Αναβολή στην αναβολή

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Giannis

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Giannis »

Kalisperes! Diekopsa tin anavoli mou ton Oktwvrio gia na mpw Fevrouario!Mou irthe xarti gia 12 Fevrouariou!Mporw na ksanaparw anavoli gia kapoio xroniko diastima;An nai poso kai ti kainouria diakiologitika tha xreiastw kai ws pote na ta katathesw;

Signwmi ama to grafei sto site alla den vrika kati!

Eyxaristw!

γιαννης

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από γιαννης »

Giannis έγραψε:Kalisperes! Diekopsa tin anavoli mou ton Oktwvrio gia na mpw Fevrouario!Mou irthe xarti gia 12 Fevrouariou!Mporw na ksanaparw anavoli gia kapoio xroniko diastima;An nai poso kai ti kainouria diakiologitika tha xreiastw kai ws pote na ta katathesw;

Signwmi ama to grafei sto site alla den vrika kati!

Eyxaristw!

ιδια περιπτωση με μενα

και εμενα μου ηρθε χαρτι για τις 11 Φεβρουαριου αλλα ενα σοβαρο προβλημα υγειας με αναγκασε να παω ξανα στην στρατολογια για να θεσω εκ νεου ισχυρη την αρχικη μου αναβολη

Υπεβαλα μια αιτηση και επιδη ειμαι ακομη φοιτητης(υπεβαλλα και βεβαιωση σπουδων)μαζι με την αιτηση μου ειπε πως μπορω να ελπιζω

Αλλα δεν ειναι και σιγουρο

Που παρουσιαζεσαι απο περιεργεια;

Anonymous

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα,

Έχω αναβολή έως το τέλος του 2010. Θέλω να ξεκινήσω ένα μεταπτυχιακό αγγλία τον σεπτέμβρη. Επειδή όμως η απόφαση θα βγει τον σεπτέμβρη μπορώ να κόψω την αναβολή τώρα έτσι ώστε σε περίπτωση που δε θα με πάρουν να μπορώ να παο στρατό Noemvri και αν όντως με πάρουν να ξαναπάρω αναβολή πάλι έως το τέλος του 2010;

Ευχαριστώ

Anonymous

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Anonymous »

Κι εγω την ιδια απορια εχω, θα βοηθουσε πολυ καποιος αν ηξερε...
Anonymous

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα,

είμαι σπουδαστής ΤΕΙ κ 27 χρονών. Έχω παρει 2 αναβολές για πτυχίο η δεύτερη εκ των οποίων λήγει τέλος του χρόνου. Δεν έχω τελειώσει ακόμα τη σχολή μου και παράλληλα δουλεύω και θα ήθελα να μάθω εάν μπορώ να πάρω μία ακόμη αναβολή λίγων μηνών για να τακτοποιήσω υποχρεώσεις που απαιτούν την παρουσία μου μέχρι κ τον Οκτώβρη του 2010. Αν δεν υπάρχει πιθανότητα να μπορέσω να πάρω επιπλέον αναβολή η επόμενη πιο βολική λύση είναι να κόψω την αναβολή μου τώρα. Αν Το κάνω αυτό υπάρχει κάποιο χρονικό διάστημα αναμονής για να αρχίσω τη θητεία μου; Εχω μάθει κατι για 2 σειρές καθυστέρηση υποχρεωτικά. Δηλαδή αν τη σπάσω τώρα θα μπω τον Μαιο. Ισχύει;

Περιμένω με αγωνία κάποια απάντηση για να βάλω σε μια σειρά τις υποχρεώσεις μου,

Ευχαριστώ

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Rafale »

Αυτο αγαπητε πολιτη νομιζω οτι ειναι καθαρο θεμα στρατολογικου γραφειου αν χρηζεις αναβολης λιγο ακομα μηνων καθως στο ενεργητικο σου ιδη υπαρχουν 2
Anonymous

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα εμενα η αναβολη μου ληγει 31 δεκεμβριου 2009 λογικα θα μπαινω μαιο με την δ εσσο... Απλα θα ηθελα να μαθω αν γινεται να παρω μια ''μικρη'' αναβολη ωστε να μπω μετα τον ιουλιο για να τακτοποιησω καποια θεματα με την εργασια μου
Neos89

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Neos89 »

Καλησπέρα παίδες,

Σκέφτομαι να καταταγώ το Νοέμβριο που μας έρχεται, όμως δεν ξέρω ακόμα πως θα έχουν τα πράγματα τότε. Καταλαβαίνω οτι μπορώ να κόψω την αναβολή μέχρι τέλος Ιουλίου για να μπώ Νοέμβριο, και οτι μετά μπορώ να πάρω πάλι αναβολή αν την χρειαστώ, πρίν το Νοέμβριο.

Κάποιοι φίλοι όμως με πληροφόρησαν οτι έτσι θα 'χαλάσω τη σειρά μου και μπορεί να έχω προβλήματα'. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό;

Ακόμα, αν κάποιος επαναλάβει την αναβολή του και φύγει στο εξωτερικό, πρέπει να στέλνει χαρτιά αναβολής κάθε χρόνο στη συνέχεια;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας προκαταβολικά.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

Neos89 έγραψε:Κάποιοι φίλοι όμως με πληροφόρησαν οτι έτσι θα 'χαλάσω τη σειρά μου και μπορεί να έχω προβλήματα'. Τι μπορεί να σημαίνει αυτό;

Ακόμα, αν κάποιος επαναλάβει την αναβολή του και φύγει στο εξωτερικό, πρέπει να στέλνει χαρτιά αναβολής κάθε χρόνο στη συνέχεια;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας προκαταβολικά.



1) Εικόνα ασχολίαστο δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα
2) Δεν μπορείς να επαναλάβεις την αναβολή που έκοψες εκτός και αν πάρεις για μεπαπτυχιακό
Neos89

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Neos89 »

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

Μπορεί κάποιος να διακόψει την αναβολή του (χωρίς να έχει πάρει πτυχίο) και την επαναλάβει μετά απο 2 μήνες (προτού παρουσιαστεί) ; Αν ναι, για πόσο καιρό θα διαρκέσει αυτή η αναβολή;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όταν θα διακόψεις την αναβολή σου. Δεν μπορείς να ξαναπάρεις πάλι για λόγω σπουδών εκτός και αν πάρεις αναβολή για μεταπτυχιακό.
Neos9

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Neos9 »

Καλησπέρα,

Έχω κόψει την αναβολή μου τον Ιούλιο και είμαι για να καταταγώ Νοέμβριο, αλλά χρειάζομαι περισσότερο χρόνο για τα μαθήματα της σχολής. Επίσης μπορώ να παρουσιάσω ένα κάποιο ιατρικό πρόβλημα σε γονέα. Στη στρατολογία μου είπαν να πάω με τα 'ανάλογα χαρτιά' αφότου μου έρθει το χαρτί της κατάταξης, και ο υπεύθυνος μου είπε οτι θα με βάλει στην επόμενη ΕΣΣΟ. Περαιτέρω ερωτήσεις μου έπεσαν κενές καθώς ο υπεύθυνος βαριόταν ιδιαίτερα ακόμα και να αναπνεύσει.

Η ερώτηση μου είναι, αυτό που μου πρότεινε μετράει σαν καθαρή αναβολή, έστω και αν είναι τρίμηνη; Ακόμα, δεν είναι λίγο τελευταία στιγμή το 'αφού σου έρθει το χαρτί της κατάταξης';

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

Neos9 έγραψε:Καλησπέρα, Έχω κόψει την αναβολή μου τον Ιούλιο και είμαι για να καταταγώ Νοέμβριο, αλλά χρειάζομαι περισσότερο χρόνο για τα μαθήματα της σχολής. Επίσης μπορώ να παρουσιάσω ένα κάποιο ιατρικό πρόβλημα σε γονέα. Στη στρατολογία μου είπαν να πάω με τα 'ανάλογα χαρτιά' αφότου μου έρθει το χαρτί της κατάταξης, και ο υπεύθυνος μου είπε οτι θα με βάλει στην επόμενη ΕΣΣΟ. Περαιτέρω ερωτήσεις μου έπεσαν κενές καθώς ο υπεύθυνος βαριόταν ιδιαίτερα ακόμα και να αναπνεύσει.

Η ερώτηση μου είναι, αυτό που μου πρότεινε μετράει σαν καθαρή αναβολή, έστω και αν είναι τρίμηνη; Ακόμα, δεν είναι λίγο τελευταία στιγμή το 'αφού σου έρθει το χαρτί της κατάταξης';



μάλλον θα σου πρότεινε αναβολή για κοινωνικούς λόγους η οποία διαρκεί 3 μήνες
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από yandr »

Βέβαια η αναβολή για κοινωνικούς λόγους απαιτεί και τα κατάλληλα έγγραφα που να αποδεικνύουν τους λόγους αυτούς.

Το μεταπτυχιακό το δέχονται; Ξέρει κανείς;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

yandr έγραψε:Βέβαια η αναβολή για κοινωνικούς λόγους απαιτεί και τα κατάλληλα έγγραφα που να αποδεικνύουν τους λόγους αυτούς.

Το μεταπτυχιακό το δέχονται; Ξέρει κανείς;


αν είναι στα τελειώματα και χρωστάει 1-2 μαθήματα θα το δεχτούνε, επίσης σίγουρα δέχονται οικονομικούς λόγους και προβλήματα υγείας συγγενή (πατέρα, μητέρα, αδέρφια) οπότε θα την πάρει
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες