Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Κωνσταντινος

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Κωνσταντινος »

Γεια σας παιδιά, λοιπόν εγώ πέρασα περιοδεύων το 2015 και δήλωσα πεζικό έχω αναβολή μέχρι το 2024 αλλά θα τη κόψω γιατί τελειώνω τη σχολή μου 2020 με 2021 μπορώ να πάω ειδικές δυνάμεις όταν παρουσιαστώ και εάν όχι τι πρέπει να κάνω.
Αλέξανδρος_22
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Απρ 01, 2020 6:45 am
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Αλέξανδρος_22 »

Καλησπέρα, ζω στην Αγγλία ενάμιση χρόνο και είναι γεννημένος του 2002 οπότε αυτό το έτος πρέπει να κάνω κατάθεση δελτίου. Εδώ και παραπάνω από ένα μήνα προσπαθώ να κλείσω ένα ραντεβού με την πρεσβεία και με τά κοντινά προξενεία αλλά χωρίς επιτυχία, και σαν να μην έφτανε κι αυτό έκλεισαν τα πάντα λόγο κωροναιου και δεν κατάφερα να κάνω κατάθεση το δελτίο. Το πρόβλημα όμως είναι ότι χθες ήταν η τελευταία μέρα (31 Μαρτιου)για την κατάθεση του δελτίου και τώρα δεν ξέρω πώς να καταθέσω το δελτίο και να δικαιολογήσω την καθυστέρηση μου. Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι τιμωρία ισχύει για την καθυστέρηση και τι μπορώ να κάνω για να διορθώσω την κατάσταση αυτήν. Ευχαριστώ.
Χρήστος

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Χρήστος »

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνετε σε περίπτωση που έχω αργήσει να περάσω περιοδευων 2 μήνες
Lap
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Δεκ 15, 2020 11:28 pm
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Lap »

Καλησπέρα σας. Μας έχει αποσταλεί ηλεκτρονικά από την διεύθυνση του λυκείου η πρόσκληση για απογραφή στρατεύσιμου προσωπικού της κλάσης 2024. Έχω δυο ερωτήσεις σχετικά με το δελτίο απογραφής. 1. Στο κομμάτι στο οποίο ζητά 'Λοιπά Προσωπικά Στοιχεία' πρέπει να συμπληρώσω γνώσεις κτλπ. Βέβαια όταν καταθέσω το χαρτί δεν θα έχω τελειώσει ακόμα την Γ τάξη του ΓΕΛ και δεδομένου ότι θα πάρω αναβολή σπουδών όταν θα υπηρετήσω θα έχω τελειώσει κάποιο ΑΕΙ. Υπάρχει περίπτωση αυτό να με επηρεάσει κάπως στην θητεία μου;

2. Στο τέλος του Δελτίου μου ζητείται να επιλέξω που επιθυμώ να καταταγω. Οι επιλογές ειναι οι έξεις: Στρατός Ξηράς, Πολεμικό Ναυτικό, Πολεμική αεροπορία και Ειδικές Δυνάμεις. Επιθυμώ να παω στην Στρατό Ξηράς και σκέφτομαι να δώσω αθλήματα για Ε. Δ. Βέβαια γνωρίζω ότι τα αθλήματα τα δίνω στο Κέντρο Εκπαίδευσης οπότε με προβληματίζει το αν θα πρέπει να επιλέξω την κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις στο Δελτίο ή αν ειναι κάτι για το οποίο θα μου δοθεί επιλογή ουτος ή άλλος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δημήτριος Γεώργιος

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Δημήτριος Γεώργιος »

Καλησπέρα δεν μου έχει έρθει κάποιο Χαρτί για τον γιο μου που είναι γεννημένος το 2004 κ δεν ξέρω που να απεφτηνθω
Δημήτριος Γεώργιος -

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Δημήτριος Γεώργιος - »

Καλησπέρα το παιδι μου είναι γεννημένος το 2004 κ δεν έχω παραλαβή κάποιο χαρτί κ δεν ξέρω τι να κάνω αν μπορείτε να βοηθήσετε ευχαριστο
Panoptis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Φεβ 02, 2022 3:19 pm
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Panoptis »

Καλησπέρα σας,

Αυτή είναι η πρώτη μου ερώτηση στο παρόν Forum. Όταν ήμουν λύκειο συμπλήρωσα το δελτίο απογραφής στα ΚΕΠ, δηλώνοντας ότι επιθυμώ να καταταγώ στον στρατό ξηράς. Αυτή την στιγμή είμαι φοιτητής και έχω αναβολή για άρα 4 χρόνια. Μπορώ να τροποποιήσω το δελτίο απογραφής και δηλώσω ότι επιθυμώ να καταταγώ στην αεροπορία;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

Panoptis έγραψε:Καλησπέρα σας,

Αυτή είναι η πρώτη μου ερώτηση στο παρόν Forum. Όταν ήμουν λύκειο συμπλήρωσα το δελτίο απογραφής στα ΚΕΠ, δηλώνοντας ότι επιθυμώ να καταταγώ στον στρατό ξηράς. Αυτή την στιγμή είμαι φοιτητής και έχω αναβολή για άρα 4 χρόνια. Μπορώ να τροποποιήσω το δελτίο απογραφής και δηλώσω ότι επιθυμώ να καταταγώ στην αεροπορία;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

Όχι. Η επιλογή στον κλάδο έγινε όταν πέρασες περιοδεύον και αυτό δεν μπορείς πλέον να το τροποποιήσεις. Να σου πω απλώς ότι και να δηλώνεις αεροπορία όταν ήσουν 18 χρόνων δεν σημαίνει ότι θα σε επέλεγαν κιόλας. Το 60% αεροπορία και ναυτικό δηλώνει αλλά το μεγαλύτερο ποσοστό καταλήγει στο στρατό ξηράς.

Panoptis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Φεβ 02, 2022 3:19 pm
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Panoptis »

Σας ευχαριστώ για την γρήγορη ανταπόκριση και την βοήθεια.
Μαρία

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Μαρία »

Πότε οι γεννηθέντες 2004 κλάσης 2025 περνάνε περιοδεύον;


Τελευταία φορά σημειώθηκε ως νέο από το μέλος Anonymous την Κυρ Ιουν 04, 2023 2:41 am.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες