ΕΛΔΥΚ - Ελληνική Δύναμη Κύπρου

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Γιάννης

ΕΛΔΥΚ - Ελληνική Δύναμη Κύπρου

Δημοσίευση από Γιάννης »

Καλησπέρα, θέλω να πάω ΕΛΔΥΚ αλλά δικαιούμαι 6μημη λόγω πολυτεκνιας, γίνεται να πάω;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ - Ελληνική Δύναμη Κύπρου

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δέχονται και εξαμηνίτες πλέον στην ΕΛΔΥΚ.
Ελδυκ

ΕΛΔΥΚ - Ελληνική Δύναμη Κύπρου

Δημοσίευση από Ελδυκ »

Καλησπέρα παιδια γνωρίζει κανείς αν περνούν τώρα στ εσσο για Κύπρο ; Είμαι Μυτιλήνη στα τεθωρακισμένα και θέλω να κάνω την θητεία μου στην Κύπρο ... Τα αποτελέσματα ποτέ βγαίνουν;
NikosB7

ΕΛΔΥΚ - Ελληνική Δύναμη Κύπρου

Δημοσίευση από NikosB7 »

Καλησπέρα, εγώ είμαι να φύγω για Κύπρο και με έχουν βάλει σε ένα σώμα που δεν θέλω να είμαι, μπορώ να αλλάξω σώματα;(άνευ ειδικών δυνάμεων) Αν ναι, μπορώ να προσδιορίσω και την ειδικότητα μου; Ευχαριστώ.
katsampis4
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 1:00 am
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ - Ελληνική Δύναμη Κύπρου

Δημοσίευση από katsampis4 »

Καλησπερα σε ολους οταν μου ηρθε το χαρτι με εβγαλε Θηβα ΚΠ και μετα ΕΛΔΥΚ αλλα λογο αναβολης σπουδων που πηρα θελω να μαθω εαν υπαρχει τροπος να παω στην Κυπρο οταν ερθει ξανα το χαρτι γιατι ξερω οτι δεν σε στελνουν στο ιδιο (δεν ηξερα πως αλλιως να κανω την ερωτηση και απλα το εκανα ως απαντηση)
Leleldyk

ΕΛΔΥΚ - Ελληνική Δύναμη Κύπρου

Δημοσίευση από Leleldyk »

Καλησπέρα παιδιά. Ένας γνωστός μου που υπηρετεί τώρα Κύπρο μου είπε ότι στους 3 μήνες που υπηρετείς στο νησί έρχεται το χαρτί για το μέρος που θα επαναπατριστείς και έχεις το δικαίωμα να ζητήσεις επαναπατρισμό ακόμη και την επόμενη μέρα χωρίς να έχουν το δικαίωμα να αρνηθούν οι ανώτεροι. Ισχύει αυτό;
Eldykas
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Δεκ 21, 2020 1:26 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ - Ελληνική Δύναμη Κύπρου

Δημοσίευση από Eldykas »

Χαίρετε. Το σημείωμα κατάταξης λέει ότι για την 2021 Α' ΕΣΣΟ έχω τοποθετηθεί στο μηχανικό της ΕΛΔΥΚ, για το οποίο δεν έχω καταφέρει να βρω παρά ελάχιστες πληροφορίες, η συντριπτική πλειοψηφία των οποίων αφορά τους αγώνες του συγκεκριμένου σώματος κατά την εισβολή της Κύπρου.

Θα ήθελα αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει να δώσει λίγες γενικές έστω πληροφορίες για το συγκεκριμένο όπλο (στρατόπεδο, συνθήκες, ειδικότητες, κτλ, τέλος πάντων οτιδήποτε μπορεί να είναι σχετικό/χρήσιμο). Εχει κάποια ουσιαστική διαφορά σε σχέση με τα αντίστοιχα σώματα στην Ελλάδα;

Εχω διαβάσει στις προηγούμενες σελίδες του φόρουμ ότι είναι αμφίβολο αν θα παραμείνω στη συγκεκριμένη τοποθέτηση ή ακόμα και αν τελικά θα με βάλουν στην ΕΛΔΥΚ. Παρόλαυτά, υποθέτοντας ότι τα πράγματα μένουν ως έχουν, θα εκτιμούσα οποιαδήποτε πληοροφορία από κάποιον γνώστη.

Johny

ΕΛΔΥΚ - Ελληνική Δύναμη Κύπρου

Δημοσίευση από Johny »

Γεια σας παιδιά.Εχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με τα κινητά.

Τι ακριβώς ισχύει;

Εγω παρουσιαζομαι Θήβα και στην συνέχεια πολυ πιθανών θα παω Κύπρο.

Ποιός ειναι ο καλύτερος τροπος για να περάσω το κινητό και να μην προκύψει κάποιο πρόβλημα.

Κινητό smartphone εννοώ

Guest

ΕΛΔΥΚ - Ελληνική Δύναμη Κύπρου

Δημοσίευση από Guest »

Μπορεί κάποιος που το έχει βιώσει πρόσφατα να δώσει λίγες πληροφορίες σχετικά με το πόσο καιρό μετά την παρουσίαση μεταφέρονται στην Κύπρο όσοι το σημείωμα κατάταξής τους λέει ήδη ότι έχουν επιλεγεί για Ελδύκ; Ρωτάω γιατί έχω διαβάσει στο παρελθόν από 3 μέρες μέχρι 6 εβδομάδες και είναι μεγάλη η απόκλιση. Την βασική εκπαίδευση την περνάς σε Θήβα/Λαμία ή σε πάνε κατευθείαν κάτω; Υπάρχουν τίποτα αξιοσημείωτες διαδικασίες/μέτρα τώρα λόγω κορωνοϊού;
Devilangel
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Δευ Αύγ 17, 2020 3:02 am
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ - Ελληνική Δύναμη Κύπρου

Δημοσίευση από Devilangel »

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος ενώ έχει παρει αναβολή για ψυχολογικούς λόγους να παει ΕΛΔΥΚ;
Guest

ΕΛΔΥΚ - Ελληνική Δύναμη Κύπρου

Δημοσίευση από Guest »

Off the record, τα κινητά επιτρέπονται κανονικά. Απλά να είσαι διακριτικός και όταν παρουσιαστείς, για τυπικούς και μόνο λόγους, όταν θα σε ελεγξούν πες ότι έχεις κινητό χωρίς κάμερα. Να σε ελέγξουν πάνω σου απαγορεύεται οπότε απλά κράτα το κινητό σε μια τσέπη.

Στην Θήβα και ειδικά στην Κύπρο δεν θα έχεις κανένα θέμα απλά επαναλαμβάνω να μην προκαλείς.

Guest

ΕΛΔΥΚ - Ελληνική Δύναμη Κύπρου

Δημοσίευση από Guest »

Κατά πάσα πιθανότητα μετά την άδεια ορκωμοσίας θα σας κρατήσουν λίγες μέρες Θήβα (5-10 μέρες) και μετά σας στέλνουν Κύπρο οπού εκεί θα κάνετε ΣΠΕΝ/ειδικότητες κ. Λ. Π.
Kostasgeo
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 11, 2021 7:49 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ - Ελληνική Δύναμη Κύπρου

Δημοσίευση από Kostasgeo »

Θέλω να ρωτήσω κάτι για τον αδερφό μου. Μόλις τον ειπανε τώρα είναι στην Ελλάδα ακόμα στην Θήβα στο πυροβολικό ότι τώρα που θα πάνε στην Κύπρο θα πάει στην Λευκωσία και θα είναι υπηρέτης. Τι είναι αυτό γνωρίζει κανείς γιατί ψάχνουμε στο ίντερνετ και δεν λέει τίποτα για το τι είναι αυτό;
Kostasgeo
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 11, 2021 7:49 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ - Ελληνική Δύναμη Κύπρου

Δημοσίευση από Kostasgeo »

Τελικά μάθαμε για το ελδυκ 192 προορίζεται. Ξέρει κανείς αμα είναι καλο; Γιατί μόνο με Κυπρίους μέσα δεν θα είναι πολύ καλά πιστεύω θα τον βάζουν να κάνει τα πάντα αυτός στην κυριολεξία θα τον γαμ... Ουν. Όποιος ξέρει για το συγκεκριμένο ας πει
Στρ τθ

ΕΛΔΥΚ - Ελληνική Δύναμη Κύπρου

Δημοσίευση από Στρ τθ »

Παιδια μην αγχωνεστε ολα οσα σας λενε ειναι ***** ειναι ακριβως το ιδιο με το να πηγαιναν εβρο απλα εδω εχει καλυτερο καιρο παιρνουν 273? και εχουν το δικαιωμα να παρουν αφορολογητα τσιγαρα 1 φορα το μηνα πχ 4 κουτες χρυση καρελια που η κουτα κανει 10,74 και εχει μεσα 10 πακετα. Ζαχαρη θα την περασουν σε σχεση με θητεια στην ελλαδα και αν κανουν τα κουμαντα τους δεν θα χρειαστουν και πολλα λεφτα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες