Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από Velerefontis »

Αυτη ειναι η λεγομενη διολισθιση σωστα; Ή το εγραψα λαθος; Το θυμαμαι απο τοτε που εδινα για ΤΕΦΑΑ -προ αμνημονευτων ετων-και εκανα προπονησεις. Τελικα καλο μου εκανε, οταν εδωσα για εποπ μου φανηκε πολυ χρησιμη αυτη η τεχνικη
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
dimitris_wolf
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 13, 2009 1:16 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από dimitris_wolf »

Σωστα φιλε Velerefonti, αυτη η τεχνικη ετσι λεγεται, υπαρχει και η περιστοφη αλλα εκεινη ειναι πιο δυσκολη γιατι πανω στην στροφη μπρορει καποιος να μπερδευτει και να ριξει τελειως αλλου την σφαιρα...
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από Velerefontis »

Ναι, το εχω δει και αυτο. Καποτε καποιου του εφυγε η σφαιρα και περασε διπλα απο το κεφαλι ενος προπονητη. Και οι δυο-ριπτης και προπονητης-ειχαν γινει ασπροι απο το φοβο τους
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
dimitris_wolf
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 13, 2009 1:16 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από dimitris_wolf »

Ναι ειναι επικυνδυνο και θελει αρκετη εξασκηση για να φυγει σωστα η σφαιρα. Παντος η διολισθιση ειναι αρκετα ευκολη και χρησιμη τεχνικη.

Anonymous

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια εγω το μεγαλητερο προβλημα το εβλεπα στα 1000μετρα οι περισοτεροι δεν εφταναν ουτε τα 5 λεπτα και μολις τελειωναν τοτε επεφταν κατω και προσπαθουσαν να παρουν καμια ανασα. Εαν καποιος ειναι αγυμναστος το 1000 δεν εχει ελπιδα να φτασει στο 4,20! Εκτος και αν κανει υπερπροσπαθια! Εγω ασχολουμε ημιεπαγγελματικα με το ποδοσφαιρο και προσπαθουσα να βοηθησω τα αλλα παιδια οσο μπορουσα αλλα μερικοι ουτε το αλμα σε μηκος δεν μπορουσαν! Ειχα πλακα η διαδικασια!

eleni
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 29, 2009 6:13 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από eleni »

Nansy_L έγραψε:Ελένη στον πανελληνιο εχει αριστες εγκαταστασεις κ καλους προπονητες! Μπορεις να πας εκει η ελα στα ΤΕΦΑΑ εκεί που κάνω κι εγώ!:)


Αααα! Δεν ήξερα οτι μπορεις να πας και στα ΤΕΦΑΑ! Βέβαια, ο πανελλήνιος με βολεύει περισσότερο! Ελπίζω, πάντως, να βρώ κάποιον εκεί που να δίνει για αεροπορία! Γιατί δεν έρχεσαι εσύ στον Πανελλήνιο;Εικόνα
nickthecooker
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 2:48 am
Επάγγελμα: μαγειρας
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από nickthecooker »

Θελω να δω ποσοι θα κανουν 1000 σε 4:20 ρωτησα φιλαρακι μαραθωνοδρομο και δεν συνηθιζω να λεω μ... ! Καλως δρομεας γενικα Το 1000αρι το κανει ¨4:40 με 4:50 ολοι που δηλωσαμε δεν νομιζω να ειμαστε μαραθωνοδρομοι οποιος καταλαβε καταλαβε παντως καθημερινα προπονηση. Και το τσιγαρο κοψαμε για χαρη του ναυτικου... !

Anonymous

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε θηρίο για το Ναυτικό όλα αυτά; Καλυτερα να ξαναξεκινησεις το καπνισμα αν ειναι ετσι... Πραγματικα δεν αξιζει τον κοπο το ναυτικο
nickthecooker
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 2:48 am
Επάγγελμα: μαγειρας
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από nickthecooker »

Φιλε λιο αν εισαι ανεργος 5 μηνες παντρεμενος με παιδακι αξιζει δεν μπορει να το βαλει ανθρωπου νους ποσο θελω να μπω.
Anonymous

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Άν και ειμαστε εκτος θεματος (αν θες απαντησε μου στην ενοτητα ' Τι ειδικοτητα δηλωσατε') ποιες 2 ειδικοτητες εχεις δηλωσει; Η εχεις δηλωσει μονο μια;
Anonymous

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλε εσυ που λες για τα 1000 μετρα προσεχε τι λες.
Το 1000 ειναι 2,5 κοικλοι των 400 μετρων ο κυκλος.
Ενας αρκετα γυμνασμενος κανει τον κυκλο κοντα στο 1 λεπτο.
Ενας αγιμναστος ειναι δυσκολο να φτασει το 4,20 αλλα με σωστη προπονηση και να ελατωσει τσιγαρα και ποτα το φτανει ανετα το οριο.
Δεν ειναι ακατορθοτο αλλα οας για στρτιωτης υποθετικα πρεπει να εισαι γυμνασμενος!
nickthecooker
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 2:48 am
Επάγγελμα: μαγειρας
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από nickthecooker »

Γιατι να προσεχω! αυτο που ρωτησα σου λεω ουτε αγυμναστος ειμαι ουτε γυμνασμενος τοξερω οτι ειναι 2,5 κυκλοι δεν νομιζω οτι γυμναζεσαι εντατικα σε ολη την ζωη σου για να εισαι στο στρατο! τεσπα κραταω το αλλα και μετα που ειπες να σαι καλα καλη καρδια.

Anonymous

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Ξερεις το θεμα δεν ειναι αν ξερεις οτι το 1000 ειναι 2,5 κυκλοι αλλα αυτα που ανεφερες παραπανω.
Αν καποιος ξερεις εστω και λιγο απο χρονους καταλαβενει οτι αυτο με τον μαραθονοδρομο που λες δεν ειναι αληθεια.
Για αυτο ας μην απελπιζετε κανεις δεν ειναι και τοσο τρομερο!
Και η γυμναστικη ειναι τροπος ζωης!
Και εσυ να εισαι καλα κ καλα αποτελεσματα!
nickthecooker
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 2:48 am
Επάγγελμα: μαγειρας
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από nickthecooker »

Παντος αν το κανεις λιγοτερο απο 4:20 4:30 τι πας για εποπ για δρομεας πρεπει να πας αθλητης! προπονησηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!
Anonymous

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Ειμαι ημιεπαγγελματιας ποδοσφαιριστης.
Και μια συμβουλη οσο κανεις σκληρη προπονηση δουλευεις σωστα και τρεφεσε σωστα τοσο πιο
ετοιμος θα εισαι την ημερα των αγωνισματων!
Στον αθλητισμο υσχιει η φραση, αν τον αφησεις μια αυτος σε αφηνει δυο!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες