Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Diasostis31 »

glok έγραψε:exW ena tattoo sto xeri kai sugkekrimena stin papia tou xeriou...lete na uparxei provlhma;(signwmh gia ta greeklish den allazei i glwssa tou ypologisti mou)


Στον πήχη εννοείς ;

Ναι φίλε σε κόβουν, το ταττοο δε πρέπει να φαίνεται με την καλοκαιρινή στολή ( κοντομανικο δηλαδή)

Άβαταρ μέλους
glok
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 02, 2017 6:24 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από glok »

Εφοσον το καλυψω και στην συνεχεια το αφαιρεσω; Δεν μπορρι να γινει κατι ;
Άβαταρ μέλους
BlackKnight
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 22, 2016 10:03 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από BlackKnight »

glok έγραψε:Εφοσον το καλυψω και στην συνεχεια το αφαιρεσω; Δεν μπορρι να γινει κατι ;


δοκιμασε αδιαβροχο body makeup. Αν ρωτησειςμια αισθητικο ξερει σιγουρα. Θα στο κανει να μην φαινεται καν. Για που το θες; Αν θα μπεις φανταρος δεν χρειαζεται να κανεις κατι τετοιο.

TiTou24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 31, 2017 1:07 am
Τοποθεσία: Επιλοχιας
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από TiTou24 »

Ολα επιτρεπονται στον στρατο :) εγω ειχα και τατουαζ και σκουλαρικια ενας μαζικος χαμος! :) Επειτα της ΣΜΥ με ειχαν στειλει στο λιτοχωρο εκει κυκλοφορουσα με το σκουλαρικι στην μυτη μεσα στο στρατοπαιδο. ποτε δεν ειχα προβλημα!

Γεωργία

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Γεωργία »

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω δυο πραγματα σχετικα με την προκηρυξη που λεβε οτι θα βγει για ναυτικο, αεροπορια κ στρατο ξηρας ποιο ειναι το υψος για τις γυναικες; αλλοι γραφουν 1,60 κ αλλοι 1,65 τι ισχυει;
Giwrgos1995
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 10, 2018 2:27 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Giwrgos1995 »

Καλησπερα.
Εχω τατουαζ μανικι στο αριστερο μου χερι απο καρπο εως αγκωνα.
Θα μπορεσω να μπω ΕΠΟΠ στο στρατο;
Ευχαριστω εκ των προτερων.
Άβαταρ μέλους
GiannhsGR
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2018 7:54 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από GiannhsGR »

Καλησπέρα, θέλω να μπω ως ΕΠ. ΟΠ στις ειδικές δυνάμεις,(εφόσον Βγάλουν προκήρυξη), και έχω τατουάζ σε εμφανή σημείο. Λέτε να μου δημιουργηθεί πρόβλημα;
Aristos Crypton G.7

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Aristos Crypton G.7 »

Το θέμα είναι να βγει φίλε και ας ελπίσουμε ότι τώρα που προανηγγειλαν 10.000 μόνιμες προσλήψεις μακάρι να είναι και μια σειρά ΕΠΟΠ ανάμεσα σε αυτές τις προσλήψεις.Ειλικρινά δεν πάει άλλο !!

User

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από User »

Τα τατουάζ σε εμφάνη σημειο δεν επιτρέπονται
ΚΛησπερ

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από ΚΛησπερ »

Έχω περάσει στη πολεμική αεροπορία και πρόσφατα έκανα εν σκουλαρίκι στο αυτί και αν το βγάλω θα κλείσει.. επιτρέπεται να φοράς τα σκουλαρίκια στη σχολή;
Άβαταρ μέλους
brorouk
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:03 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από brorouk »

Καλησπέρα στο Φόρουμ. Ηθελα να ρωτήσω κατι και όποιος μπορεί να μου απαντήσει θα το εκτιμούσα ειδαίτερα. Εχω ενα τατουαζ στον καρπό μικρο και ένα στον πήχη ψηλά στην πάπια. Υπάρχει περίπτωση να κοπώ λογω αυτών των τατοθαζ αν και όποτε βγει προκύρηξη για ΕΠΟΠ?
Άβαταρ μέλους
Nickk
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 20, 2020 10:57 am
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Nickk »

Για να ολοκληρωθεί με κατανόηση η κουβέντα:

Σύμφωνα απόφαση του 2015, το τατουάζ δεν θα πρέπει να είναι εξωτερικά εμφανές με οποιονδήποτε τρόπο, είτε με τη χειμερινή είτε με την καλοκαιρινή στολή.

Επιπλέον, το τατουάζ δεν θα πρέπει να περιλαμβάνει μηνύματα που άπτονται κάθε μορφής διακρίσεων (φυλετικών, εθνικών, θρησκευτικών, λόγω φύλου κλπ), υποδηλώνουν πολιτική προτίμηση ή προσβάλλουν με οποιονδήποτε τρόπο τα ιδεώδη των ΕΔ.

Άβαταρ μέλους
greenalexyo
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2015 2:14 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από greenalexyo »

Τατουάζ επιτρέπονται αν δεν φαίνονται, αν και παράτυπα επιτρέπονται και να φαίνονται. Αυτό ισχύει για τους φαντάρους. Σε στρατιωτικές σχολές εννοείται πως δεν επιτρέπεται να φαίνεται το τατουάζ.

Όσο για τα σκουλαρίκια, απαγορεύονται παντού. Μη διανοηθεί κανείς να μπει σε στρατόπεδο με σκουλαρίκι...

Θα φάει καμπάνα επιτόπου.

Θανάσης09
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 27, 2020 1:49 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Θανάσης09 »

Παιδιά καλησπέρα, Δεν μπόρεσα να βρω αντίστοιχο θέμα στο νήμα στρατιωτικών σχολών. Λέει πως δεν επιτρέπεται να φαίνεται το τατουάζ από τη θερινή στολή στις στρατιωτικές σχολές. Εγώ που έχω μανίκι, όλο το αριστερό μου χέρι, δεν μπορώ να μπω ΣΜΥΝ; Η θερινή στολή εξόδου του πολεμικού ναυτικού είναι μακρυμάνικη, οπότε δεν θα φαίνεται τίποτα. Ας απαντήσει κάποιος που να ξέρει, ευχαριστώ!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες