11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Anonymous »

Πεζικό στην Τρίπολη καμιά εμπειρία έχουμε;

Και σαν απλός φαντάρος, αλλά και σαν ΥΕΑ, θα ήθελα να ακούσω γνώμες. Όχι γενικά, τα γενικά τα διάβασα με πολύ προσοχή Εικόνα, συγκεκριμένα για τρίπολη, και για πεζικό ρωτάω.

14 φλεβάρη, μπαίνω, μαζί με τους ερωτευμένους Εικόνα
Anonymous

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Anonymous »

Από τα χειρότερα στρατόπεδα σε όλη την Ελλάδα. Ειδικα τώρα που έιναι διοικητής ο Παπαδέας. Σαν νεοσύλλεκτος έχει πολύ τρέξιμο και πρόβες για ορκωμοσία, πολύ κρύο, βρώμικοι λόχοι και χάλια φαγητό. Σαν δόκιμος που ήμουν όταν έχει μέσα σειρά θα ξεχάσεις το σπίτι σου.
Sot

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Sot »

λοκοσ έγραψε:Από τα χειρότερα στρατόπεδα σε όλη την Ελλάδα. Ειδικα τώρα που έιναι διοικητής ο Παπαδέας. Σαν νεοσύλλεκτος έχει πολύ τρέξιμο και πρόβες για ορκωμοσία, πολύ κρύο, βρώμικοι λόχοι και χάλια φαγητό. Σαν δόκιμος που ήμουν όταν έχει μέσα σειρά θα ξεχάσεις το σπίτι σου.
-Λοιπόν φίλε, επειδή είμαστε συνάδελφοι, θα σου κάνω τις εξής ερωτήσεις:

1. Τι ΕΣΣΟ είσαι;

2. Από ΣΕΑΠ;

3. Πόσες φορές είχες κάνει επόπτης εστιατορίων;

Παπαδέας... Εικόνα

tia

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από tia »

ξέρει κάποιος πότε είναι η ορκομωσία; λογικά την άλλη βδομάδα, αλλά ώρα και μέρα;
ευχαριστώ προκαταβολικά
Anonymous

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Anonymous »

Από τα χειρότερα στρατόπεδα σε όλη την Ελλάδα. Ειδικα τώρα που έιναι διοικητής ο Παπαδέας. Σαν νεοσύλλεκτος έχει πολύ τρέξιμο και πρόβες για ορκωμοσία, πολύ κρύο, βρώμικοι λόχοι και χάλια φαγητό. Σαν δόκιμος που ήμουν όταν έχει μέσα σειρά θα ξεχάσεις το σπίτι σου. -Λοιπόν φίλε, επειδή είμαστε συνάδελφοι, θα σου κάνω τις εξής ερωτήσεις:

1. Τι ΕΣΣΟ είσαι;

2. Από ΣΕΑΠ;

3. Πόσες φορές είχες κάνει επόπτης εστιατορίων;

Παπαδέας... Εικόνα

282, ΣΕΑΠ. Τόσα στρατόπεδα γύρισα, τέτοιον μλκα δεν βρήκα πουθενά.

Lefty
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 20, 2008 9:48 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Lefty »

καλησπέρα,

καμιά σημβουλή στην Β ΕΣΣΟ 2008 διαβιβάσεις Τρίπολη;

Αντώνης
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 8:29 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Αντώνης »

Καλημέρα σας !!! Εγώ παρουσιάζομαι στίς 10 Νοεμβρίου στο 11ο ΣΠ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΠΕΖΙΚΟΥ !!! Καμιά συμβουλή για την ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ τωρα εκεί ;
Anonymous

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγω 11/10 μπαινω.

μου εχει ερθει ςεα το χαρτι και θα παω για δοκιμος. Πσο καιρο θα ειμαι τριπολη και μετα που θα με στειλουν σεαπ κρητη;
Anonymous

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Anonymous »

και εγω στις 11/10 μπαινω αντε καλο πιξιμο!

τα λεμε μεσα σειρες...
Αντώνης
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 8:29 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Αντώνης »

Λοιπόν απ' ότι ξέρω, εγώ που μπαίνω στις 10 του μήνα θα έχουμε επισκεπτήριο στις 15 - 16 (την επόμενη εβδομάδα δηλαδή) και ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ την παραεπόμενη οποτε καθόμαστε 2 εβδομάδες σε εκινο το στρατόπεδο ! Όσοι είναι απο Αθήνα θα εχουμε 2 μέρες ελευθέρας και μετα ΚΡΗΤΗ για την εκπαίδευση των ΥΕΑ οπου και θα κάτσουμε κοντά στο 4μηνο ! Πείτε κανα όνομα να βρεθόυμε στο στρατόπαιδο ρε ψαρούκλες :D

Anonymous

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Anonymous »

Κατσε ρε φιλε οταν λες Κρητη;
Και εγω απο Αθηνα ειμαι και παρουσιαζομαι στις 10 του μηνα.
Anonymous

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Anonymous »

Λοιπον επειδη σημερα πειρα το σημειωμα καταταξης εχω επιλεγει ως πεζικο ΥΕΑ και παρουσιαζομαι στο 11ο τριπολης στις 10/11 αρα φιλε μου αντωνη ειμαστε μαζι; Πες μου οτι θα παω και κρητη για αυτην την εκπαιδευση ΥΕΑ; ! ! ! για εκπαιδευση μας στελνουν κρητη η' για τουρισμο; :)

Anonymous

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε φιλαράκι Αντώνη όταν λες για Κρήτη εννοείς μονο για τους ΥΕΑ ετσί;

Για τους υπόλοιπους τι παίζει; ευχαριστώ

Αντώνης
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 8:29 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Αντώνης »

Καλισπερα ψαρουκλες ! Παρουσιαστικα τριπολη (οπως ειχαμε πει παραπανω) και μετα απο 2 εβδομάδες (περιπου) με εστειλαν αθηνα στην σχολη υ. Ε. Α χαιδαριου ! Τωρα ειμαι στους ΥΕΑ και σε 2 μηνες περιπου γινομαι δοκιμος ενεργος πλεον !
Απο εκει και περα η τριπολη σαν στρατόπαιδο εχει παρα πολυ καλο φαγητο (κατα την γνωμη μου παντα) και τα πράγματα μου φανηκαν πολυ καλα ! Ειμουν σε εναν απο τους καλυτερους θαλαμους με τα καλυτερα παιδια οποτε δεν εχω να πω κατι κακο ! Πιστευω οτι ειμουν πολυ τυχερος που παρουσιαστικα τριπολη γιατι ουτε προβλημα ιδιαιτερο εχει με αλοδαπους ! Ευχομαι σε ολους σας καλοι πολιτες και χρονια πολλα με τις καλυτερες ευχες για το 2009 (που παρεπιπτοντως το γιορτασα στην σκοπιά χαχαχαχαχα)
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες