575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Nassos »

Στη 35 Μοίρα Καταδρομών ( κλικ εδώ ) δεν πάνε Πεζοναύτες. Μόνο Ορεινοί Καταδρομείς.
VAGG

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από VAGG »

Παίδες καλησπέρα. Έχει κανείς φρέσκος νεώτερα για το πως είναι τα πράγματα στο κέντρο πεζοναυτών; Τι γίνεται με τους υπνόσακους, το φαγητό, κοριούς στα κρεβάτια, εκπαίδευση σε σχέση με το κέντρο των ΤΘ και του ΥΓ. Κτλ κτλ!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Greek_Army »

VAGG έγραψε:Παίδες καλησπέρα. Έχει κανείς φρέσκος νεώτερα για το πως είναι τα πράγματα στο κέντρο πεζοναυτών; Τι γίνεται με τους υπνόσακους, το φαγητό, κοριούς στα κρεβάτια, εκπαίδευση σε σχέση με το κέντρο των ΤΘ και του ΥΓ. Κτλ κτλ!


1. Δεν επιτρέπονται οι υπνόσακοι, φαγητό καλό, για τους κοριούς μην αγχώνεσαι θα τα κάψετε τα κρεβάτια σας αρκετές φορές Εικόνα

2. Καμία απολύτως σχέση, μιλάμε για ειδικές δυνάμεις η εκπαίδευση δεν συγκρίνεται με τον μαύρων και κυρίως με το υγειονομικό

mastrotol
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 8:08 pm
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από mastrotol »

Γεια χαρά και από εμένα. Παρουσιάζομαι την Τρίτη Αυλώνα Ε. Δ.(πεζοναύτες υποθέτω) Ακόμα δεν είμαι 100% σίγουρος για το αν θα μείνω στους πεζοναύτες ή αν θα ζητήσω να μεταφερθώ αλλού και ήθελα να πάρω μια ιδέα για το πώς είναι τα πράγματα. Επίσης σε περίπτωση που όντως ζητήσω να αλλάξω σώμα-όπλο, ξέρετε αν αυτό γίνεται άμεσα ή μετά την ορκομωσία;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Greek_Army »

mastrotol έγραψε:Γεια χαρά και από εμένα. Παρουσιάζομαι την Τρίτη Αυλώνα Ε. Δ.(πεζοναύτες υποθέτω) Ακόμα δεν είμαι 100% σίγουρος για το αν θα μείνω στους πεζοναύτες ή αν θα ζητήσω να μεταφερθώ αλλού και ήθελα να πάρω μια ιδέα για το πώς είναι τα πράγματα. Επίσης σε περίπτωση που όντως ζητήσω να αλλάξω σώμα-όπλο, ξέρετε αν αυτό γίνεται άμεσα ή μετά την ορκομωσία;


Κόψιμο από τις Ειδικές Δυνάμεις

mastrotol
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 8:08 pm
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από mastrotol »

Συγνώμη αν γίνομαι ενοχλητικός αλλά έχω άλλη μια σχετική απορία. Από ότι κατάλαβα η οποιαδήποτε αλλαγή στο σώμα/όπλο γίνεται μετά την ορκομωσία. Η αίτηση για μετάθεση όμως γίνεται την ημέρα που παρουσιάζομαι, έτσι δεν είναι; Η φυσική μου κατάσταση δεν είναι η καλύτερη και έχω και κάμποσα παραπάνω κιλά (1,95μ - 118κλ), αλλά στην απίθανη περίπτωση που διαπιστώσω πως μπορώ να ανταπεξέλθω και θέλω να συνεχίσω μπορώ να μείνω πεζοναύτης παρά την αρχική μου αίτηση για μετάθεση;

ΥΓ1. Λίγο μπερδεμένο το ξέρω
ΥΓ2. Δε θεωρώ παιχνίδι αυτες τις μεταθέσεις ούτε θέλω να προσβάλω κάποια σώματα κλπ. Απλά θέλω να τα ξέρω όσο πιο ξεκάθαρα μπορώ :)
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Greek_Army »

mastrotol έγραψε:Συγνώμη αν γίνομαι ενοχλητικός αλλά έχω άλλη μια σχετική απορία. Από ότι κατάλαβα η οποιαδήποτε αλλαγή στο σώμα/όπλο γίνεται μετά την ορκομωσία. Η αίτηση για μετάθεση όμως γίνεται την ημέρα που παρουσιάζομαι, έτσι δεν είναι; Η φυσική μου κατάσταση δεν είναι η καλύτερη και έχω και κάμποσα παραπάνω κιλά (1,95μ - 118κλ), αλλά στην απίθανη περίπτωση που διαπιστώσω πως μπορώ να ανταπεξέλθω και θέλω να συνεχίσω μπορώ να μείνω πεζοναύτης παρά την αρχική μου αίτηση για μετάθεση;

ΥΓ1. Λίγο μπερδεμένο το ξέρω
ΥΓ2. Δε θεωρώ παιχνίδι αυτες τις μεταθέσεις ούτε θέλω να προσβάλω κάποια σώματα κλπ. Απλά θέλω να τα ξέρω όσο πιο ξεκάθαρα μπορώ :)


Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Aν κάνεις αίτηση ότι θέλεις να φύγεις και το έχεις μετανιώσει θα πρέπει να το δηλώσεις πριν την ημέρα της Ορκωμοσίας, γιατί μετά δεν υπάρχει γυρισμός, με το που γυρνάς από άδεια Ορκωμοσίας σου έρχεται η μετάθεση και η ειδικότητα που θα έχεις

Έχουμε αρκετά θέματα για τους πεζοναύτες στο θέμα, αν θέλεις ρίξε μια ματιά

Τα θέματα θα τα βρεις στην ενότητα των ειδικών δυναμέων

Logan

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Logan »

Ρε commandos ημουν 257 σειρα στο 521 Τ. ΠΝ Της 32ης Ταξιαρχιας στο Βολο κ ειμαι απο Αθηνα απο οτι εχω διαβασει Στο φορουμ σας Ολο κ ποιο πολλες κηδειες κ λουφαδοροι μπαινουν ειδικες δυναμεις κ το μονο που τους ενδιαφερει ειναι αν ειναι 9 μηνο κ αν ειναι διπλα στο σπιτι τους. Ασε που τωρα δεν ειναι κ τπτ κολεγιο σκετο! Τοσο πολυ αλλαξαν τα πραγματα; ΔΛΔ να παμε κ να πουμε οτι πηγαμε ειδικες δυναμεις να κανουμε εφε στα γκομενακια! Δεν πατε καλα εχετε χασει το νοημα των ειδικων δυναμεων
AΛΕΞ

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από AΛΕΞ »

Καλησπερα. παρουσιαζομαι ειδικες δυναμεις ΥΕΑ κετ8 αυλωνα και 8ελω να παρω μεταταξη στο μηχανικο, αυτο γινετε αφου ορκιστω και 8α παραμεινω αυλωνα η 8α φυγω; Και αν φυγω που 8α παω;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Greek_Army »

AΛΕΞ έγραψε:Καλησπερα. Παρουσιαζομαι ειδικες δυναμεις ΥΕΑ κετ8 αυλωνα και 8ελω να παρω μεταταξη στο μηχανικο, αυτο γινετε αφου ορκιστω και 8α παραμεινω αυλωνα η 8α φυγω; Και αν φυγω που 8α παω;


3 Mηνύματα ποιο πάνω αυτό ρωτάει ένας φίλος

mastrotol
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 8:08 pm
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από mastrotol »

Έστω και καθυστερημένα, ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση λιγο πιο πάνω.
Nikos1991

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Nikos1991 »

Άκουσα πως στους Πεζοναύτες δεν επιτρέπεται ο υπνόσακος.

Ρε παίδες πως θα την παλέψουμε με τέτοιο κρύο τωρά που χιονίζει κιόλας... ;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Nassos »

Ναι δεν επιτρέπεται.

Όπως τη παλέψαμε και εμείς πριν 3-4 χρόνια. Χοντρά ρούχα, και το βράδι διπλή κουβέρτα.Εικόνα
Brous

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Δημοσίευση από Brous »

Δεν επιτρεπεται μεχρι να περασεις τα ΠΕΝ. Μετα μια χαρα μεσα στον υπνοσακο κοιμομασταν.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες