Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
NIKH.21
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Απρ 01, 2010 2:57 am
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από NIKH.21 »

Οσα κοριτσια ειχαν ταουαζ μεσα απο τον καρπο (που πολλες ειχανε) τις κοψανε. πολλα κοριτσια ειχαν στη μεση και στη πλατη αλλα περασανε κανονικα. και εγω περασα που ειχα στο σβερκο λιγο ποιο κατω
NIKH.21
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Απρ 01, 2010 2:57 am
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από NIKH.21 »

Μας την ειπανε μεν αλλα δεν μας κανανε τιποτα. αλλα αμα δεν φενεται με την στολη δεν κοβουν.
mauro_spourgiti
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:50 am
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από mauro_spourgiti »

Καλησπερα παιδια... Θελω να παω ΙΕΑ λοκατζης για τα μορια και μετα ΕΠ. ΟΠ βατραχι... Το προβλημα ειναι οτι εχω μια σπαρτιατικη περικεφαλεα στην πλατυ και δεν ξερω αμα με κοψουν... Σας παρακαλω απαντηστε
μπατζής

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από μπατζής »

. Με τα τωρινά δεδομένα όχι, δεν σε κόβουν, δε σου λένε τίποτα.
Xristoforosss
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Μάιος 05, 2010 8:04 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Xristoforosss »

Καλησπερα ειμαι καινουργιος στο foroum και εχω αρκετες αποριες. Ειμαι 17 και οταν τελειωσω το επαγγελματικο λυκειο θελω να παω σαν εποπ στο Πολεμικο ναυτικο εαν εχω καποιο τατουαζ σε σημειο που δεν φενεται οπως η πλατη και ειναι μικρο κατα προτιμηση (ναυτικη πυξιδα που θελω να κανω) επηρεαζει την καριερα μου η την καταταξη μου; Ευχαριστω πολυ

Άβαταρ μέλους
TasosOPC
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 4:34 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από TasosOPC »

Xristoforosss έγραψε:Καλησπερα ειμαι καινουργιος στο foroum και εχω αρκετες αποριες. Ειμαι 17 και οταν τελειωσω το επαγγελματικο λυκειο θελω να παω σαν εποπ στο Πολεμικο ναυτικο εαν εχω καποιο τατουαζ σε σημειο που δεν φενεται οπως η πλατη και ειναι μικρο κατα προτιμηση (ναυτικη πυξιδα που θελω να κανω) επηρεαζει την καριερα μου η την καταταξη μου;Ευχαριστω πολυ



Θα σου πρότεινα να μην κάνεις ώσπου να μπείς.

Nikos PN
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2010 2:14 am
Επάγγελμα: ΕΠΟΠ
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Nikos PN »

Xristoforosss έγραψε:Καλησπερα ειμαι καινουργιος στο foroum και εχω αρκετες αποριες. Ειμαι 17 και οταν τελειωσω το επαγγελματικο λυκειο θελω να παω σαν εποπ στο Πολεμικο ναυτικο εαν εχω καποιο τατουαζ σε σημειο που δεν φενεται οπως η πλατη και ειναι μικρο κατα προτιμηση (ναυτικη πυξιδα που θελω να κανω) επηρεαζει την καριερα μου η την καταταξη μου;Ευχαριστω πολυ

Μπορεις να κανεις αν ειναι στην πλατη. Δεν επιτρεπουν σε σημειο που δεν καληπτει η στολη και ι χειμερινη και η θερινη πχ καρπος λαιμος και στα ποδια απο το γονατο και κατω. Καποια παιδια που ειχανε σε ολοι την πλατι τα ειχανε περασει. Οποτε καντο και τωρα αμα θελεις.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Σε πληροφορώ ότι εμείς (Στρατός Ξηράς) έχουμε ΕΠΟΠ με κινέζικο tattoo στον λαιμό!
Μου περνάει απο το μυαλό ότι μπορεί να είχε κανάν μπάρμπα... Λές να έχω δίκιο;
Γιώργος

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Γιώργος »

Παίδες θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση... Έχω ενα μεγάλο τατουάζ στην πλάτη που προφανώς δέν είναι σε ΕΜΦΑΝΕΣ σημείο... Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις; Θέλω πολύ να μπώ στο σώμα (το τατουάζ δεν βγαίνει)
Μπορώ να το καλύψω με make up; Τι να κάνω; Αυτοί είναι πολύ αυστιροί εκει με αυτά; Επαναλαμβάνω στην πλάτη δεν είναι σε εμφανές σημείο...
loop

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από loop »

Φιλε ετσι οπως το περιγραφεις ειναι στο κωλο

οπως και να εχει οχι ειναι πολυ αυστηροι να το γραφουν στη προκυρηξη
το οποιο δεν ειανι και σιγουρο-σε αλλες δεν ηταν προυποθεση...

xristoslamia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Μάιος 05, 2010 7:19 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από xristoslamia »

Δεν σε κόβουν απλά θα γράψουν την λέξη υδατογράφημα

εκτος και αν έχεις σε όλο σου το κορμί οποτε...

πάντως σε ειδικές δυνάμεις επιτρέπεται

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xristoslamia την Σάβ Ιουν 19, 2010 4:34 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
LANZ

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από LANZ »

Να κανω μια ερωτηση; Με ταττουαζ δεν περνουν Ατομα?
M@KHS
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Αύγ 02, 2010 6:22 am
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από M@KHS »

kalispera kai apo mena paidia...ego 8elo na kano mia asxeti erotisi.alla den ksero pou akrivos na to kano post.loipon ego eixa ena problimataki me ta matia mou eixa afksimeno ba8mo miopias...ekana lazer kai ta exei apokatastathi h orash mou.apo diaforous akousa oti den mporo giati apla kai mono exo kanei xeirourgeio...apo alous akousa oti efoson eimai mia xara den iparxi problima autin tin stigi ola einai ok...8a mporouse kapios pou na gnorizi sigoura ne me enimerosi peri autou tou 8ematos...euxaristo ek ton proteron.
minas

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από minas »

Καλησπερα σκεφτομαι να κανω ενα ταττου αλλα εχω σκοπο να δωσω στην επομενη προκυρηξη που θα βγει, δε ξερω ομως αν θα εχω καποιο προβλημα στου γιατρους, ξερετε τιποτα επι αυτου του θεματος?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από D.Y.K »

minas έγραψε:Καλησπερα σκεφτομαι να κανω ενα ταττου αλλα εχω σκοπο να δωσω στην επομενη προκυρηξη που θα βγει, δε ξερω ομως αν θα εχω καποιο προβλημα στου γιατρους, ξερετε τιποτα επι αυτου του θεματος;


Δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα αρκεί να μην είναι σε πολύ εμφανές σημείο.
Χτύπα το!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες