Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Recoba3
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 02, 2022 2:09 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Recoba3 »

Γεια σας θέλω να ρωτήσω αν το χαρτί από ψυχολόγο ή ψυχίατρο είναι απαραίτητο για να πάρω αναβολή για ψυχολογικούς λόγους από το φρουραρχείο. Η μπορώ να παω και χωρίς χαρτί. Και επίσης αν γνωρίζει κάποιος κάποιον Ψυχιάτρο που μπορεί να μου το δώσει. Το χρειάζομαι άμμεσα... (όποιος ξέρει να μου στείλει dm παρακαλώ)
dide
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 05, 2022 11:49 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από dide »

Καλησπέρα σας, θα ήθελα εάν κάποιος γνωρίζει κάποιον ψυχίατρο εντός Αττικής για την χορήγηση γνωμάτευσης για αναβολή να μου στείλει προσωπικό μήνυμα.
Johnnito3
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Σεπ 16, 2022 6:16 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Johnnito3 »

SOS χρειάζομαι άμεσα έναν καλό ψυχίατρο στη Θεσσαλονίκη, για να ξεκινήσω τη διαδικασια της δεύτερης αναβολής μου μετά από αυτή των σπουδών. Σε ξέρω κάποιον και σε όσους πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι «αυτά τα πράγματα σε γίνονται».

Θέλω να μην εξαντλήσω το χρόνο της αναβολής και να φαίνεται ότι παρακολουθούμαι απο κάποιον για λίγο καιρό

Ευχαριστώ πολύ

(Περιμένω κάποιο στοιχείο σε προσωπικό μήνυμα)

vasilispap11
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Σεπ 23, 2022 1:28 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από vasilispap11 »

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποιον/κάποια ψυχίατρο Θεσσαλονίκη (ή γενικά Βόρεια Ελλάδα) που να είναι δεκτικοί με το θέμα αναβολών στράτευσης (προσωπικό μήνυμα). Σας ευχαριστώ.
Ντίνος

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Ντίνος »

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να ρωτήσω, έχω ήδη 2 ετήσιες αναβολές λόγο ψυχολογικών προβλημάτων που λαμβάνω και θεραπείες με χάπια και ψυχίατρο. Πέρασα σήμερα από την επιτροπή ώστε να πάρω την απαλλαγή και αυτός εκεί έλεγε ότι δεν με πιστεύει και ότι δεν παίρνω τα χάπια και και και να ξανά περάσω του χρόνου [3η ετήσια αναβολή;]. Είχα κανονικά την γνωμάτευση του ψυχίατρου μου αλλά έγινε αυτό. Δεν μπορώ να τους καταλάβω αλήθεια. Ξέρετε πάνω κάτω τι γίνεται τώρα;
yenir22400
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2023 1:49 pm
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από yenir22400 »

Καλησπέρα παιδιά,
θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει σε pm αν γνωρίζει κάποιον ιδιώτη ψυχίατρο στη Θεσσαλονίκη για να πάρω γνωμάτευση για αναβολή;
Σας ευχαριστώ.

*συγγνώμη αν ποστάρω σε λάθος thread
Devilangel
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Δευ Αύγ 17, 2020 3:02 am
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Devilangel »

Καλησπέρα έχω πάρει 2 χρόνια αναβολή κ πάω για απαλλαγή. Παίρνω entact 30 mg και Risperdal 4mg.

Ο γιατρός έχει γράψει ότι κάνω σκέψεις θανάτου, οικογενειακά προβληματα και όλα αυτά για τα οποία έχει βγάλει διάγνωση. Επίσης ότι η κατάσταση μου είναι ιδιαίτερα ασταθής κ ότι δεν είχα καλή συμμόρφωση στην αγωγή.

Υπάρχει περίπτωση να με βάλουν με αγωγή μέσα ;
Silent

Re: Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Silent »

Έχω πάρει 2 αναβολές μέχρι τώρα μια λόγω σπουδών σε ΓΕΛ και μια για κοινωνικούς λόγους παρουσιαζομακ τον άλλον μήνα αλλά έχω χαρτί από ψυχίατρο για σύμπτωματα κατάθλιψης και φαρμακευτική αγωγή τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για αναβολή;
Hoo88
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 03, 2023 1:22 pm
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Hoo88 »

Καλησπέρα σας. Μου έχει έρθει μήνυμα κατάταξης στις 18 Ιουλίου. Είχα πάρει στο παρελθόν αναβολή για κοινωνικούς λόγους και τώρα δεν μπορώ να ξαναπάρω και περιμένω τα αποτελέσματα των πανελληνίων καθώς έχω σίγουρα περάσει στη σχολή αστυφυλάκων και δεν είμαι στην κατάλληλη οικονομική κατάσταση να πάω να παρουσιαστώ ενώ εξάλλου την βασική εκπαίδευση θα την κάνουμε στη σχολή αστυφυλάκων.
Έχετε κάποια λύση;
Edwwww

Re: Sos αναβολή με κάποιον τρόπο

Δημοσίευση από Edwwww »

Ο μόνος τρόπος είναι αναβολή για ψυχολογικούς λόγους, δεν υπάρχει άλλη αναβολή που να μπορείς να πάρεις πλέον.
Hoo88
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 03, 2023 1:22 pm
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Hoo88 »

Αναβολή για αναμονή αποτελεσμάτων πανελληνίων μπορώ να πάρω; Έχω εξαντλήσει την αναβολή κοινωνικών λόγων
Hoo88
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 03, 2023 1:22 pm
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Hoo88 »

Edwwww έγραψε: Δευ Ιούλ 03, 2023 2:46 pm Ο μόνος τρόπος είναι αναβολή για ψυχολογικούς λόγους, δεν υπάρχει άλλη αναβολή που να μπορείς να πάρεις πλέον.
επίσης αυτό δεν θα με επηρεάσει αργότερα στη σχολή;
edwww

Re: Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από edwww »

Όχι δεν θα σε επηρεάσει.

Όχι δεν μπορείς να πάρεις δεύτερη αναβολή για κοινωνικούς λόγους, αναβολή για αναμονή αποτελεσμάτων δεν υφίσταται από τον νόμο.
Hoo88
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 03, 2023 1:22 pm
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Hoo88 »

Θα πάρω 4 μήνες μάλλον για ιατρικούς λόγους.
edwww

Re: Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από edwww »

Hoo88 έγραψε: Τρί Ιούλ 04, 2023 2:35 pm Θα πάρω 4 μήνες μάλλον για ιατρικούς λόγους.
4 ποιος στο είπε?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες