν το κρατήσω λίγο ακόμα, δε θα μου πουν τίποτα... Μετά τις 2 πρώτες εβδομάδες δικαιούμαστε 24ωρη άδεια; Αν είναι θα πάω να κουρευτώ τότε... Υπάρχει περίπτωση να με στείλουν για κούρεμα την πρώτη μέρα; Δε θέλω να φάω τσάμπα τιμωρία για το μαλλί... Εικόνα Επίσης, το μουστάκι επιτρέπεται μόνο πάνω από το στόμα και πουθενά αλλού (π. Χ. Σαγόνι); Ευχαριστώ.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Όχι δεν επιτρέπεται και αν δουν ότι δεν "προβλέπεται" το κούρεμα σου σε στέλνουν στον κουρέα του Κέντρου.

Για το μουστάκι υπάρχει ξεχωριστό θέμα.

Γένια και μουστάκια στο στρατό
arnold13
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 19, 2015 1:24 am
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από arnold13 »

το κουρεμα σα του boyka απ την ταινια ειναι ωραιο
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν προβλέπεται, στη Μονάδα που ήμουν όσοι είχαν τέτοιο κούρεμα πήγαιναν επιτόπου στον κουρέα για τυχόν "πλεονάζον" μαλλί.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες