575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Nassos »

Είναι οριστικό, η 32 Τ/ΠΝ μεταφέρεται στην Αττική. Το επιβεβαίωσε ο Α/ΓΕΕΘΑ Αποστολάκης.

Ελπίζω να έχει περισσέψει χώρος εκεί στο ΚΕΤΘ.Εικόνα
Νικος

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Νικος »

Παιδιά είναι ΚΕΠΘ και δήλωσα για πεζοναύτες. Ξέρουμε αν μετά το κέντρο θα μας πάνε Αυλωνα σίγουρα; Η μπορεί να πάμε και Βόλο;
Νίκος

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Νίκος »

Θα μεταφερθεί τελικά η 32η ταξιαρχία από τον Βόλο;
Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από wolver »

Φιλε μου εμενα μ ηρ8ε η μεταθεση για 505 στον βολο. Πριν παρουσιαστω αυλωνα τον προηγουμενο μηνα και πηγα στην 32η ταξιαρχια για κατασταση επιβιβασεως και τους ρωτησα οι τυπαδες γελουσανε και μου ειπανε μην τα ακους αυτα. Θα αργησει να γινει αυτο, εαν τελικα γινει το ειπε και ο ιδιος ο αρχηγος π ειχε ερθει στον βολο. Συμφωνα με την διαταγη π ειχε βγει στην αρχη επρεπε απο τις 28 ιανουαριου να ειναι ηδη αυλωνα κατι που δεν εγινε
Άβαταρ μέλους
Nikos MAK
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Φεβ 14, 2018 3:08 pm
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Nikos MAK »

Μαλιστα! Ευχαριστώ για την απάντηση. Μικρής σημασίας για εμένα πλεον καθώς με εστειλα 2ο ΕΤΕΘ ΕικόναΕικόνα
κωστας

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από κωστας »

Παιδιά καλησπέρα, κοβω αναβολή για να παω με ΕΣΣΟ Νοεμβρη. Θελω να παω Πεζοναυτης οποτε λογικα 575 αφου ειμαι απο Αθήνα. Με τις νεες διατάξεις τι προβλέπεται; Παμε ΚΕΕΔ και απο εκει αν και εφόσον περασω αθλήματα με στελνουν Αυλώνα ή παω κατευθείαν εκει; Υπάρχει κανείς που πήγε τωρα Β ΕΣΣΟ Μαρτιου και ξερει τη νεα διαδικασία?
Godrego
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευ Μαρ 19, 2018 3:09 pm
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Godrego »

Έλληνες μου, τελικά είναι Αυλώνα ή Βόλο οι Πεζοναύτες; Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει; Ναι είδα τι γράφουν τα προηγούμενα σχόλια, όμως εμένα ένας τυπάς που γνώρισα γιατί μου είπε ήταν εκπαιδευτής Πεζοναυτών στην Αυλώνα; Με κορόιδευε;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Nassos »

Στο Βόλο είναι ακόμη η Ταξιαρχία, στον Αυλώνα είναι το 575 Τάγμα.
Marine

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Marine »

Παιδια οντως τι παιζει με τις νεες διαταξεις; Θα μας στειλουν κατευθειαν αυλωνα; Ακομα με το ΠΕΝ τι παιζει?
Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από wolver »

Μαγκες οσοι δηλωνετε πεζοναυτες και δεν βαλετε βυσμα θα ερθετε βολο. Ειτε στο 505 ειτε στο 521 σας ευχομαι στο 505 γιατι το 521 εχει εμπλοκη απο τωρα κ γενικοτερα ειναι πιο αυστηρα. Τωρα για το ποσο θα μεινουμε βολο δεν το ξερει κανεις ακομα...
gr_ar

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από gr_ar »

wolver έγραψε:Μαγκες οσοι δηλωνετε πεζοναυτες και δεν βαλετε βυσμα θα ερθετε βολο. Ειτε στο 505 ειτε στο 521 σας ευχομαι στο 505 γιατι το 521 εχει εμπλοκη απο τωρα κ γενικοτερα ειναι πιο αυστηρα. Τωρα για το ποσο θα μεινουμε βολο δεν το ξερει κανεις ακομα...


Αθάνατο 505...3ο λόχος Λέωντες! Α Εσσο 2008 Εικόνα

greekarmy

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από greekarmy »

Γεια χαρα μαγκες; Θα ηθελα να ρωτησω με το πεν τι παιζει; Εχω ακουσει διαφορα για τις νεες διαταξεις. Παει κανεις κατευθειαν αυλωνα και ποσο διαρκει?
Godrego
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευ Μαρ 19, 2018 3:09 pm
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Godrego »

Nassos έγραψε:Στο Βόλο είναι ακόμη η Ταξιαρχία, στον Αυλώνα είναι το 575 Τάγμα.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν είσαι κάποιος τυχαίος σε αυτό το site και γι'αυτο ζήτησα βοήθεια από σένα προσωπικά μαζί με άλλους δύο.

Πιστεύεται ότι θα μπορούσα με δύο γονείς με 67%++ αναπηρία θα μπορούσα να τους πείσω (με τα κατάλληλα έγγραφα) να με στείλουν Αυλώνα επειδή είναι κοντά μου και θα μπορώ στις άδειες να προσέχω τους γονείς; Ή δεν έχει καμία σημασία και θα με στείλουν γενικά όπου γουστάρουν;

Πάντως έχω και 2 αδέρφια μεγαλύτερα αλλά είναι παντρεμένα και μένουν μακρυά.

Marine

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Marine »

Γεια σας παιδια, μπορει να μας πει καποιος τι γινεται με τις νεες διαταξεις; Που περναει καποιος βασικη και πεν για τους πεζοναυτες; Εχουν ρωτησει και αλλοι πριν αλλα δεν βλεπω απαντησεις. Ευχαριστω
NiklasP556
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2018 2:59 pm
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από NiklasP556 »

Παιδιά διαβασα άλλου ότι οι πεζοναύτες είναι πολύ κατώτεροι από θέμα εκπαίδευσης από ότι οι αλεξιπτωτιστες. Σε θέμα ασκήσεων (παρόλο που κάνουν περισσότερες διαφορετικές οι ΠΖΝ) αυστηρότητας πορείες και τα σχετικά. Δεν είναι το ίδιο δύσκολα με άλλες ΕΔ; Δεν υφίσταται και εκεί η ίδια η κ περισσότερη ψυχολογική κ φυσική καταπόνηση με τα άλλα όπλα των ΕΔ; Πορείες συχνές κ βολές δεν κάνουν; Ασκήσεις και τρέξιμο κάθε πρωι δεν κανουν; Αποβάσεις και τα σχετικά δεν έχει; Γιατί τους υποβιβάζουν τόσο; Είναι προκατάληψη, ή είναι όντως βασιμοι οι ισχυρισμοί αυτοί;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες