Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
ΔΗΜΗΤΡΗΣ.99
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 05, 2017 10:49 pm
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ.99 »

Καλησπέρα σας... έχω γεννηθεί τον Απρηλιο του 99 εχω περασει περιοδεύον και περιμένω να μου έρθει το χαρτί ποτε να παρουσιαστω... μηπως γνωρίζει κανείς ποτε μπορεί να με πάρουν ;
Άβαταρ μέλους
Νεκταριος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2018 11:12 pm
Τοποθεσία: Στρατιωτικος
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Νεκταριος »

Καλημερα. Ειμαι γεννημενος το 2001 και μπηκα στη Στρατολογια και ειδα πως οσοι ειναι γεννημενοι το ετος 2001 ειναι υποχρεωμενοι να πανε σε Στρατολογικη Υπηρεσια ή στο ΚΕΠ της περιοχης να φτιαξουν Δελτιο Απογραφης. Αφου το κανω αυτο, θα μπορω να μπαινω στο σαιτ Στρατολογιας να βλεπω αν με εχουν καταταξει; Και ποτε ειναι πιθανον να μου στειλουν χαρτι καταταξης; Κλεινω τα 18 5 Ιουνιου φετος δηλαδη. Ευχαριστω εκ των προταιρων!
Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Πας σχολείο;

Αν ναι δεν χρειάζεται να πας πουθενά μόνος σου ή να ψάχνεσαι γενικά. Όταν έρθει η ώρα θα σας ειδοποιήσουν στο σχολείο και θα το επαναλάβουν αρκετές φορές σε περίπτωση που ξεχαστείς ή δεν το άκουσες.

Αφού περάσεις περιοδεύων δεν θα σου βγάζει τίποτα, λίγους μήνες πριν θα μάθεις ακριβώς ποια ΕΣΣΟ θα μπεις και κανα μήνα πριν μπεις θα μάθεις και για το που θα σε πάνε.

Χαρτί κατάταξης κανονικά θα σου στείλουν αφού μπει το 2020 και λίγες εβδομάδες πριν παρουσιαστείς. Για να μπεις το συντομότερο πήγαινε στρατολογία και κάνε αίτηση για να μπεις με το που κλείσεις τα 18.

Falletro
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιαν 07, 2019 12:25 pm
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Falletro »

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω εάν παίζει κάποιο ρόλο η περίοδος που θα κατατεθεί το δελτίο απογραφής, στην ΕΣΣΟ που θα προσκληθεί ο εκάστοτε στρατεύσιμος. Αν δηλαδή το δελτίο απογραφής κατατεθεί κατά τις πρώτες μέρες του Ιανουαρίου, υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να κληθεί τον Ιανουάριο της επόμενης χρονιάς; Στρατεύσιμος κλάσεως 2022.

Falletro
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιαν 07, 2019 12:25 pm
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Falletro »

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω εάν παίζει κάποιο ρόλο η περίοδος που θα κατατεθεί το δελτίο απογραφής, στην ΕΣΣΟ που θα προσκληθεί ο εκάστοτε στρατεύσιμος. Αν δηλαδή το δελτίο απογραφής κατατεθεί κατά τις πρώτες μέρες του Ιανουαρίου, υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να κληθεί τον Ιανουάριο της επόμενης χρονιάς;

Στρατεύσιμος κλάσεως 2022.

Άβαταρ μέλους
Νεκταριος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2018 11:12 pm
Τοποθεσία: Στρατιωτικος
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Νεκταριος »

Καλημερα. Δυστυχως εχω σταματησει το σχολειο δεν παω πλεον, μεγαλη ιστορια.2020; Τοτε θα ειμαι 19 στα 19 θα μπω; Το εχω ακουσει βασικα αλλα ειναι και πολλες φορες που ερχεται στα 18. Αυτο σκεφτομαι τον Ιουνιο να παω και να δηλωσω να μπω νωριτερα.
Άβαταρ μέλους
lmagkoutas
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2019 11:32 pm
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από lmagkoutas »

Γεια σας είμαι του 2001 και πήγα προχθες στο ΚΕΠ και κατέθεσα το δελτίο απογραφής αλλά σήμερα σκέφτομαι ότι θα ήθελα να δηλώσω ειδικές δυναμεις.Ξέρετε αν γίνεται να αλλάξω το δελτίο απογραφής ή αν μπορώ να δηλώσω ειδικές δυνάμεις πιο μετά;

ΙΩΝ

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από ΙΩΝ »

Εχω γεννηθει το 2003 κλαση 2024 ποτε περναω περιοδευον?
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Nassos »

Το 2020, στα 17 σου. Θα σας ενημερώσουν από τι διεύθυνση του σχολείου.
Άβαταρ μέλους
Jim51
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 23, 2019 12:06 am
Τοποθεσία: Ιλισια
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Jim51 »

Καλησπέρα σας δεν ξέρω αν γράφω την ερώτηση μου στο σωστό πεδιο Σήμερα ο γιος μου πέρασε στα ΚΕΠ περιοδεύων δήλωσε ειδικές δυνάμεις. Μπωρει να το αλλάξει γιατί άλλαξε γνώμη ; Ευχαριστώ
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Nassos »

Το ότι το δήλωσε δεν σημαίνει ότι θα πάει Ειδικές Δυνάμεις.

Όταν έρθει η ώρα της κατάταξης, ακόμη και αν παρουσιαστεί Ειδικές Δυνάμεις, μπορεί να αλλάξει Όπλο και να πάει πχ Πεζικό.
Θάνος777
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Απρ 14, 2019 4:47 pm
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Θάνος777 »

Καλησπέρα σας παιδιά, έγινε μια παρεξήγηση και δεν πέρασα περιοδεύον μέχρι 1 Απριλίου που ήταν.. μπορώ να το κάνω τώρα; Τι κυρώσεις έχω;
Mitsakis Ilias

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Mitsakis Ilias »

Ποτε περνάνε περιοδεύων οι γεννημένοι τον Μαιο του 2003
Άβαταρ μέλους
Νεκταριος Κ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Μαρ 22, 2019 9:25 pm
Τοποθεσία: Στρατηγος
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Νεκταριος Κ »

Εχεις ακομα καιρο. Το 2021 νομιζω αν δεν κανω λαθος μπορει και το 2020. Παντως φετος σιγουρα οχι.
Zenzen

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Zenzen »

Καλησπέρα παιδιά σήμερα πέρασα περιοδεύων στο κεπ. Με ρώτησαν κάποια πράγματα. Αν θα διαλεγα ανάμεσα σε κολύμβηση, μουσική, πολεμικές τέχνες, ναυαγοσώστης κ. α. Εγώ διάλεξα μουσική επιδη ασχολουμε με την μουσική από μικρός. Αλλά τώρα που το σκευτομαι φοβάμαι μήπως με πάρουν ως μουσικό. Γίνεται να το αλλάξω τώρα η είναι σίγουρο ότι θα με πάρουν ως μουσικο. Επισγε με ρώτησαν αν θα διαλεγα ναυτικο, αεροπορία, η στρατό ξηράς εγώ διάλεξα αεροπορία ούτε αυτό γίνεται να το αλλάξω;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες