Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
thanos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 06, 2007 1:45 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από thanos »

Γεια σας ο θανος ειμαι..

Θα ηθελα παλι να ρωτησω για τους ΕΠΟΠ. Ενας γνωστος μου που γνωριζει καποιους ΕΠΟΠ μου ειπε οτι υπαρχουν Καλες συνθηκες εργασιασ Και ο αρχικος συνολικος μισθος ειναι 980?.

Εγω διαβασα σε sites οπου μιλουσαν ΕΠΟΠ απο ολα τα σωματα και εβγαζαν απο απογοητευση μεχρι καταθληψη γι αυτο το θεσμο.. Συνθηκες εξαθλιωτικεσ Τρομερη υποτιμηση απο Τους ανωτερους και μισθος πολλες φορεσ Ουτε 800?.

Ξερετε το ονειρο μου ηταν απο μικρος να γινω στρατιωτικος οταν επρεπε δεν διαβασα αρκετα και δεν μπηκα σε καποια στρατιωτικη σχολη (τωρα ειμαι 20 χρονων φοιτητης σε μια Πολυ καλη σχολη ατει στη πατρα Με καλη επαγγελματικη αποκατασταση) Αν αξιζει θα την θυσιασω Για τους ΕΠΟΠ. Φτανει να Ξερω.

Παρακαλω αν γνωριζεται Υπευθυνα Ενημερωστε με.. Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από yandr »

Φίλε μου, κάτω από την ενότητα Άρθρα υπάρχει πολυσέλιδο άρθρο για τους ΕΠΟΠ όπου θα βρεις πολλές πληροφορίες.

Γνώμη μου είναι ότι αν έχεις σοβαρές επαγγελματικές προοπτικές μην μπλέξεις με τον στρατό και τους ΕΠΟΠ. Ο μισθός είναι 980 ή και παραπάνω, αλλά γενικά θα σου πρότεινα να το ξανασκεφτείς ΠΑΡΑ πολύ σοβαρά.
288 xalkida

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από 288 xalkida »

λοιπον αδερφε ακου με καλα. πηγα φαναροσ και τα ειδα. προσωπικη μου γνωμη ειναι να πασ πρωτα φανταροσ και αν σου αρεσει πασ για τισ εξετασεισ οταν βγει η προκυρηξη. οι περισσοτεροι εποπ φευγουν επειδη δεν ειχαν παει φανταροι και το μετανιωσανε η αφησανε καλεσ σχολεσ σαν τη δικη σου και το μετανιωσανε χειροτερα. οι στρατιωτικεσ σχολεσ που ηθελεσ να πασ δεν εχουν καμια σχεση. ο εποπ ειναι σκετοσ καραβανασ και τιποτα αλλο. τα λεφτα ειναι τοσα μονο στη παραμεθοριο και δεν σου φτανουν ουτε για ζητω
georgeelmh
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 29, 2007 3:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από georgeelmh »

Γεια σου Θάνο. Είμαι Μηχανολόγος ΤΕΙ και ΕΠΟΠ- αεροπορια - ελλασματουργός. Η συμπεριφορά από τους ανωτέρους στην ΠΑ είναι πολύ καλύτερη από τα άλλα σώματα αλλά πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις. Σε γενικές γραμμές πολύ καλύ καλή. Υπάρχουν φορές που θα αναγκαστείς να εκτελέσεις εντολές που δεν σου αρέσουν αλλά πίστεψέ με στον ιδιωτικό τομέα είναι χειρότερα΄περισσότερη δουλειά με αυξημένες απαιτήσεις απόδοσης και γνώσεων. Ομως σου συνηστώ να ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ και να τελειώσεις την σχολή σου με ΜΕΓΑΛΟ βαθμό, να αποκτήσεις περισσότερα εφόδια για την επαγγελματική σταδιοδρομία συναφή με τις σπουδές(ECDL, τουλάχιστον 2 ξένες γλώσσες κλπ). Ο ελλάχιστος μισθός είναι περίπου 800 δηλ όσο και στον ιδιωτικο, όμως εκεί η εξέλιξη γίνεται σύμφωνα με την απόδοση ενώ στον στρατό για όλους είναι ίδια, δούλεύεις πολύ ή λίγο. Εγώ κάνω αιτήσεις σε προκυρήξεις για μηχανολόγους στο δημόσο ΄για να φύγω. ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

πολύ σωστά μιλάει ο φίλος.

Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

ΕΙΜΑΙ Ο GARCIA K EXΩ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ. ΕΙΜΑΙ ΕΠΟΠ ΔΝΕΑΣ Κ ΠΑΩ ΓΙΑ ΛΟΧΙΑΣ.. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ.. Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗ.. ΥΠΗΡΕΤΩ ΣΤΟ ΛΙΤΟΧΩΡΟ(ΠΕΖΙΚΟ). ΕΧΩ Κ 2 ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ.. ΜΙΤΡΟΒΙΤΣΑ ΚΟΣΟΒΟΥ.. ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΟΙ ΕΠΙΛΕΞΕΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑ ΕΦΟΔΙΑΣΤΕΙΤΕ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Nassos »

Νομίζανε ότι είναι Δημόσιο και αραλίκι. Αλλά όταν σφίγγουν τα πράγματα αμέσως παραιτούνται.

Δεν πειράζει. Οι ΕΠΟΠ που έχουν κάνει 18 και 23 μήνες φαντάροι ή δόκιμοι και σε άλλες καταστάσεις αντέχουν περισσότερο.
οχι

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από οχι »

γεια σας προτεινω οχι εποπ σε ατομα που δεν εχουν παει καν φανταροιψ ειστε καλα εποπ θα πατε μια ζωη και σημερα υπο θα εισαι
sm

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από sm »

καλησπέρα να ήθελα να μάθω πως είναι οι συνθήκες στο στρατό και στην αεροπορία για τις γυναίκες που επιλέγουν να καταταχθούν ως επαγγελματίες οπλίτες.

eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από eleni sti »

Πιστεύω στην αεροπορια ειναι καλύτερες οι συνθήκες γενικα οχι μονο για τους εποπ. Επισης ειναι καλα και για τους ανδρες οχι μονο για τις γυναικες. Στο στρατο εχει λιγο περισσοτερο τρεξιματακι
Prince_23
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 10:16 pm
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Prince_23 »

Στην αεροπορία είναι ενας άλλος στρατός. Αλλά τον σημαντικότερο ρόλο τον παίζει ο διοικητής, αν ο διοικητής είναι κομπλεξικός θα τρέχει όλη η μονάδα χωρίς λόγο. Αλλά η αεροπορία δεν συγκρίνεται είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα
Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Και 'γώ παιδιά για ΕΠ. ΟΠ. θέλω. Είμαι 18 και σπουδαζω Ηλεκτρονικός στο Α. Τ. Ε. Ι. Θεσ/νίκης, μεγάλο παλούκι, όπως φαίνετε δεν είχα την κατάλληλη υποδομή και δεν βλέπω να την τελειώνω σε λιγότερο από 7 χρόνια.Ήθελα να μπώ Σ. Μ. Υ. αλλά δεν τα κατάφερα. Έχουμε και οικονομικά ζόρια, άστα να παν. Χρειάζομαι χρήματα και αποκατάσταση να την βγάζω πέρα μόνος.'Εξω είναι εκμετάλευση και λίγα λεφτά. Τι λέτε;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από yandr »

Χρήστο, καλύτερα κάνε την θητεία σου πρώτα και μετά αποφάσισε.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11196
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Nassos »

Τουλάχιστον έξω έχεις την ελευθερία σου. Και περισσότερες ευκαιρίες για να να βγάλεις καλά λεφτά.

Και όπως είπε ο yandr, πήγαινε πρώτα Στρατό σαν φαντάρος για να δείς τη γλύκα.
lolypop

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από lolypop »

ορε κοσμος που παει για καψημο τι πατε να κανετε θα το μετανιωσετε εεεεεεεεε και 3-5 χρονια απο τη ζωη σας θα ειναι στον αερα. εκτος και αν δεν θελετε σπιτι οικογενεια και τα παιδια σας ποιους εχουν γονεις τι ειναι ο στρατος παραλια ; πηγα βουτηξα δεν μου αρεσε αυριο σε αλλη παραλια. μαθετε τι γινετε εκει πως την παλευει ενας στρατιοτικος και μετα βλεπετε και για τα μορια. ( ΡΩΤΗΣΤΕ ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΜΕ ΤΗ/ΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΟΥ /ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ) σκεπσου οτι το μονο κατοικιδιο που θα μπωρεις να εχεις ειναι τα μυρμηγκια αντε και καμια κατσαριδα σκεφτητε το καλα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες