11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Αστερης

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Αστερης »

Αυριο παρουσιαζομαι Τριπολη, ξεκιναω απο σημερα το ταξιδι καθως μενω 900 χιλιομετρα μακρια. Καλη θητεια να εχουμε!
θοδωρής

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από θοδωρής »

Από τα καλύτερα στρατόπεδα. Ναι είναι μικρό έχει παλιά κτίρια και εγκαταστάσεις, αλλά δεν παύει να είναι ένα ιστορικό σύνταγμα που τόσοι κάτω από την ιστορική του σημαία έπεσαν για την πατρίδα.Είχα την τιμή να παρουσιαστώ εκεί. Πέρασα καλά. Η εκπαίδευση ήταν όπως έπρεπε. Ούτε πολύ χαλαρά (δε το ήθελα αυτό προσωπικά) ούτε πολύ πήξιμο. Δυνατή βασική. Ρίξαμε 2 φορές βολή κάναμε νυχτερινές ασκήσεις κλπ. Το φαγητό ήταν πολύ καλό.

Βέβαια εγώ μπήκα το 2016 και είμασταν 60 άτομα νεοσύλλεκτοι.

Τα στελέχη όπως έπρεπε, μας βοηθούσαν όσο έπρεπε και μπορούσαν αλλά πάντα πιστοί στο σκοπό τους να μας εκπαιδεύσουν.

Δε θα ξεχάσω ποτέ την εμπειρία αυτή.

11ΣΠ για πάντα!

thodoris

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από thodoris »

11 για πάντα! Τι να πρωτοθυμηθώ.
Βασίλης

11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από Βασίλης »

Καλη χρονια παιδια, Κατι νεοτερο για το 11ο συνταγμα πεζικου τριπολη ; Παρουσιαζομαι 15 του μηνος. Ειμαι απο κατερινη, Αρα θα ταξιδεψω με κτελ ολοκληρο το βραδυ, Να παρω υπνοσακο μαζι μου ; Το φαγητο ειναι καλο ; Απο θεμα μπανιου και γενικα καθαριοτητας πως ειναι τα πραγματα ;
empetr

Re: 11ο ΣΠ (Σύνταγμα Πεζικού) - Τρίπολη

Δημοσίευση από empetr »

Καλησπερα γνωριζει κανεις πως ειναι τα πραγματα τωρα στο 11ο; Πως πηγαινει απο υπηρεσιες εχουν καμια εξοδο;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: XarisMX11 και 3 επισκέπτες