Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
nassia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 16, 2007 12:33 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από nassia »

Γιατι ειναι σημαντικες οι ιατρικες εξετασεις; Εγω ξερω οτι δεν εχω καποιο προβλημα υγειας. Κοβουν με το παραμικρο;
hawk
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Παρ Απρ 27, 2007 3:53 am
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από hawk »

ΟΙ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ..
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΩΣ ΜΟΝΙΜΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΝΑΣ ΤΗΝ ΛΕΓΟΜΕΝΗ " ΕΤΗΣΙΑ " .
ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ ΣΟΥ..
ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΛΗ ΜΑΤΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΑΝ ΕΣΥ ΜΠΕΙΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ... ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΕΚΤΗΣΕΣ ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ.
ΕΧΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΤΙΣ ΓΕΝΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΟΥ..
ΕΓΩ ΩΣ ΕΦ. Υ. ΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΟΥΝΑ ΥΠΟ ΤΑ ΟΠΛΑ ΗΤΑΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ 12 ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ..
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΜΑΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΟΙ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ.
ΔΕΝ ΚΟΒΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΕ ΕΞΕΤΑΣΟΥΝ ΑΝ ΕΝΤΟΠΙΣΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙ ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ Η ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΘΗΤΕΙΑ ΣΟΥ.
.. ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΡΤΙΜΕΛΗΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΤΠΟΚΡΙΘΕΙΣ ΣΤΑ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ.
ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ.
nikos

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από nikos »

Ti eidous iatrikes exetaseis ginontai;

Ginontai atomika i omathika;

Exo akousei oti parousiazesai mprosta se epitropi giatron
telios gymnos;Einai alitheia;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από yandr »

Για ΕΠΟΠ ρωτάς ή γενικά για το στρατό;
corsakias

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από corsakias »

ναι, περίππου. Μπαίνεις μέσα σε παραβαν και έρχεται ένας ιατρος.
Αν ειναι γυναικα σου λέει, συνήθως να "τα" πιάσεις και να τα μετρήσεις.
Αν είναι αντρας μάλλον στα πιάνει.
Σε εμένα έπεσε γυναίκα...
Εποπ

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Εποπ »

Γεια σας, ήθελα να ρωτήσω οι γυναίκες κάνουν επιπλέον εξετάσεις εκτός απο αίματος (όσον αφορά τα γυναικολογικά); και αν ναι ξέρει κανείς ποιες;
eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από eleni sti »

Αν η ερωτηση σου ειναι αν περνας απο γυναικολογο ειναι οχι. Στις ιατρικες εξετασεις γινονται αιματολογικες και ουρων απο τις οποις οταν θα περασεις και απο την επιτροπη θα εχει και επανω στο φακελο σου αν εισαι εγκυος η οχι(σε περιπτωση που ειναι καποια κοβεται αυτοματα. Επισης μπαινουν ολες μαζι σε ενα χωρο γδυνονται και μενουν με το κατω εσωρουχο μονο και περναει μια επιτροπη γιατρων διαφορων ειδικοτητων και σε βλεπουν.
Anonymous

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

σε ευχαριστώ για την απάντηση και όντως μου έλυσες την απορία. Ρωτάω γιατί έχω κάνει λαπαροσκόπηση και φοβάμαι μήπως με κόψουν

eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από eleni sti »

Επειδη δεν ξερω ακριβως τι ειναι αυτο Εικόνα Εικόνα αν εχεις τομη(γινεται και με λειζερ; )θα σε ρωτησουν τι ειναι αυτη η τομη θα τους πεις αλλα δεν νομιζω να σε κοψουν
ΔΕΑ(ΠΖ)83
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Μαρ 03, 2008 5:10 pm
Τοποθεσία: Guadeloupe
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΔΕΑ(ΠΖ)83 »

ΜΕ ΠΟΣΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΥΩΠΙΑ ΣΕ ΒΓΑΖΟΥΝ Ι2. ΕΓΩ ΕΧΩ 2 ΒΑΘΜΟΥΣ ΕΚΑΣΤΟΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΟΠΩ ΣΤΙΣ ΥΓΕΙΩΝΟΜΙΚΕΣ ΕΞΑΙΤΑΣΕΙΣ; ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ... ΚΟΨΑΝΕ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΩΣ ΥΠΕΡΒΑΡΟ ΜΕ ΒΑΡΟΣ 90 ΚΙΛΩΝ. ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΔΙΜΟΙΡΙΑ ΜΟΥ ΕΠΟΠ ΜΕ ΒΑΡΟΣ 107 ΚΙΛΑ. ΠΕΡΑΣΕ ΤΟ 2006 ΕΝΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΤΟΣ ΚΟΨΑΝΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ. ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ; ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΒΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!!!

Anonymous

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

ΔΕΑ(ΠΖ)83 έγραψε: ΜΕ ΠΟΣΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΥΩΠΙΑ ΣΕ ΒΓΑΖΟΥΝ Ι2. ΕΓΩ ΕΧΩ 2 ΒΑΘΜΟΥΣ ΕΚΑΣΤΟΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΟΠΩ ΣΤΙΣ ΥΓΕΙΩΝΟΜΙΚΕΣ ΕΞΑΙΤΑΣΕΙΣ; ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ... ΚΟΨΑΝΕ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΩΣ ΥΠΕΡΒΑΡΟ ΜΕ ΒΑΡΟΣ 90 ΚΙΛΩΝ. ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΔΙΜΟΙΡΙΑ ΜΟΥ ΕΠΟΠ ΜΕ ΒΑΡΟΣ 107 ΚΙΛΑ. ΠΕΡΑΣΕ ΤΟ 2006 ΕΝΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΤΟΣ ΚΟΨΑΝΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ. ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ; ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΒΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!!!

Νομίζω ότι το όριο είναι μέχρι 5 βαθμοί. Λογικά απο 1 και πάνω βγαίνεις Ι2 οπότε εσυ δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Όσο για το βάρος παίζει ρόλο και το ύψος. Αν είσαι 1,70 και 90 κιλά είναι λογικό να είσαι παχύσαρκος αν οχι υπέρβαρος. Τώρα αν αυτοί οι ΕΠ. ΟΠ πρίν μπούν είχαν φυσιολογικό βάρος και πέρασαν και τώρα έχουν φτάσει τα 107 κιλά δεν μπορεί κανείς να κάνει κάτι γι'αυτό. Το βόλεμα τις μονιμότητας βλέπεις... αν και τα βύσματα δεν λείπουν από πούθενα... Εικόνα

Anonymous

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

τι αιματολογικεσ εξετασεισ κανουν; ολεσ; σιδηρο; αιμοσφαινινη; υπατητιδεσ; aids; ευχομαι γιατι ποτε δεν ξερεισ τι γινεται...

eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από eleni sti »

Νομιζω οτι τις κανουν ολες αν και δεν ειχα παρατηρησει στο φακελο οταν μας εδωσαν οταν περασαμε απο υγειονομικη επιτροπη
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11231
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από yandr »

Αποκλείεται να τις κάνουν όλες.

Θα ρωτήσω και αν μάθω θα γράψω.
leon

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από leon »

ΓΚΡΕΣΙΑ, ΟΤΑΝ ΣΕ ΜΕΤΡΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΥΨΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ Ή ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΤΡΑΝΕ ΜΟΝΟ ΣΟΥ; ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ Ή ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΕ ΕΞΕΤΑΣΑΝΕ; ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΜΕΤΡΗΣΗ; ΕΙΣΑΙ ΞΥΠΟΛΗΤΟΣ, ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΝΑ ΦΟΡΑΣ ΚΑΛΤΣΕΣ ΚΤΛ Ή ΤΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΟΛΑ; Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ; ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ... ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΜΙΛΙ ΚΑΙ ΤΟ 100ΑΡΙ; ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης