Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Αφροδίτη κασαμπαλη

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Αφροδίτη κασαμπαλη »

Καλησπέρα ο γιος μ τελείωσε τώρα το σχολείο κ είναι 18ετων Περάσαμε επιλογή τα παιδιά του 2003θα κάνουν την θητεία τους το 2023... Αν θέλει να πάει σαν εθελοντής πως μπορούσε να ενημερωθούμε...
Νίκος Καρκάνης

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Νίκος Καρκάνης »

Είμαι γεννημένος το 2003 και υπολόγιζα να καταταχθω ως προτακτος για να πάω μετά στη σχολή μου αλλά και στην στ εσσο του 2021 και από ότι φαίνεται και στη α εσσο του 2022 δεν μου στείλανε ποτέ χαρτιά ενώ η αίτηση έχει γίνει κανονικά. Κάνω μειωμένη θητεία οπότε μου έχει μείνει άλλη μία εσσο για να μη πάει αυτή η χρονιά τζάμπα περιμένοντας τον στρατό. Έχω αγανακτήσει γιατί ο μόνος τρόπος για να κάνει κάποιος τη θητεία του πριν τη σχολή είναι να έχει ένα πολύ καλό βύσμα... Πραγματικά πίστευα ότι το να μπει κάποιος να κάνει τη θητεία του δεν ήταν αυτό που χρειάζεται βύσματα και έτσι κινδυνεύω να χάσω μια χρονιά από τη ζωή μου τζάμπα...
ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

Νίκος Καρκάνης έγραψε:Είμαι γεννημένος το 2003 και υπολόγιζα να καταταχθω ως προτακτος για να πάω μετά στη σχολή μου αλλά και στην στ εσσο του 2021 και από ότι φαίνεται και στη α εσσο του 2022 δεν μου στείλανε ποτέ χαρτιά ενώ η αίτηση έχει γίνει κανονικά. Κάνω μειωμένη θητεία οπότε μου έχει μείνει άλλη μία εσσο για να μη πάει αυτή η χρονιά τζάμπα περιμένοντας τον στρατό. Έχω αγανακτήσει γιατί ο μόνος τρόπος για να κάνει κάποιος τη θητεία του πριν τη σχολή είναι να έχει ένα πολύ καλό βύσμα... Πραγματικά πίστευα ότι το να μπει κάποιος να κάνει τη θητεία του δεν ήταν αυτό που χρειάζεται βύσματα και έτσι κινδυνεύω να χάσω μια χρονιά από τη ζωή μου τζάμπα...


Φίλε δεν έχει βγει ακόμα η Α ΕΣΣΟ ... Από Δευτέρα λογικά θα ενημερωθεί η ιστοσελίδα stratologia.gr

Οποτε τσεκαρε το να δεις αν μπαίνεις

Νίκος Καρκάνης

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Νίκος Καρκάνης »

Αν είναι έτσι καλώς απλά έχει αναρτηθεί η νομοθεσία για πρόσκληση στην Α ΕΣΣΟ του 2022 και στις προηγούμενες δύο ΕΣΣΟ το χαρτί είχε σταλθεί την ίδια μέρα. Γενικά απλά έχω ακούσει πολλά διαφορετικά πράγματα και δεν είναι τίποτα σίγουρο και αυτό με έχει αγχωσει υπερβολικά.
HeinHein
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 18, 2021 8:02 am
Επικοινωνία:

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από HeinHein »

Νίκος Καρκάνης έγραψε:Αν είναι έτσι καλώς απλά έχει αναρτηθεί η νομοθεσία για πρόσκληση στην Α ΕΣΣΟ του 2022 και στις προηγούμενες δύο ΕΣΣΟ το χαρτί είχε σταλθεί την ίδια μέρα. Γενικά απλά έχω ακούσει πολλά διαφορετικά πράγματα και δεν είναι τίποτα σίγουρο και αυτό με έχει αγχωσει υπερβολικά.


Πράγματι, βγήκε. Ξέρουμε τουλάχιστον από ποιούς νομούς κλήθηκαν άτομα; Δεν βρίσκω καμία λεπτομέρεια στο άρθρο της Διαύγειας πέρα των ημερομηνιών.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος HeinHein την Σάβ Δεκ 18, 2021 11:29 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

Νίκος Καρκάνης έγραψε:Αν είναι έτσι καλώς απλά έχει αναρτηθεί η νομοθεσία για πρόσκληση στην Α ΕΣΣΟ του 2022 και στις προηγούμενες δύο ΕΣΣΟ το χαρτί είχε σταλθεί την ίδια μέρα. Γενικά απλά έχω ακούσει πολλά διαφορετικά πράγματα και δεν είναι τίποτα σίγουρο και αυτό με έχει αγχωσει υπερβολικά.


Λογικά τη Δευτέρα θα αναρτηθούν στο ίντερνετ. Λίγο υπομονή. Γενικά να ξέρεις ότι όταν η ΕΣΣΟ είναι μεγάλη και έχει αρκετό κόσμο δεν εγκρίνουν εύκολα αιτήσεις προτακτων. Εύχομαι αυτή τη φορά να σε παρουν

Γιώργος

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Γιώργος »

Γειά σας να κάνω μια ερώτηση πόσους μήνες κάθεται ένας εθελοντής στο στρατό
Βασίλης

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Βασίλης »

Θέλω να μάθω αν εγώ που είμαι γεννημένος το 2004 πρέπει να φτιάξω δελτίο απογραφής
ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

Βασίλης έγραψε:Θέλω να μάθω αν εγώ που είμαι γεννημένος το 2004 πρέπει να φτιάξω δελτίο απογραφής
Εννοείται ότι πρέπει να καταθέσεις δελτίο απογραφής γραφής... Δες και την ανακοίνωση της στρατολογίας...

Σας γνωρίζουμε ότι οι στρατεύσιμοι της κλάσης 2025 (γεννημένοι το έτος 2004), έχουν υποχρέωση να καταθέσουν Δελτίο Απογραφής (ΔΑ) από 02 Ιανουαρίου 2022 έως και 31 Μαρ 2022. Η κατάθεση του Δελτίου Απογραφής δύναται να πραγματοποιηθεί ηλεκτρονικά, μέσω του διαδικτυακού τόπου http://www.stratologia.gr/ - www.stratologia.gr

ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

Γιώργος έγραψε:Γειά σας να κάνω μια ερώτηση πόσους μήνες κάθεται ένας εθελοντής στο στρατό


Η διάρκεια της θητείας για τους εθελοντές (προτακτους) είναι ίδια με τους υπόλοιπους

Θωμάς Γκιουλέκας

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Θωμάς Γκιουλέκας »

Από τι ηλικία γίνεται να πας εθελοντής κάτω από 18;

fsafsa

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από fsafsa »

Θωμάς Γκιουλέκας έγραψε:Από τι ηλικία γίνεται να πας εθελοντής κάτω από 18;



Γίνεται 17 αλλά με συναίνεση γονέων.

Αλλά 17 πάμε σχολείο μεγάλε.

kriasta
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Φεβ 22, 2022 12:16 am
Επικοινωνία:

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από kriasta »

Γεια σας. Εκανα αιτηση για να μπω προτακτος με την εσο του ιουλιου. Πηγα σε στρατολογικο γραφειο και την εκανα. Οταν παω ομως στις αιτησεις μου στο στρατολογια, δε μου βγαζει κατι για αυτο. Ειναι φυσιολογικο; Επισης ποιες οι πιθανοτητες να με παρουν με την εσο που δηλωσα; Στρατο ξηρας,18 χρονων
Ειρηνη

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Ειρηνη »

Γειά σας είμαι 24 χρονων και ενδιαφέρομαι να γινω εθελόντρια στον στρατό.
Fsasa

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Fsasa »

Άντε πάλι, δεν γίνεται λέμε.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες