Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
elsa

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από elsa »

Ρε παιδια από την μέρα που θα βγεί η προκήρυξη μέχρι να δώσει κανείς τα αθλήματα προλαβαίνει να προετοιμαστεί; Με φοβίζει το μήκος και η ρίψη σφαίρας...
eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από eleni sti »

Eλσα αν θελεις να περασεις πραγματικα πρεπει να ξεκινησεις απο τωρα. Ο χρονος απο την μερα που θα βγει η προκυρηξη μεχρι την ημερα που ξεκινανε τα αγωνισματα ειναι γυρω στους 2 μηνες
kotsos
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 2:04 am
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από kotsos »

Dont Worry... υπαρχουν καποια στανταρ στα αθληματα αλλα παντα τα μειωνουν για να περνανε γιατι αμα δεν περαστουν με την μια θα πρεπει να ξαναδοκιμασετε κ βαριουνται να το κανουν :D
elsa
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2007 10:23 pm
Τοποθεσία: United Kingdom
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από elsa »

να είστε καλά παιδιά για τις πληροφορίες :) βέβαια με την ειδικότητα που θα δώσω (σαν αυτοματίστρια)δεν έχω πολλές πιθανότητες αλλά θα το παλέψω.. καλή επιτυχία σε όλους
kotsos
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 2:04 am
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από kotsos »

elsa έγραψε:να είστε καλά παιδιά για τις πληροφορίες :) βέβαια με την ειδικότητα που θα δώσω (σαν αυτοματίστρια)δεν έχω πολλές πιθανότητες αλλά θα το παλέψω.. καλή επιτυχία σε όλους


καποτε (πριν 3 χρονια) εδωσα για Ευελπιδων κ πριν 4 για ΣΤΥΑ για να περασει το 5ημερο μεχρι να παω διακοπες κ υποτιθεται ηθελε καποιες Α επιδοσεις... κ επειδη βαριοντουσαν οσοι ΔΕΝ τα καναν καλα κ καναν κατω απο τισ απαιτουμενες επιδοσεις τα κανανε πολυ πιο χαμηλα κ απο της ΣΜΥΝ κ της ΣΜΥ

οποτε δεν χρειαζεται να ανησυχεις για τισ επιδοσεις αλλα μια προσπαθεια την χρειαζεσαι

καλη τυχη
elsa
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2007 10:23 pm
Τοποθεσία: United Kingdom
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από elsa »


καποτε (πριν 3 χρονια) εδωσα για Ευελπιδων κ πριν 4 για ΣΤΥΑ για να περασει το 5ημερο μεχρι να παω διακοπες κ υποτιθεται ηθελε καποιες Α επιδοσεις... κ επειδη βαριοντουσαν οσοι ΔΕΝ τα καναν καλα κ καναν κατω απο τισ απαιτουμενες επιδοσεις τα κανανε πολυ πιο χαμηλα κ απο της ΣΜΥΝ κ της ΣΜΥ

οποτε δεν χρειαζεται να ανησυχεις για τισ επιδοσεις αλλα μια προσπαθεια την χρειαζεσαι

καλη τυχη
να είσαι καλά ... ελπίζω να τα καταφέρω
kotsos
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 2:04 am
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από kotsos »

elsa έγραψε:
να είσαι καλά ... ελπίζω να τα καταφέρω


μην φοβασαι! να σ δωσω ενα παραδειγμα! πχ τα 1000 μετρα τα θελουν σε 4 λεπτα κανονικα... οταν στο κανουν στα 5 - 5.30 λεπτα εχει μια διαφορα γιατι αμα ισχυε το ακριβες θα ειχαν κοπει οι μισοι ΕΠΟΠ απο τα αθληματα κ μονο

για αυτο θαρρος κ καλη δυναμη κ καλη επιτυχια

@se κεινον π ρωτησε για τισ προκυρηξεις ειπαμε σε λιγες μερες βγαινουν xD
MARINAIIII
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 12:11 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από MARINAIIII »

Παιδιά Το χιλιάρι Το βγάζετε; Γιατί εγώ δεν πάω καλά Με το χρόνο. Εσείς; Θέλουν ακριβώς Το χρόνο που λένε 4 κ 20''
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από illy »

marinaiiii έγραψε:παιδιά Το χιλιάρι Το βγάζετε; Γιατί εγώ δεν πάω καλά Με το χρόνο. Εσείς; Θέλουν ακριβώς Το χρόνο που λένε 4 κ 20''
άσε ρε κουκλα, μια απο τα ιδια... Δες τι εχουμε πει με τη λολιτα στο θεμα "αθλητικες δοκιμασιες για επαγγελματια οπλιτη"... Με τα κανιστρα ξεκινησες προετοιμασια;
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από illy »

Πάντως ο χρονος απο την στιγμη που βγαινει η προκηρυξη μεχρι τα αθληματα ειναι λιγος... Ο προπονητης που εχω λεει τουλαχιστον ενα χρονο περιπου θελει για να κανεις μια σψστη προπονηση διχως να εχεις σωματικη καταπονηση κ τυχον τραυματισμούς... Διοτι με τοσο λιγο χρονο συνηθως δινουμε ολη την ενεργεια μας κ κουραζουμε τον οργανισμο μας, πιεζουμε τον εαυτο Μας επειδη εχουμε πιεση χρονου... Παιδια ευχομαι σε ολους να πανε ολα καλα στην προπονηση σας χωρις τραυματισμους
ΝΟΝΗ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τρί Φεβ 17, 2009 12:12 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από ΝΟΝΗ »

Μια χαρα θα τα παμε και στα αθλήματα εμένα το 1,05 με φοβιζει αντε παιρνατο Αλλα θα τα καταφερουμε απλα θελει σκληργ προπονηση !

Antonis21
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 294
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 12:49 am
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από Antonis21 »

Να με συγχωρατε αλλα τι ειδικοτητα ακριβως ειναι η αυτοματιστρια;
sasa
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 3:46 am
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από sasa »

Λοιπον τα αθληματα βγαινουν με προπονηση εγω τουλαχιστον 2 μιση μηνες κ τα καταφερα να τα περασω. Αλλα ειδαν πολλα τα ματια μου εκει. Στο υψος μας περασαν ολες ασχετα αν απτα 10 κοριτσια το πετυχαν τα 3. Στο μηκος ειχε πλακα εστω 3 μ αν πετυχαινες περνουσες κι οσο για τα κανιστρα ηταν ευκολο καμια σχεση για 20 κ το καθενα. Αλλα οκ μην καθησυχαζεστε μ αυτα μπορει να μην ειναι κ τοσο ελαστικοι αυτη την φορα. Ας ειμαστε εμεις ετοιμες!

tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από tzovana18 »

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο να δν χανεις τιποτα το να εισαι σε φορμα... το αντιθετο κερδιζεις!
Anonymous

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδιά, διαβάζω στο forum και σκάω. Μου βγήκε η πίστη να κάνω προπονήσεις και να βγάλω με διαφόρα τα όρια και ξαφνικά να βλέπω κάφρους των 200 κιλών να μην τελειώνουν το 1000αρι, να κάνουν το 100αρι σε 15'', να πηδάνε 1μέτρο και να περνάνε με άνεση. Επίσης απο τις γυναίκες μόνο 1 στις 30 περνάει τα αθλήματα αλλά πάντα στο τέλος χάνει διότι περνούν πάλι "κάφροι". Γι αυτό μην προετοιμάζεστε τσαμπά αλλά βρείτε κανενα μέσο. Σαν δεν ντρεπόμαστε. Καμια αξιοπρέπεια απο κανέναν. Καλή τύχη στα παιδιά που το αξίζουν, και τα οποία άδικα ταλαιπωρούν. Οι υπόλοιποι θα έπρεπε να ντρεπονται.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης