Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonman
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Απρ 13, 2021 1:15 am
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonman »

Έχω πρόβλημα στο πόδι μου με έντονες κινήσεις πονάει καθώς είχα πάθει παλιότερα ρίξη χιαστού, λέτε να με κόψουν απτά υγειονομικά και να μην μπορέσω καν να προσπαθήσω για αθλήματα;
Stavran
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Τρί Απρ 06, 2021 5:31 am
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Stavran »

Anonman έγραψε:Έχω πρόβλημα στο πόδι μου με έντονες κινήσεις πονάει καθώς είχα πάθει παλιότερα ρίξη χιαστού, λέτε να με κόψουν απτά υγειονομικά και να μην μπορέσω καν να προσπαθήσω για αθλήματα;


Αδερφέ αν το καταλαβουν πολύ πιθανό να σε κόψουν ναι

new_user
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Απρ 13, 2021 8:56 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από new_user »

Καλησπέρα! Ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με τον πίνακα Β που είναι οι κλινικές εξετάσεις σε στρατιωτικό νοσοκομείο, πραγματοποιούνται την ημέρα των υγειονομικών εξετάσεων οι συγκεκριμένες; Επίσης, τις εξετάσεις του πίνακα Α μπορούμε να αρχίσουμε να την πραγματοποιούμε μόλις ολοκληρώσουμε την αίτηση; Ευχαριστώ!
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

new_user έγραψε:Καλησπέρα! Ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με τον πίνακα Β που είναι οι κλινικές εξετάσεις σε στρατιωτικό νοσοκομείο, πραγματοποιούνται την ημέρα των υγειονομικών εξετάσεων οι συγκεκριμένες; Επίσης, τις εξετάσεις του πίνακα Α μπορούμε να αρχίσουμε να την πραγματοποιούμε μόλις ολοκληρώσουμε την αίτηση; Ευχαριστώ!


Τις εξετασεις του Πινακα Α, πρεπει να τις εχεις ετοιμες για τις ΠΚΕ (αν εισαι επιτυχων στους πινακες).

Τις εξετασεις του Πινακα Β, θα τις πραγματοποιησεις απο Στρατιωτικους γιατρους την ημερα των ΠΚΕ.
EFIK
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 27, 2021 3:54 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από EFIK »

Μήπως πήρε κανείς τηλέφωνο αν τελικά για την ακτινογραφία θέλει σφραγίδα από ακτινολόγο ή αν δεν υπάρχει πρόβλημα από παθολόγο?
Andreas2000
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2021 6:45 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Andreas2000 »

Καλησπέρα. Την ακτινογραφία θώρακος την φυλάμε για την ημέρα που περνάνε οι επιτυχόντες από τις επιτροπές, ή δεν την χρειαζόμαστε, παρα μόνο την ημερομηνία/σφραγίδα στο αντίστοιχο κομμάτι του Πίνακα Α;
Άβαταρ μέλους
Nasia99
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Απρ 06, 2021 1:51 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Nasia99 »

Εγώ που έχω μυωπία περίπου 2.5 σε κάθε μάτι είμαι ι2; Αυτό το 4.5 δηλαδή που λένε είναι και για τα 2 μάτια μαζί ή για το καθένα μάτι;
Άβαταρ μέλους
theodoros
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Τρί Φεβ 02, 2021 11:39 am
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από theodoros »

Nasia99 έγραψε:Εγώ που έχω μυωπία περίπου 2.5 σε κάθε μάτι είμαι ι2; Αυτό το 4.5 δηλαδή που λένε είναι και για τα 2 μάτια μαζί ή για το καθένα μάτι;


περασε από οφθαλμιατρο;

Άβαταρ μέλους
Nasia99
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Απρ 06, 2021 1:51 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Nasia99 »

theodoros έγραψε:περασε από οφθαλμιατρο;


Όχι απλά ξέρω ότι τόσο περίπου έχω...

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τετ Απρ 21, 2021 3:49 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
new_user
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Απρ 13, 2021 8:56 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από new_user »

Στις υγειονομικές εξετάσεις στον πίνακα Α την γνωμάτευση την σημειώνει ο γιατρός μέσα στο κουτάκι σωστά; Δεν χρειάζεται κάποιο έξτρα χαρτί με πιο αναλυτική την γνωμάτευση; Ευχαριστώ!

new
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Απρ 16, 2021 9:23 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από new »

Παιδια καλησπέρα θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με τις υγειονομικες εξετασεις. Ειχα θετικα αντισωματα σε ηπατιτιδα το 2015 τα οποια εφοσον εχεις νοσησει και ιαθει δεν φευγουν. Αλλα μεχρι και σημερα στην pcr ειμαι στο αρνητικο. Μονο με pcr που δειχνει αν εχεις ενεργη νοσο. Λετε να με κοψουν για αυτο και ας μην εχω, λογω αντισωματων;
new
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Απρ 16, 2021 9:23 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από new »

Παιδια καλησπέρα θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με τις υγειονομικες εξετασεις. Ειχα θετικα αντισωματα σε ηπατιτιδα το 2015 τα οποια εφοσον εχεις νοσησει και ιαθει δεν φευγουν. Αλλα μεχρι και σημερα στην pcr ειμαι στο αρνητικο. Μονο με pcr που δειχνει αν εχεις ενεργη νοσο. Λετε να με κοψουν για αυτο και ας μην εχω, λογω αντισωματων; Επειδή λήγει η προθεσμία θα ήθελα να μου πει καποιος αν γνωριζει.
EIRINI96
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τετ Ιαν 06, 2021 3:25 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από EIRINI96 »

Νάσια, είναι για το κάθε μάτι ξεχωριστά. Είσαι εντάξει. Μπορείς να μου πεις που βρήκες αυτό για την μυωπία; Γιατί στην προκυρηξη δεν είδα κατι
Ελεανα7
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 198
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 23, 2019 8:32 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Ελεανα7 »

Γνωρίζει κανεις τι γίνεται με τα επίπεδα του αιματοκρίτη; Απο ποιο σημείο και μετα βγαίνεις Ι2.
EIRINI96
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τετ Ιαν 06, 2021 3:25 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από EIRINI96 »

Ο χαμηλός αιματοκρίτης κάποιες φορές είναι και δείγμα ότι κάποιος έχει στίγμα μεσογειακής αναιμίας. Καλύτερα να πάρετε τηλέφωνο να ρωτήσετε στο 401
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης