Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Dreibaby
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Μάιος 10, 2022 4:58 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Dreibaby »

Καλησπέρα παιδία,

Προσπαθησα να βγαλω ακρη με το thread διαβαζοντας προς τα πισω αλλα μπερδευομαι, οποτε θα ξαναρωτησω, συγχωρεστε με.

Πηρα πριν 2 χρονια αναβολη λογο ψυχολογικων.12 του μηνος ειναι για να μπω, παω σημερα στον ψυχιατρο να παρω χαρτι και θα παω αυριο απο την στρατολογια στην Θεσσαλονικη. Ερωτηση μου ειναι το εξης, η διαδικασια ειναι ακριβως η ιδια με οτι εκανα και πριν 2 χρονια; Τι πρεπει να παρω μαζι μου περα την γνωματευση και το χαρτι καταταγης;

Devilangel
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Δευ Αύγ 17, 2020 3:02 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Devilangel »

Ταυτότητα, σημείωμα κατάταξης και γνωμάτευση γιατρου επίσης βγάλε 3-4 φωτοτυπίες το κάθε έγγραφο γιατί ποτε δεν ξέρεις. Η διαδικασία είναι η ιδια. Και εγώ 424 θα πάω αλλά για 2η αναβολή.
kotsostns
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2022 4:33 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από kotsostns »

Και εγω για δευτερη αναβολη ειμαι απλως περσι ηταν κλειστο το 401 λογω covid και το γλυτωσα.
kotsostns
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2022 4:33 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από kotsostns »

Για να παω στο 401 πρεπει να παρω τηλ και να κλεισω ραντεβου η μπορω απλα να περασω καποια στιγμη οποτε θελω μεσα σε ενα μηνα;Αν μπορω χωρις ραντεβου, τι ωρα προτινεται να παω;

kital
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2022 3:24 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από kital »

kotsostns έγραψε:Για να παω στο 401 πρεπει να παρω τηλ και να κλεισω ραντεβου η μπορω απλα να περασω καποια στιγμη οποτε θελω μεσα σε ενα μηνα;Αν μπορω χωρις ραντεβου, τι ωρα προτινεται να παω;


Μπορείς να περάσεις όποτε θες, θα σου έλεγα 1-2 βδομάδες πριν τελειώσει η διορία για να εχουν παει τα χαρτιά σου σιγουρα. Εγώ πήγα κατα τις 11 και σε ένα μισάωρο περίπου τελείωσα.
Άβαταρ μέλους
448899
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Μάιος 16, 2022 9:58 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από 448899 »

Γεια σας

θελω να μου πειτε απο την εμπειρια σας. πως να χειριστω το θεμα της απαλλαγης.

τι πρεπει να γραφει η βεβαιωση απο τον ψυχιατρο;

πρεπει οπωσδηποτε να υπαρχει φαρμακευτικη αγωγη για να εγκριθει η απαλλαγη;

ευχαριστω!

GREECE LOVE!
Παναγιώτης

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Καλησπέρα σας, μου ήρθε το χαρτί το οποίο λέει να περάσω επιτροπή απαλλαγών, αλλά εγώ ζήτησα αναβολή. Οι σχετικές μου ημερομηνίες, ήταν το 13 μέχρι το 18 λόγω σπουδών όσοι πήγαμε σε ΕΠΑΛ, και αυτό μετραγε σαν απαλλαγή; Τέσπα μετά μια αναβολή στην Μυτιλήνη, μετά μια στην Κω, και μετά μια από στρατόπεδο. Πήγα να πάρω τώρα την τελευταία αναβολή μου, και το χαρτί κάτι λέει για Ι5, άρα τώρα είναι η απαλλαγή μου, η στην επόμενη Εσσο;

Έγραφε αυτό:

Η Επιτροπή Απαλλαγών Αθηνών παρακαλείται για την έκδοση και αποστολή στην Υπηρεσία μας σχετικής γνωμάτευσης αποκλειστικά με υπηρεσιακό τρόπο, η οποία πρέπει να περιέλθει στην Υπηρεσία μας εντός δεκαπέντε (15) ημερών από την εξέταση του ενδιαφερομένου, ή σε περίπτωση μη παρουσίασης του παραπεμπόμενου μέχρι την ανωτέρω προθεσμία, για την επιστροφή της αλληλογραφίας άμεσα σε μας, σημειώνοντας σχετική ένδειξη.

Εφόσον ο παραπάνω στρατεύσιμος-ανυπότακτος-έφεδρος κριθεί ακατάλληλος για στράτευση (Ι/5), παρακαλούμε όπως συμπεριλάβετε στη γνωμάτευση ένδειξη για την ύπαρξη πιθανότητας ή όχι βελτίωσης ή ίασης της πάθησής του.


Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τετ Μάιος 18, 2022 8:03 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Γιάννης Κ.

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Γιάννης Κ. »

Καλησπέρα,

Στο φρουραρχείο μου έγραψαν 6 μήνες αναβολή, πρέπει να παρουσιαστώ στην επιτροπή απαλλαγών του

401; Γιατί ξέρω πέρσι λόγο του κοβιντ στην επιτροπή πήγαιναν όσοι είναι μόνο όσοι είναι για απαλλαγή.

Ευχαριστώ,

kotsostns
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2022 4:33 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από kotsostns »

Τι ωρες προτεινετε να περασω απτο 401;
Παναγιώτης

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση και μια απάντηση θα ήθελα παρακαλώ... Έβγαλα την γνωμάτευση της ψυχιάτρου μου στις 5 του μηνός,10 πήγα για παραπεμπτικό για 401... Και ρωτάω, θέλει πρόσφατη καινούργια γνωμάτευση ψυχίατρου όταν πάω 401, η η 5 του μηνός κάνει?
Παναγιώτης

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Αλήθεια; Ευχαριστώ πολύ αδερφέ.
petros_nick22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 02, 2022 2:27 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από petros_nick22 »

Καλησπέρα, όποιος έχει κάποιον ψυχίατρο που να γράφει χαρτί για τον στρατό και είναι από Αθήνα αν γίνεται να μου στείλει σε dm
Ανδρεας

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Ανδρεας »

Καλησπέρα αν έχεις πάρει αναβολή υγείας γίνεται να μπεις δόκιμος;
Σολεγγα

Αναβολή για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Σολεγγα »

Τελικά βρήκες κάποιον να σου γράψει χαρτί χρειάζομαι κ εγω επειγόντως.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης