Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1855
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Terminator »

Θηρεύς έγραψε:Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Ανηκω σε οικογενεια λαικου στρωματος και οπως καταλαβαινεις ειμαστε παρα πολυ ζορισμενοι οικονομικα. Ευελπιστω πως δεν θα υπαρξει καποιο απροοπτο και θα καταφερω να εισαχθω στην ικαρων, ειδαλλως δεν θα καταφερω να σπουδασω καθως δεν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα. Επιπροσθετα θα ηθελα να κανω αλλη μια ερωτηση, ειναι εφικτο να παραμεινω εσωκλειστος στην σχολη καθολη την διαρκεια της φοιτησης των τεσσαρων χρονων; Εννοω να μην βγαινω Παρασκευες-ΣΚ, Πασχα, Χριστουγεννα και Αυγουστο.


Tι θα κάνεις εσώκλειστος ρε φίλε Πάσχα και Χριστούγεννα όλοι φεύγουν πάνε με τις οικογένειες τους να κάνουν πρωτοχρονιά εκεί
Θηρεύς
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 5:00 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Θηρεύς »

Κ.Terminator μενω στην επαρχια και δεν θελω να επιβαρυνω την οικογενεια μου με επιπροσθετα εξοδα μεταφορας. Αλλωστε δεν εχω κανενα προβλημα να μεινω στην σχολη, εφοσον θα ασχολουμαι με το αντικειμενο που αγαπω. Σιγουρα μερικες φορες θα το επιχειρισω αξιοποιωντας το χρηματικο επιδομα των σπουδων, καθως ειναι αναμενομενο πως θα μου λειψουν οι δικοι μου ανθωποι, αλλα 3 φορες τον χρονο μου φαινεται υπερβολη! Οπως και να χει οφειλω να σας ευχαριστησω για τις αμεσες απαντησεις σας, δεν θα διστασω να ξαναπαραθεσω ερωτησεις που ενδεχεται να προκυψουν.
Gr_Ar

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Gr_Ar »

Η σχολή τα διαστήματα που οι σπουδαστές παίρνουν άδεια κλείνει/υπολειτουργεί , οποτε όχι δεν. μπορεί εκείνα τα διαστήματα να σου παρέχει στέγη και σίτιση.
Κώστας

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Κώστας »

Μήπως Μπορείς να στείλεις το e-mail σου γιατί το προηγούμενο Μου γράφει οτι Δεν υπάρχει ;
Αυγενικού Ελευθέριος

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Αυγενικού Ελευθέριος »

Καλησπέρα. Θα ήθελα να γνωρίζω τι ισχύει και συμβαίνει για την εισαγωγή σπουδαστών με δυσγραφία στην σχολή Ικάρων.
Tourkasg
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Απρ 15, 2018 8:47 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Tourkasg »

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν θα μπορώ να μπω στην σχολή ικαρων επειδή δεν πληρώ τις προϋποθέσεις του ύψους είμαι 1.94 . Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει κάποια εξέταση και να καταφέρω να γίνω ιπτάμενος
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από marsupilami »

Tourkasg έγραψε:Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν θα μπορώ να μπω στην σχολή ικαρων επειδή δεν πληρώ τις προϋποθέσεις του ύψους είμαι 1.94 . Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει κάποια εξέταση και να καταφέρω να γίνω ιπτάμενος


Φιλε δυστυχως οχιι δν γινεταιι κ εδω ο λογος τ υψους ειναι ζωτικης σημασιας. τ καθισμα στ κοκπιτ ειναι σχεδιασμενο γ ατομα μεχρι 1,90 καταλαβαινεις πως σ μαχητικα αεροοσκαφη τ εκατοστα παιζουν σημαντικο ρολο μπορεις ν προσπαθησεις ομως γ αλλες στρ σχολες εκτος αν επιθυμεις μοναχα τ επαγγελμα τ πιλοτουυ..

kitsos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Απρ 28, 2018 10:53 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από kitsos »

Καλησπέρα και από μένα

Είμαι στη ΣΣΑΣ νομικής στο 4ο έτος αλλα τελικά δεν με ενδιαφέρει πλέον το αντικείμενο του νομικού. Υπάρχει πιθανότητα να μπορέσω να μπω στην Ικάρων ως Ιπτάμενος μετά το τέλος της σχολής; Αν κάτι τέτοιο γίνεται με ποιον τρόπο;(Ξέρω ότι είναι περίεργη η ερώτηση απλώς θα ήθελα καποια απάντηση αν γίνεται)

Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από marsupilami »

kitsos έγραψε:Καλησπέρα και από μένα

Είμαι στη ΣΣΑΣ νομικής στο 4ο έτος αλλα τελικά δεν με ενδιαφέρει πλέον το αντικείμενο του νομικού. Υπάρχει πιθανότητα να μπορέσω να μπω στην Ικάρων ως Ιπτάμενος μετά το τέλος της σχολής; Αν κάτι τέτοιο γίνεται με ποιον τρόπο;(Ξέρω ότι είναι περίεργη η ερώτηση απλώς θα ήθελα καποια απάντηση αν γίνεται)



Οχι φιλε μ εισαι εκτος τ οριου ηλικιας οι στρ σχ ειναι εως τ 21

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από D.Y.K »

kitsos έγραψε:Καλησπέρα και από μένα

Είμαι στη ΣΣΑΣ νομικής στο 4ο έτος αλλα τελικά δεν με ενδιαφέρει πλέον το αντικείμενο του νομικού. Υπάρχει πιθανότητα να μπορέσω να μπω στην Ικάρων ως Ιπτάμενος μετά το τέλος της σχολής; Αν κάτι τέτοιο γίνεται με ποιον τρόπο;(Ξέρω ότι είναι περίεργη η ερώτηση απλώς θα ήθελα καποια απάντηση αν γίνεται)



Φυσικά και δεν γίνεται. Επίσης φιλική συμβουλή κάτσε όπως είσαι στη σχολή σου και μην κάνεις δεύτερες σκέψεις.

Φιλικά,

kitsos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Απρ 28, 2018 10:53 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από kitsos »

Ευχαριστώ για την απάντηση σας!
Δημήτρης

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Τα πτυχία των αγγλικών πότε τα δίνουμε; Μπορώ να δώσω για β2 το καλοκαίρι και να το πάω μετά?
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από marsupilami »

Δημήτρης έγραψε:Τα πτυχία των αγγλικών πότε τα δίνουμε; Μπορώ να δώσω για β2 το καλοκαίρι και να το πάω μετά?


Οχι αυτο δν γινεταιι γ ευνοητους λογους..

Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1855
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Terminator »

Δημήτρης έγραψε:Τα πτυχία των αγγλικών πότε τα δίνουμε; Μπορώ να δώσω για β2 το καλοκαίρι και να το πάω μετά;


Προφανώς και όχι άλλο το να είχες την βεβαίωση μαζί σου και να περίμενες το πτυχίο μετά και άλλο το να δίνεις τώρα για πτυχίο.
Δημήτρης

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Δεν μπορεί καποιος να παρει προθεσμια δωσει για β2 τώρα τον Μάιο; Δηλαδή αν πάρω το πτυχιο για ποιον λόγο να μην μπω στην σχολή εφόσον εχω lower;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες