Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Mixalis

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Mixalis »

Δυστυχώς όχι, δεν θα γίνεις δεκτός.100%
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1855
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Terminator »

Απο την στιγμή που έχεις έστω και 0,25 είναι δεδομένο οτι θα σε κόψουν στις ιατρικές εξετάσεις
spyros-haf
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Μάιος 09, 2017 3:18 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από spyros-haf »

Και κάτι ακόμα.. Στο χαρτί που συμπλήρωσε ο οφθαλμίατρος.. έχει γράψει οπτική οξύτητα 10/10 και δίπλα 0.25

Όσον αφορά για την επόμενη σχολή που θέλω η οποία δέχεται και με διόρθωση..

Θα πρέπει να πάρω φακούς επαφής ή κάτι άλλο για να πάω?; Ή όχι;

Gr_Ar

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Gr_Ar »

Αντί να κάθεσαι και να περιμένεις , μπορείς να διαβάσεις και το θέμα της μυωπίας που υπάρχει στο φόρουμ.
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1855
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Terminator »

Ρε να είστε υπομονετική απαντάμε απλά έχουμε και άλλες δουλειές! Ποιές είναι οι άλλες σχολές που έχεις επιλέξει να δίνεται πληροφορίες αλλιώς είναι δύσκολο να απαντάμε
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1855
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Terminator »

Εαν έχει τα ίδια όρια με την παλιά ΣΤΥΑ τότε αν έχεις κάτω απο 4,5 διοπτρίες δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα
spyros-haf
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Μάιος 09, 2017 3:18 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από spyros-haf »

Οι διόπτρες είναι οι "βαθμοί " που λέμε;
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1855
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Terminator »

Η διοπτρίες είναι για την μέτρηση της μυωπίας ναι είναι οι βαθμοί
spyros-haf
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Μάιος 09, 2017 3:18 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από spyros-haf »

Τότε αδερφέ πρέπει να είμαι στο όριο γιατί παντού διαβάζω αυτό : Δεν πρέπει να έχουν μυωπία μεγαλύτερη από 0.25 διοπτρίες, υπερμετρωπία 1,75 διοπτρίες και αστιγματισμό 0,75 διοπτρίες σε κάθε μεσημβρινό. Επίσης, εσωφορία μέχρι 10 διοπτρίες, εξωφορία μέχρι 5 διοπτρίες

Θηρεύς
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 5:00 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Θηρεύς »

Καλησπερα συμφορουμιτες,
Ενδιαφερομαι για την σχολη ικαρων, πληρω ολα τα κριτηρια εισαγωγης αλλα εχω περιεργη οδοντοστοιχια! Για να γινω πιο ακριβης,''πασχω'' απο εντονη αραιοδοντια. Να αναφερω οτι η στοματικη μου υγιεινη εινα αψογη, προκειται καθαρα για προβλημα οδοντοστοιχιας. Ειναι ικανο αυτο το θεματακι να μου στερησει την επιτευξη του ονειρου μου; Εκανα μια ερευνα στα νοσηματα και στις σωματικες ατελειες που αποκλειουν την εισαγωγη σε στρατιωτικες σχολες και διαβασα τις 15 σελιδες του νηματος αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο. Ευχαριστω προκαταβολικα για την πολυτιμη βοηθεια σας!
Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από wolver »

Οχι φιλε δεν γινεται να σε κοψουν για αυτο τον λογο ειναι τελειως αντισυνταγματικο κατα εμε (δεν εχουν ολοι την οικονομικη δυνατοτητα να βαλουν σιδερακια) οποτε... Και απο την στιγμη που δεν το αναφερει και η προκυρηξη σαν εμποδιο για να εισαχθεις εισαι μια χαρα!
Θηρεύς
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 5:00 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Θηρεύς »

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Ανηκω σε οικογενεια λαικου στρωματος και οπως καταλαβαινεις ειμαστε παρα πολυ ζορισμενοι οικονομικα. Ευελπιστω πως δεν θα υπαρξει καποιο απροοπτο και θα καταφερω να εισαχθω στην ικαρων, ειδαλλως δεν θα καταφερω να σπουδασω καθως δεν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα. Επιπροσθετα θα ηθελα να κανω αλλη μια ερωτηση, ειναι εφικτο να παραμεινω εσωκλειστος στην σχολη καθολη την διαρκεια της φοιτησης των τεσσαρων χρονων; Εννοω να μην βγαινω Παρασκευες-ΣΚ, Πασχα, Χριστουγεννα και Αυγουστο.
Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από wolver »

Απο οσο ξερω χριστουγεννα και πασχα σας δινουν καποιες μερες αδεια για να γυρισετε στους δικους σας τωρα για παρασκευες ΣΚ κλπ δεν σε υποχρεωνουν να βγαινεις εξω απο την σχολη Εικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες