Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Θανάσης09 έγραψε:Παιδιά καλησπέρα, Δεν μπόρεσα να βρω αντίστοιχο θέμα στο νήμα στρατιωτικών σχολών. Λέει πως δεν επιτρέπεται να φαίνεται το τατουάζ από τη θερινή στολή στις στρατιωτικές σχολές. Εγώ που έχω μανίκι, όλο το αριστερό μου χέρι, δεν μπορώ να μπω ΣΜΥΝ; Η θερινή στολή εξόδου του πολεμικού ναυτικού είναι μακρυμάνικη, οπότε δεν θα φαίνεται τίποτα. Ας απαντήσει κάποιος που να ξέρει, ευχαριστώ!


Σύμφωνα απόφαση του 2015, το τατουάζ δεν θα πρέπει να είναι εξωτερικά εμφανές με οποιονδήποτε τρόπο, είτε με τη χειμερινή είτε με την καλοκαιρινή στολή.

Επιπλέον, το τατουάζ δεν θα πρέπει να περιλαμβάνει μηνύματα που άπτονται κάθε μορφής διακρίσεων (φυλετικών, εθνικών, θρησκευτικών, λόγω φύλου κλπ), υποδηλώνουν πολιτική προτίμηση ή προσβάλλουν με οποιονδήποτε τρόπο τα ιδεώδη των ΕΔ.

Το εστειλε ενα παλικαρι πιο πανω και στο κανω αναδημοσιευση.
Που πας και εσυ βρε παλικαρε με μανικι ταττοο σε Σχολη Μονιμων Υπαξιωματικων ...
Ας πηγαινες, να τελειωνες τη σχολη και μετα ας το βαρουσες, μιας που πολλα στελεχη αυτο κανουν.

HLEKTROLOGOS
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 985
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 12:17 am
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από HLEKTROLOGOS »

Ο Λευτέρης και το άλλο παιδι πιο πάνω έχουν δίκιο σε όσα λένε για το θεμα με τις στολές εξόδου-επιθεωρήσεως.Στους σπουδαστες σμυν και δοκίμων όμως δεν ισχυουν γιατι οι σπουδαστές διέπονται από άλλες διατάξεις. Το παλικάρι θα κοπεί όπως έχουν κόψει ξανά αγόρια και κρίτσια στη σμυν γι αυτό τον λόγο.

Thalassa
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 28, 2020 11:18 am
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Thalassa »

HLEKTROLOGOS έγραψε:Ο Λευτέρης και το άλλο παιδι πιο πάνω έχουν δίκιο σε όσα λένε για το θεμα με τις στολές εξόδου-επιθεωρήσεως.Στους σπουδαστες σμυν και δοκίμων όμως δεν ισχυουν γιατι οι σπουδαστές διέπονται από άλλες διατάξεις. Το παλικάρι θα κοπεί όπως έχουν κόψει ξανά αγόρια και κρίτσια στη σμυν γι αυτό τον λόγο.



Αν το σβήσει με λέιζερ θα έχει πρόβλημα και για την στάμπα που θα αφήσει;

HLEKTROLOGOS
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 985
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 12:17 am
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από HLEKTROLOGOS »

Thalassa έγραψε:
HLEKTROLOGOS έγραψε:Ο Λευτέρης και το άλλο παιδι πιο πάνω έχουν δίκιο σε όσα λένε για το θεμα με τις στολές εξόδου-επιθεωρήσεως.Στους σπουδαστες σμυν και δοκίμων όμως δεν ισχυουν γιατι οι σπουδαστές διέπονται από άλλες διατάξεις. Το παλικάρι θα κοπεί όπως έχουν κόψει ξανά αγόρια και κρίτσια στη σμυν γι αυτό τον λόγο.



Αν το σβήσει με λέιζερ θα έχει πρόβλημα και για την στάμπα που θα αφήσει;

οχι δεν θα εχει αυτο κανουν τα αφαιρουν

Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Thalassa έγραψε:
HLEKTROLOGOS έγραψε:Ο Λευτέρης και το άλλο παιδι πιο πάνω έχουν δίκιο σε όσα λένε για το θεμα με τις στολές εξόδου-επιθεωρήσεως.Στους σπουδαστες σμυν και δοκίμων όμως δεν ισχυουν γιατι οι σπουδαστές διέπονται από άλλες διατάξεις. Το παλικάρι θα κοπεί όπως έχουν κόψει ξανά αγόρια και κρίτσια στη σμυν γι αυτό τον λόγο.



Αν το σβήσει με λέιζερ θα έχει πρόβλημα και για την στάμπα που θα αφήσει;



Οπως ειπε και ο ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ απο πανω δεν θα εχει θεμα, πολλοι το κανανε και περσι στους Ειδικους Φρουρους διοτι ουλες και διαφορα αλλα δεν υπαρχει προβλημα στο να φαινονται.

Παλι ομως η διαδικασια ειναι πολυ χρονοβορα στο να σβησεις ενα ταττοο (μιλαμε για αρκετα μεγαλο παντα).
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lefteris 2αμαλ την Σάβ Δεκ 19, 2020 7:27 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Thalassa
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 28, 2020 11:18 am
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Thalassa »

Lefteris 2αμαλ έγραψε:Οπως ειπε και ο ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ απο πανω δεν θα εχει θεμα, πολλοι το κανανε και περσι στους Ειδικους Φρουρους διοτι ουλες και διαφορα αλλα δεν υπαρχει προβλημα στο να φαινονται.

Παλι ομως η διαδικασια ειναι πολυ χρονοβορα στο να σβησεις ενα ταττοο (μιλαμε για αρκετα μεγαλο παντα).
Ένα άγνωστος μου που έκανε αφαίρεση σε τατουάζ σε μέγεθος παλάμης έκανε 4 ραντεβού για λέιζερ.

Νομίζω ένα κάθε 20 ημέρες- 1 μήνα έκανε.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Σάβ Δεκ 19, 2020 9:34 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Εχει μεγαλη διαδικασια Θαλασσα και το γνωριζω διοτι εχω και εγω αρκετα ταττοο στο σωμα μου και ειχα κανει μια αφαιρεση ενος παρα πολυ μικρου σχεδιου στο ποδι κατω και μου πηρε 25 μερες.

Αν καποιος εχει ενα αρκετα μεγαλο σχεδιο θα του παρει πανω απο μηνα σε ραντεβου και μετα να βαζει κρεμες κτλπ, λογω του οτι μενει σαν εγκαυμα και θελει προσοχη.
Thalassa
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 28, 2020 11:18 am
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Thalassa »

Lefteris 2αμαλ έγραψε:Εχει μεγαλη διαδικασια Θαλασσα και το γνωριζω διοτι εχω και εγω αρκετα ταττοο στο σωμα μου και ειχα κανει μια αφαιρεση ενος παρα πολυ μικρου σχεδιου στο ποδι κατω και μου πηρε 25 μερες.

Αν καποιος εχει ενα αρκετα μεγαλο σχεδιο θα του παρει πανω απο μηνα σε ραντεβου και μετα να βαζει κρεμες κτλπ, λογω του οτι μενει σαν εγκαυμα και θελει προσοχη.


Ναι μένει σαν έγκαυμα πρώτα και μετά βάζοντας κρέμες αρχίζει και γίνεται πιο άσπρο απ' το κανονικό δέρμα.

HLEKTROLOGOS
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 985
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 12:17 am
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από HLEKTROLOGOS »

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα με τατουαζ εφοσον αυτα δεν αναφερουν καποιο ρατσιστικο μηνυμα μισους και επισης δε πρεπει να φαινονται οταν φορας επισημη στολη.
antoro
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 06, 2021 10:34 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από antoro »

Καλησπέρα αν έχω τατουάζ στον λαιμό και βαζω ειδικό Μεικαπ- κρέμα για να μην φαίνετε θα έχω θέμα?
Άβαταρ μέλους
Togo
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2021 3:43 am
Τοποθεσία: 2ο Γραφείο
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Togo »

Ρε παιδίά συγνώμη αλλά τί ρωτάτε τώρα;

Το τατουάζ είναι προσωπική σου επιλογή. Το τί απεικονίζει το τατουάζ όμως και η θέση που το έχεις κάνει σαφώς και επηρεάζουν την αποδοχή σου σε μιά θέση εργασίας.

Αμα έχεις στο πρόσωπο τατουάζ δάκρυα (ένα για κάθε έναν που σκότωσες) ή καρδούλες (booty bandit) ή σύμβολα εγκληματικής συμμορίας μόνο στη φυλακή θα γίνεις αποδεκτός.

Αμα είσαι ομοφυλόφιλος και έχεις διακοσμιτικά σχετικά τατουάζ σε εμφανή σημεία για να προκαλείς δέν θα σε δεχτούνε ούτε στις σουηδικές ενοπλες δυνάμεις.

Αν έχεις ένα στρατιωτικό τατουάζ στο μπράτσο ή απο αυτά τα διακοσμητικά που κάνουν οι "φουσκωτοί" για να τονίσουν τη μυική τους διάπλαση προφανώς δέν θα απορριφτείς.

Το τατουάζ είναι ένα μήνυμα σε όποιον το κοιτάει. Όταν κάνατε το τατουάζ ποιό ήταν το μήνυμα που θέλατε να μεταφέρετε; Αυτά ειναι αυτονόητα για κάθε θέση εργασίας όχι μόνο για τη θέση που ενδιαφέρεστε.

Όποιος μας απειλεί θα βρει μπροστά του νέο Μαραθώνα, Σαλαμίνα, ύψωμα 731
dion00
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 19, 2023 12:34 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από dion00 »

Δεν εχω καταλαβει ακομη αν υπαρχει περιπτωση να σε κοψουν στις υγειονομικες (για ΕΠΟΠ) λογω τατουαζ. Εχω στην πλατη που όμως δεν είναι εμφανή & δυο στο χερι απο τον αγκωνα και κατω και το ενα ειναι μεγαλο. Αμα περάσω εποπ με το καλο, αυτα στα χερια θα κανουν μπαμ με την καλοκαιρινη ενδυμασια. Ξερει κανεις αν οντως θα κοπω για αυτο στις υγειονομικες;

Και αν καλύψω το τατουαζ του χεριου με make up αν θα δημιουργησω μεγαλυτερο προβλημα η οχι; 😂
Euaggelia123mcs
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2023 4:00 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Euaggelia123mcs »

8-) καλησπέρα. Κι εγώ έχω ένα τατουάζ μικρού, θα έλεγα, μεγέθους που είναι μια μικρή καρδιά που τα δύο της κομμάτια είναι το κλειδί του σολ και το κλειδί του φα. Και γράφει από κάτω mom. Δεν πιστεύω να με κόψουν. Γτ και σχετικά μικρό είναι και δεν προσβάλει κάποιον.
GEORGETS21
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 22, 2023 4:06 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από GEORGETS21 »

Είναι θέμα επιτροπής! Σε εμάς πέρυσι για ΕΠΟΠ μας έκαναν χαβαλε όλοι είχαν στα χέρια στα πόδια στον λαιμό κανένας δεν κόπηκε για αυτό! Απλά το πρόσθετη στόχο χαρτί πάνω ότι φέρεις δέρματοστιξια και ελάχιστους για αυτό θέμα τους έστελνε και για ακτινογραφίες αυτά Θυμάμαι !
Rawww

Re: Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Rawww »

Είμαι γυναίκα και έχω τατουάζ στο δεξί και αριστερό πήχη πράγμα το οποίο δεν φαίνονται με τις χειμερινές στολές αλλά με την θερινή ναι. Να μπω στον κόπο να δηλώσω αν βγει προκήρυξη ή όχι ;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες