Αποσπάσεις στο στρατό

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
giorgos1998
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Απρ 28, 2020 5:59 pm
Τοποθεσία: στρατιώτης
Επικοινωνία:

Αποσπάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από giorgos1998 »

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση μπορώ να πάρω αποσπαση στο ίδιο νησί από μια μοναδα στην αλλη Σίμου στο 298 Μ/Κ ΤΕ ΣΤΗΝ ΣΤΗΝ ΣΑΜΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΖΙΚΟ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΒΙΒΑΣΤΗΣ και ανήκω σε άλλη μοναδα στο λοχο διαβιβασεων αυτό θέλω να ρωτήσω θα μπορούσα να πάρω αποσπαση απο την μοναδα μου και να υπηρετήσω σε μοναδα του πεζικού

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11202
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αποσπάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Αν έχεις βύσμα και σε Λέσχη Αξιωματικών μπορείς να πάρεις απόσπαση, ας είναι και σε άλλη πόλη-φρουρά.
vaoll9999
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 09, 2022 6:47 am
Επικοινωνία:

Αποσπάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από vaoll9999 »

Αποσπάσεις γίνονται μετά τα σπεν η μετά το τέλος εκπαίδευσης της ειδικότητας σου; Πχ απόσπαση σε λέσχη αξιωματικών η στρατιωτικό πρατήριο
EPOP2022
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2022 1:57 am
Επικοινωνία:

Αποσπάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από EPOP2022 »

Μετα την εκπαιδευση αλλα παιζει ρολο και το βυσμα σου
fsafsa

Αποσπάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από fsafsa »

vaoll9999 έγραψε:Αποσπάσεις γίνονται μετά τα σπεν η μετά το τέλος εκπαίδευσης της ειδικότητας σου; Πχ απόσπαση σε λέσχη αξιωματικών η στρατιωτικό πρατήριο


Αν είχες βύσμα τέτοιες ερωτήσεις δεν θα έκανες, οπότε μην ελπίζεις.

AleZhu98
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 14, 2022 3:05 pm
Επικοινωνία:

Αποσπάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από AleZhu98 »

Χαιρεται υπηρετω στο πεζικο και χθες με στειλαν με διαθεση στο πυροβολικο. Παρολαυτα ο διοικητης της μοναδας μου μου ειπε να αφησω το οπλο μου στο ταγμα κλειδωμενο στον οπλοβαστο. Ειπε 15 μερες και ξαναγυρναω ειναι δυνατον να μεινω περισσοτερο εδω εφοσον με στειλαν με διαθεση;
AleZhu98
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 14, 2022 3:05 pm
Επικοινωνία:

Αποσπάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από AleZhu98 »

Η αληθεια ειναι οτι δεν θελω να μεινω εδω και δεν ξερω εαν υπαρχει τροπος να με κρατησουν παραπανω εφοσον ειμαι με διαθεση.
Alexgos

Re: Αποσπάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Alexgos »

Είμαι στρατιώτης θητείας και ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να πάρω απόσπαση από το στρατόπεδο μου στο διδυμοτειχο (ΤΥΠ) για τα κααυ βολου
Edwwww

Re: Αποσπάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Edwwww »

Θα πρέπει να είσαι πολύ μαζοχας για να θες απόσπαση σε ΚΑΑΥ καλοκαίρι. Αν έχεις βύσμα μπορείς να πάρεις ναι, έτσι όχι.
Επισκέπτης

Re: Αποσπάσεις στο στρατό

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πόσες φορές γίνεται να σε στείλουν καπου με απόσπαση επειδή έχω λείψει ήδη 45 μέρες και επέστρεψα στην μονάδα μου σημερα γίνεται τώρα να με στειλουν παλι ξανα καπου με απόσπαση;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες