575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
karitinos

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από karitinos »

To συμβάν είναι κατασκευασμένο απο επαγγελματίες ζωόφιλους των πετ σοπ για επισκεψιμότητα και δεν εχει καμία σχέση με την πραγματικότητα, κυνηγάνε μάγισσες για τις δωρεές και τα κλίκ, πάντα υπήρχαν σκυλιά στα στρατόπαιδα που δεν τα πείραζε κανείς
Tomahawk92

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Tomahawk92 »

Καλησπέρα σας! Προς κατατόπιση τυχών επίδοξων πεζοναυτών στο εν λόγω τάγμα. Θετικά: α) Αν είσαι Χαλκιδαίος (Ευβοιώτης) - Αθηναίος είσαι κοντά στο σπίτι σου + διανυκτέρευση

β) Αρκετές ασκήσεις (50άρα - Αιγιαλός - Σχοινάκια - Πύργος - αρκετές αμφίβιες - Δ4 και αν είσαι τυχερός μπορεί και Αντάρτη - αρκετές βολές ημέρας-διόπτρα νυκτός)

γ) Στη χειρότερη 3 μέσα 1 έξω (αλλάζει συνήθως προς το καλύτερο)

Αν μέχρι εδώ σας φένεται παράδεισος ξανασκεφτείτε το... Αρνητικά:

α) Ισως το πιο μίζερο στρατόπεδο της Ελλάδας (όσοι είστε θα καταλάβετε γιατί)

β) Τάγμα - Πύλη = 30λεπτά γρήγορο περπάτημα

γ) Η πλήρης ανοργανωσιά - Θα μαθένετε ώρα εξόδου μπορεί και 5 λεπτά πριν - ώρες ορθοστασίας χώρις κανένα απολύτως λόγο

δ) Σκοπιά 3 νούμερα (αυπνία)

ε) Ισως οι χειρότεροι ΕΠΟΠ στον Ε. Σ (τραμπούκοι βύσματα που ούτε 5 κάμψεις δε πέρνουνε - ποτέ καμία υπηρεσία)

στ) Εκπαιδευτές για κλάματα (βύσματα - γιωτάδες)

Εδώ να συμπληρώσω πως κάποια στελέχη είναι αξιοσέβαστα και μάχιμα αλλά ακόμα και αυτά απογοητεύονται από το πόσο βυσματικό είναι το τάγμα και σιωπηρά αδιαφορούν. Δύσκολα θα βρείτε περισσότερα βύσματα σε άλλη μονάδα και ποιός τη πληρώνει; Ο κληρωτός θα κληθεί να κάνει τις υπηρεσίες που δεν θα κάνει το βύσμα συνάδελφος γιατί αυτός θα είναι κψμ ή αγγελιοφόρος. Στο 575 κυριαρχεί ενας διάχυτος κομπλεξισμός απέναντι σε άλλες μοίρες Ε. Δ. Εν κατακλείδη γιατί ίσως κούρασα - η προσωπική μου άποψη είναι δηλώστε Βόλο ή καλύτερα κάποια μοίρα Καταδρομών.

Άβαταρ μέλους
marineGR
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 27, 2016 1:35 pm
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από marineGR »

Χαίρεται!
Παρουσιάζομαι ΚΕΕΔ (8-11-2016) και εχω επιλεχθεί ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ ΥΕΑ.
Το ερώτημα μου είναι εάν γινεται να γίνω ΔΕΑ ΠΕΖΟΝΑΥΤΩΝ.
Ευχαριστω πολύ.
slalom

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από slalom »

marineGR έγραψε:Χαίρεται!
Παρουσιάζομαι ΚΕΕΔ (8-11-2016) και εχω επιλεχθεί ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ ΥΕΑ.
Το ερώτημα μου είναι εάν γινεται να γίνω ΔΕΑ ΠΕΖΟΝΑΥΤΩΝ.
Ευχαριστω πολύ.


Στο φόρουμ στην ενότητα των Ειδικών Δυνάμεων υπάρχει ολόκληρο θέμα για τους ΔΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις, διάβασε το και θα καταλάβεις πως είναι αρκετά δύσκολο να το συνδυάσεις.

michaliskou
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Δεκ 15, 2014 11:55 am
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από michaliskou »

Ποσο δικιο Εχεις φιλε μου. Αν και Αθηναιος πηγα 521 λογω ελειψης βυζματος απ οτι φαινεται οταν εν τελει στα 70 κς γυρισα Αυλωνα πραγματικα ξενερωσα με την ολη κατασταση. Χιλιες φορες βολο και ας μην ειχα ΔΝ.
nikos k.

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από nikos k. »

Γεια σας
Απο τι ακουσα για να μπεις στο ταγμα των πεζοναυτων θελει bisma ισχυει;
και επισης ξεκινησα να κανω καμσεις και κυλιακους ωστε να σκληραγωγισω τους μυς μου
Θα πρεπει να μαι τουμπανο (δλδ φουσκωμενος, διοτι ειμαι κανονικος) και δεν ειμαι σιγουρος αν θα μπορεσω να ανταπεξελθω στην εκπαιδευση
Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από wolver »

Μην τρελενεσαι φιλε δεν ειναι τοσο φοβερα τα ορια στα αθληματα. Οσο για το αν θελει βυσμα ή οχι αυτο εξαρταται. Πολυ σπανια δεν θα παρουν ατομα για ε. Δ τωρα για να πας σιγουρα εαν εχεις βυσμα καλο ειναι να σε βοηθησει. Στην Ελλαδα ειμαστε...
nikos k.

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από nikos k. »

Σας ευχαριστω πολυ
Δεν εχω προβλημα με τα αθληματα κανω στιβο 5 χρονια
Αρα οταν μου ερθει το χαρτι απο το Ε. Σ για το τι θα επιλεξω να παω
τι διαλεγω; Ε. Δ Πεζοναυτων (εχει καποια συντομογραφια διοτι ειναι κατι πεζοναυτων ΥΑΣ και δεν γνωριζω τι σημαινει

Cipher

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Cipher »

Παίδες καλησπέρα. Έχοντας κόψει την αναβολή μου, θα καταταγώ με την 2018 Α' ΕΣΣΟ. Ενδιαφέρομαι για Πεζοναύτες, ωστόσο πολύ γυμνασμένος δεν είμαι. Τι να κάνω; Να πάρω μπάρα έλξεων; Να τρέξω; Τι μου προτείνετε;

Χίλια συγνώμη για πάσα ενόχληση.

Ragnar

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Ragnar »

Επίσης εκτός από τις ασκήσεις στη χειρότερη κάθε πότε θα υπάρχει έξοδος ώστε να υπάρχει δυνατότητα να έρχομαι Αθήνα ;
Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από wolver »

cipher καλησπερα! Και εγω θα μπω με την Α εσσο του 18 και ενδιαφερομαι κ εγω για πεζοναυτες. Για να σου λυσω τις αποριες σχετικα με τα αθληματα, ουτε και εγω ειμαι πολυ γυμνασμενος αλλα εδω και 2 μηνες εχω ξεκινησει και κανω 30 καμψεις 30 κοιλιακους και 10 ελξεις. Απο οτι εχω ακουσει τα ορια ειναι 30 κοιλιακοι 20 καμψεις και 4 ελξεις. Το μονο μ αγχος ειναι το τρεξιμο αλλα πιστευω ολα καλα θα πανε. Εχω δει ατομα και ατομα να περνανε τα αθληματα.
Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Εχετε ακομα χρονο... Ανεβαστε το επιπεδο... Καλη καταταξη κυριοι...
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από wolver »

Ρε παιδια ξερει κανεις τι συμβαινει με το ταγμα των πεζοναυτων στο βολο; Ακουγεται πολυ εντονα πως ιανουαριο θα τους μεταφερουν στην αυλωνα. Γνωριζει καποιος κατι; Γιατι καιγομαι. Ιανουαριο παρουσιαζομαι και ειχα σκοπο να παω πεζοναυτες στην πολη μου.
Άβαταρ μέλους
Oliki_Katastrofh
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 15, 2017 11:17 pm
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Oliki_Katastrofh »

Κατα 90% θα το ξηλωσουν και θα τους πανε ολους αυλωνα Βεβαια δεν ειναι ακομα σιγουρο 100% αλλα κατα πασα πιθανοτητα θα τους μεταφερουν αυλωνα στο 575
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης