Αναβολή στην αναβολή

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Theologosvr
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 02, 2020 3:59 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Theologosvr »

Καλησπέρα φίλε μουΓια τις αναβολές είχες κάποιο χαρτί ψυχιατρου;

Nautis95
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 26, 2020 3:49 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Nautis95 »

Καλημέρα παιδιά και εγώ μια από τα ίδια Μέχρι τώρα έχω πάρει δύο αναβολές

Η πρώτη για κοινωνικούς λόγους

Και πριν μια εβδομάδα είχα πάει ανυε για την πρώτη ετήσια για ψυχολογικούς λόγους

Αυτό τώρα με πιάνει σαν να έχω πάρει μια η δύο αναβολές;

Τέλος θα πρέπει να συμπληρώσω δύο χρόνια αναβολών για να πάρω απαλλαγή;

Ευχαριστώ

stefanito24
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Οκτ 24, 2022 9:46 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από stefanito24 »

Καλησπέρα παιδιά. Παρουσιαζομαι 7 Νοεμβρίου 2022 Έβρο. Έχω πάρει ήδη μια αναβολή για κοινωνικούς λόγους, και θέλω να πάρω και μια δεύτερη αναβολή. Μπορείτε να με καθοδηγήσετε τι πρέπει να κάνω. Μένω Αθήνα. Και οικονομικά δεν με παίρνει να πάω στρατό τώρα. Κάποιοι μου λένε να πάρω χαρτί από ψυχολόγο ότι έχω στρες και άγχος και με αυτό μπορώ να πάρω αναβολή, αλλά δεν το θεωρώ σοβαρό
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11197
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Nassos »

Η αναβολή για κοινωνικούς λόγους δίδεται μόνο μια φορά, αναγκαστικά θα ζητήσεις για ψυχολογικούς λόγους.

Η μόνη άλλη περίπτωση είναι να πάρεις αναβολή λόγω προβλήματος υγείας, αν έχεις.

stefanito24
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Οκτ 24, 2022 9:46 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από stefanito24 »

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα υγείας. Μόνο οικονομικό
Λεωνίδας

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Λεωνίδας »

Καλησπέρα σας παιδιά! Έχω πάρει είδη αναβολή δύο χρόνια χρόνων για δερματική πάθηση όταν παρουσιαστώ μπορώ να πάρω απαλλαγη από νευρολογική πάθηση αφού έχω ήδη δύο χρόνια αναβολής υγείας;
Paris111
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 11, 2023 7:05 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Paris111 »

Καλησπέρα πάλι. Ξαναγράφω την ίδια ερώτηση μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει!

Είναι η δεύτερη αναβολή που θα πάω να πάρω και η ημερομηνία κατάταξης μου είναι στις 24 μαϊου. Το χαρτί του ψυχιάτρου το έχω από 15 Φεβρουαρίου γιατί ήξερα ότι Μάρτιο λήγει η αναβολή μου.
Και πέρυσι με διάστημα 3 μηνών χαρτί πήγα απλώς υπάρχει πιθανότητα να μου πουν ότι θέλουν πιο πρόσφατο χαρτί για την αναβολή;

Ευχαριστώ
pbs87
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Μάιος 01, 2023 4:39 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από pbs87 »

Paris111 έγραψε: Σάβ Μάιος 13, 2023 8:12 pm Καλησπέρα πάλι. Ξαναγράφω την ίδια ερώτηση μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει!

Είναι η δεύτερη αναβολή που θα πάω να πάρω και η ημερομηνία κατάταξης μου είναι στις 24 μαϊου. Το χαρτί του ψυχιάτρου το έχω από 15 Φεβρουαρίου γιατί ήξερα ότι Μάρτιο λήγει η αναβολή μου.
Και πέρυσι με διάστημα 3 μηνών χαρτί πήγα απλώς υπάρχει πιθανότητα να μου πουν ότι θέλουν πιο πρόσφατο χαρτί για την αναβολή;

Ευχαριστώ
Νομίζω ότι πρέπει να βγάλεις καινούριο. Κάπου είχα διαβάσει πέρυσι ότι δέχονται χαρτί 2 ή 3 μηνών max (δε θυμάμαι ακριβώς), οπότε μάλλον τους έχεις υπερβεί.
vasileior
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2023 10:48 pm
Επικοινωνία:

Τέλος αναβολής και δεύτερη αναβολή !

Δημοσίευση από vasileior »

Καλησπέρα παιδιά ! Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις ! Είναι γεννηθείς το 1996 και η αναβολη μου τελειώνει 31/12 !
Είμαι ακόμα ενεργός φοιτητής και δρν ρχω τελειώσει τη σχολή μου ! Μπορει, αρχικά, να κουνπει κάποιος ποτέ θα παρουσιαστώ ;

Επίσης, θα ήθελα να πάρω και άλλη απαλλαγή! Μπορώ να πάρω άλλη απαλλαγή λόγω της σχολής στην οποία είμαι ακόμα εγγεγραμμένος ;
Έχω ακούσει και μια αναβολή για κοινωνικούς λόγους η οποί διαρκεί για δυο εσσο ! Το δικαιολογητικά χρειάζονται για να πάρω αυτού του είδους την αναβολη ;

Σας παρακαλω, ας μου απαντήσει κάποιος, γιατί είμαι πολύ αγχωμένος !
Edwwww

Re: Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Edwwww »

Το άγχος βέβαια δεν σε εμποδίζει να γράψεις αυτή την έκθεση με τις ερωτήσεις.

Γιατί δεν μπαίνετε στην διαδικασία να ψάξετε λίγο στο φόρουμ και τα θέλετε όλα έτοιμα; Τα παιδιά έχουν κάνει σπουδαία δουλειά αφιλοκερδώς. Είναι προνόμιο να βρίσκεται τέτοιες πληροφορίες free.

Σεβαστείτε τον κόπο και τις ώρες που έχουν αφιερώσει για αυτό το φόρουμ.
vasileior
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2023 10:48 pm
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από vasileior »

Καταρχάς, δεν σε ειρωνεύτηκα φίλε μου !

Για τους κοινωνικούς λόγους δεν βρήκα κάτι συγκεκριμένο ! Θέλω να μου πουν παιδιά που πήραν αναβολη για κοινωνικούς λόγους, τι χαρτιά κατέθεσαν !
Εφόσον δεν ενδιαφέρεσαι να απαντήσεις, θα ήταν καλό να απέχεις ! Για κάποιος είναι ιδιαίτερα σοβαρό και ψυχοφθόρο αυτό το θέμα !
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από yandr »

Είσαι σίγουρος ότι δεν βρήκες κάτι συγκεκριμένο για κοινωνικούς λόγους;
vasileior
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2023 10:48 pm
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από vasileior »

yandr έγραψε: Πέμ Οκτ 19, 2023 3:20 pm Είσαι σίγουρος ότι δεν βρήκες κάτι συγκεκριμένο για κοινωνικούς λόγους;
Οι περισσότερες απαντήσεις είναι από το 2013 και πίσω ! Πολλά χρονια πριν! Ρωτάω, λοιπόν, τώρα για να μου πει κάποιος που έχει κάνει τη διαδικασία για να μου πει το χρειάζεται ! Έχω κάνει πολλές ερωτήσεις και σαφή απάντηση δεν έχω πάρει από κανέναν !
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες