Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΝΟΝΗ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τρί Φεβ 17, 2009 12:12 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από ΝΟΝΗ »

kanonieris έγραψε: Ρε παιδιά, διαβάζω στο forum και σκάω. Μου βγήκε η πίστη να κάνω προπονήσεις και να βγάλω με διαφόρα τα όρια και ξαφνικά να βλέπω κάφρους των 200 κιλών να μην τελειώνουν το 1000αρι, να κάνουν το 100αρι σε 15'', να πηδάνε 1μέτρο και να περνάνε με άνεση. Επίσης απο τις γυναίκες μόνο 1 στις 30 περνάει τα αθλήματα αλλά πάντα στο τέλος χάνει διότι περνούν πάλι "κάφροι". Γι αυτό μην προετοιμάζεστε τσαμπά αλλά βρείτε κανενα μέσο. Σαν δεν ντρεπόμαστε. Καμια αξιοπρέπεια απο κανέναν. Καλή τύχη στα παιδιά που το αξίζουν, και τα οποία άδικα ταλαιπωρούν. Οι υπόλοιποι θα έπρεπε να ντρεπονται.

μην μου λές τέτοια μεγάλε και τρέχω κάθε μέρα σε προπονήσεις και σκάω και του κόσμου τα λεφτά ! Έχω φτίσει αίμα για να μπώ και θα κάνω τα πάντα για να μπώ μέσα ! Γιατί και η Γυναίκες το αξίζουμε !

Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από Marina2 »

Παιδια καντε προπόνηση μονο για τον εαυτό σας και γιατι θελετε εσεις να νιωθετε καλα προετοιμασμενοι, μην κοιτάτε τι κάνουν οι άλλοι. Εσεις παλέψτε για τον εαυτό σας και για να εχετε καλους χρονους στα αθληματα. Οτι ολη η διαδιακσια των αθλημάτων ειναι λίγο μουφα, ειναι η αλήθεια. Και εγω ας πουμε δεν εβγαλα το 1000αρι σε καλό χρονο, αλλα δεν με κοψανε στα αθλήματα και δεν ειχα και βύσμα το τονίζω... Εσεις κανετε οτι καλύτερο μπορειτε!
Anonymous

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Το αξίζει όποιος παλεύει και δεν κάθεται μεχρι την τελευταία μέρα, και μετα τον βλέπουμε σαν επιτυχών (παραδειγμα ο τυπος των 220κιλών-1.86cm υψος! Που περασε). Ειναι αδικία για έσας που προσπαθείτε και στο τέλος δεν παιρνετε τιποτα.

Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από Marina2 »

Σιγουρα ειναι κατάφορη αδικία. Ετσι ομως εχουν τα πράγματα και πολύ δυσκολα θα αλλαξουν απότι φαινεται διοτι δεν θα αλλαξει και κανένας μας σαν ανθρωπο. Οσοι βάζουν μεσον τωρα, θα βαλουν και για τα παιδιά τους αργοτερα και μετα αυτά για τα δικά τους παιδια και πάει το θεμα σαν παραδοση... Ξερεις ομως εγω τι πιστευω για ολους εκεινους του πολιτικούς που υποτιθεται οτι βοηθούν κάποιους; Οτι απλά προσπαθούν να μας εκμεταλευτούν, να μας "υποτάξουν" κατά κάποιο τροπο, και φυσικά να προσπαθησουν να παιξουν σε πολλες περιπτωσεις με ενα τοσο σοβαρό θεμα, οπως ειναι η ανεργία των νέων... Εκει ειναι η μεγάλη ντροπή... Αν ομως κανενας μας δεν ετρεχε σε κανέναν για να βάλει βυσμα, θα ηταν η ιδανική κοινωνία... Πράγμα που δεν θα γινει ποτε γιαυτο κάνετε οτι καλύτερο μπορειτε και ισως βρεθει και για σας κάποια θεσουλα ΣΕ ΑΥΤΌ ΤΟ ΒΥΣΜΑΤΙΚΌ ΠΛΕΟΝ ΣΤΡΑΤΌ
ΝΟΝΗ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τρί Φεβ 17, 2009 12:12 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από ΝΟΝΗ »

Πόσο δίκιο εχεις μαρινα μου ! Αλλα δεν μασάμε εμείς θα δώσουμε το καλύτερο ευτο μας και θα τα καταφερουμε !

Μασανε τα παλικαρια μωρέ;

tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από tzovana18 »

Εγω κατα την γνωμη μου λεω να αρχισετε να κανετε προπονυσεις εγω εχω αρχισει για τα καλα και θελω να τα παω ακομα πιο καλυτερα οταν θα παω να δωσω χωρις να ειμαι ξανα τραυματισμενη δν το θελω αυτο. εγω εκει που πηγαινω εχουν αρχισει να ερχονται πολλα παιδια για εποπ και για της στρατιωτικες σχολες. βεβαια δν ειναι τοσα πολλα παιδια γιατι δν ξερουν οτι μπορει να βγει η προκυρηξει τωρα η σε ενα μηνα! αρχιστε τωρα γιατι μετα θα πιεστητε και δεν θα ειναι καθολου καλο!
ΝΟΝΗ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τρί Φεβ 17, 2009 12:12 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από ΝΟΝΗ »

Συμφωνώ με την tzovana18 Και εγώ έχω αρχίσει κανονικότατα και τα παω πολυ καλα το παν ειναι να μην ζοριστεις γιατι μπορει να τραυματιστεις και μετα αστα να πανε ! Σε εμένα πάλι δεν έχει ερθει κανενα; tzovana18 εσυ που κανεις προπονυσεις;

tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από tzovana18 »

Εγω κανω στον πανελληνιο εχει πολυ καλους καταξιομενους προπονητες και οχι οτι να ναι εγω μενω στην αθηνα αμα δν εχεις ακουσει που ειναι ο πανελληνιος ειναι ενα απο τα καλυτερα μπορω να πω ειμαι πολυ ευχαριστημενη εσυ που κανεις απο αθηνα εισαι;

Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από Marina2 »

Μπραβο κορίτσια. Αυτο δειχνει ποσο το θελετε και ποσο σκληρά προσπαθείτε... Να σας εβλεπε και κανενας στρατηγός και να το εκτιμούσε λιγο...
eleni
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 29, 2009 6:13 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από eleni »

Καλημέρα! Υπάρχει, μήπως, κανένας υποψήφιος/ια επ. Οπ για την αεροπορία που να κάνει προπόνηση στον Πανελλήνιο; Εικόνα
Ή κάποιος που να έχει κάνει εκεί και να μου πει τις εντυπώσεις του;
Anonymous

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχομαι τα ατομα π τηα βουνε να μην ειναι κουτσα... Οσοι δεν βορουνε στα αθληματα  να μην κανουν αιτησης... Εαν γινει πολεμος. Ο αλλος εαν δεν βορει να τρεξει... Τ τν θελουμε... Ειμαι αθλητης στιβου... Αλλα... Διαβασα τα ορια... Και τις επιδοσεις π πρεπει να κανεις. Και γελασα... Ειναι γελιες! Ελεος! Με κουτσο. Κανς///τα 1000 σε 4 ... Χαλαρα. Ελεος... Μικοσ... Περπατοντας...3,5 μετρα πιδιμα...
Anonymous

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Ο φιλος iolaos εχει απολειτο δικαιο.
Στις μαχημες ειδηκοτητες πρεπει να πανε γυμνασμενα παιδια επαγγελματιες στρατιωτες θα γινουμε οχι φοιτητες!
Οντος τα ορια ειναι γελια ενα λιγος γυμνασμενος τα περναει.
Nansy_L
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2009 2:21 am
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: Αθλητισμός
Επάγγελμα: φοιτήτρια ΤΕΦΑΑ
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από Nansy_L »

Ελένη στον πανελληνιο εχει αριστες εγκαταστασεις κ καλους προπονητες! Μπορεις να πας εκει η ελα στα ΤΕΦΑΑ εκεί που κάνω κι εγώ!:)
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από illy »

monika έγραψε:Καλησπερα! Θα ηθελα να μαθω αν αντρες κ γυναικες ριχνουν με την ιδια σφαιρα δηλ 7.250 κλαψ... Κ αν κανουν λιγο τα στραβα ματια για τις κοπελες... Ευχαριστω!
Μονικα θα σου απαντησω εδω... Ετσι για την ιστορια της υποθεσης οι πρωταθλητριες στην σφαιρα προπονουνται με 4κιλη σφαιρα! Ναι οι γυναικες ριχνουν Την 7,250 σφαιρα... Κοιταξε να δεις, αν τα εχεις παει καλα στα υπολοιπα κ σε αυτο οχι δεν θα σε απορριψουν, σε αυτο δειχνουν κατανοηση! Πχ αν κανεις 4 κ κατι οκ, αλλα μην ριξεις 2 μετρα κ εχεις την απαιτηση να σε περασουν! Να ξερεις οτι η σφαιρα ειναι θεμα σωστης τεχνικης κ φυσικα απαιτει πολυ γυμνασμενα χερια... Γυμνασε οσο μπορεις τα χερια σου ειτε με βαρακια ειτε με καμψεις που για μενα ειναι οι καλυτερες εφοσον γυμναζει ολο το πανω κορμο...
Dum spiro spero
dimitris_wolf
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 13, 2009 1:16 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία και χρόνος για αθλήματα

Δημοσίευση από dimitris_wolf »

Καλημερα παιδια, λοιπον δειτε λιγο εδω για την σφαιρα: (περισσοτερο οι γυναικες που εχετε πιο μεγαλο προβλημα)

Θα σας πω μια τεχνικη, λοιπον κατ αρχην η σταση του σωματος θα πρεπει να ειναι πλαγια προς το μερος που θα ριξετε την σφαιρα, το στηθος σε καμια περιπτωση δεν θα κοιταει στην πλευρα που θα ριξετε την σφαιρα. Πιανουμε την σφαιρα με τα τρια δαχτυλα, τον αντιχειρα, τον δεικτη και τον μεσο (σαν να κουβαλαμε δισκο ενα πραμα), παιρνουμε την σταση του σωματος που προανεφερα και βαζουμε την σφαιρα στο σημειο του λαιμου κατω απο το αφτι, επειτα Εαν ριχνουμε με το δεξι χερι τοτε λυγιζουμε το δεξι ποδι ριχνοντας το βαρος μας πανω του. Ειμαστε ετοιμοι να κανουμε την ριψη. Τεντονουμε το δεξι ποδι με δυναμη ωστε να σμπροξουμε την λεκανη με δυναμη η οποια δυναμη θα μεταφερθρει στο χερι και τοτε με την δυναμη του ποδιου και του χεριου ριχνουμε και σφαιρα. Αντιστοιχα γινεται και η ριψη με το αριστερο χερι λυγιζοντας το αριστερο ποδι. μπρορει να ακουγεται πολυπλοκο αλλα ειναι τελειος απλο εαν το δοκιμασετε, ετσι κατι παραπανω θα κερδισετε σε μετρα. Σας το λεω γιατι εκανα προταθλητισμο στις ριψεις, συγκεκριμενα στο ακοντιο αλλα εκανα πολλες ριψεις σφαιρας δισκου και σφυρας σε προπονισεις

ελπιζω να βοηθισα λιγακι. Καλη επιτυχια σε ολους μας !

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες