ΣΣΕ - Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
xaris

ΣΣΕ - Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων

Δημοσίευση από xaris »

Μπορει ο άλλος από το πεζικο να περάσει το σβεα;
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

ΣΣΕ - Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων

Δημοσίευση από marsupilami »

Καταδρομέας έγραψε:Είχα δει σε ένα ΣΒΕΑ που ήταν εξολοκλήρου της ΣΣΕ (όπως συνηθίζεται άλλωστε) και ένα 2αρι. Τέλος πάντων, εσύ θα ξέρεις καλύτερα.

Όντως έκοψαν το ΣΒΕΑ από τις Στρατιωτικές Σχολές; Μόνο για φέτος είναι; Μου φαίνεται περίεργο γιατί από φέτος ξεκίνησαν να πηγαίνουν στο ΣΒΕΑ και όλοι οι ΔΕΑ (ΕΔ) ανεξαρτήτως Μονάδας.



για αν το ειδες θα ηταν δεν ξερω καλυτερα απλα και εγω αυτο που γνωριζω μεταβιβαζω. Απλα ως επι τι πλειστον γνωριζω οτι ειναι 3αρια. Δεν τα εκοψαν ακριβως απλως τ εχουν αναστειλλει μεχρι νεωτερας. Αν δεν κανω λαθος στα περσυνα 3αρια της σσε δεν υπηρχε η δυνατοτητα να κανουν αλματα. Και αυτο απο οτι φαινεται συνεχιζεται...

Μαρια!!!
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 18, 2016 7:07 pm
Επικοινωνία:

ΣΣΕ - Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων

Δημοσίευση από Μαρια!!! »

Γεια σας ξανά..Θα ήθελα να ρωτησω αν δηλωσω ως πρώτη σχολή ΣΣΑΣ ή ΣΝΔ θα είναι πιο εύκολα τα ψυχοτεχνικα τεστ και τα αθλήματα ; ( Πιο πολύ θέλω να περάσω ΣΣΕ)

Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1855
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΣΣΕ - Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων

Δημοσίευση από Terminator »

Εξαρτάται συνήθως στο Πολεμικό Ναυτικό Είναι πιο ελαστικοί ως προς τα αθλήματα και αν είναι για λίγο μπορεί και να σε περάσουν.
slalom

ΣΣΕ - Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων

Δημοσίευση από slalom »

Μαρια! έγραψε:Γεια σας ξανά.Θα ήθελα να ρωτησω αν δηλωσω ως πρώτη σχολή ΣΣΑΣ ή ΣΝΔ θα είναι πιο εύκολα τα ψυχοτεχνικα τεστ και τα αθλήματα ;(Πιο πολύ θέλω να περάσω ΣΣΕ)



Θέλεις να περάσεις σε στρατιωτική σχολή και ρωτάς γελοία πράγματα, τα ψυχοτεχνικά και τα αθλήματα είναι πταίσματα σε αυτά που θα περάσεις αν εισαχθείς σαν σπουδάστρια στις σχολές που αναφέρεις ειδικά σε ΣΝΔ ή ΣΣΕ. Εκεί θα εκπαιδευτείς να γίνεις αξιωματικός του Ελληνικού Στρατού και εσένα σε απασχολούν αηδίες, σοβαρέψου και ψάξε πραγματικά τι γίνεται στις σχολές κατά τη διάρκεια της εκπαίδευσης αλλά και μετέπειτα όταν θα τοποθετηθείς σε στρατιωτικές μονάδες αλλιώς βρες με κάτι άλλο να ασχοληθείς.

Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1855
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΣΣΕ - Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων

Δημοσίευση από Terminator »

Ρε Μαρία τι ψάχνεις τώρα Ανάλογα την περίπτωση μπορέί σε αυτές τις σχολές να πέσεις σε ***** αυτή την χρονιά και να σε καρατομίσει μαζί με τους υπόλοιπους Δεν παίζει κάτι στάνταρ και μην ψάχνεις να βρεις ευκαιρίες εσύ πρέπει οπωσδήποτε να πιάσει τα όρια άσχετα αν είναι ελαστικοί οι όχι
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

ΣΣΕ - Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων

Δημοσίευση από marsupilami »

Νομιζω μια καλη τακτικη θα ηταν να εχεις ηδη την ψυχολογια οτι θα αντιμετωπισεις τον χεροτερο και να μπεις με αυτη την διαθεση μεσα
Σπαρτακος

ΣΣΕ - Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων

Δημοσίευση από Σπαρτακος »

Καλησπερα
θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις. Μετα την ΣΣΕ θελω να παω στο κεαπ αλλα εχω ακουσει οτι μονο αυτοι που ανηκουν στο πεζικο μπορουν. Αληθευει; Αν αληθευει πως μπορω να μπω στο πεζικο;
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

ΣΣΕ - Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων

Δημοσίευση από marsupilami »

Σπαρτακος έγραψε:Καλησπερα
θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις. Μετα την ΣΣΕ θελω να παω στο κεαπ αλλα εχω ακουσει οτι μονο αυτοι που ανηκουν στο πεζικο μπορουν. Αληθευει; Αν αληθευει πως μπορω να μπω στο πεζικο;


να σ πω καταρχην πως κεαπ περναν οι ευελπιδες ηδη απο το 2ο ετος αλλα προφανως εννοεις να γινεις αξιωματιος στο κεαπ. Αν κανεις μια περιηγηση στις προηγουμενες σελιδες θα σ λυθουν οι αποριες το εχουμε αναφερει σε προηγουμενη συζητηση πως γινεται η κατανομη των οπλων καλο θα ηταν να μην γεμιζουμε το φορουμ με τα ιδια. Αν δεν βρεις την απαντηση που θελεις ξανα γραψε να σε βοηθοησουμε...

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΣΣΕ - Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων

Δημοσίευση από D.Y.K »

Σπαρτακος έγραψε:Καλησπερα
θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις. Μετα την ΣΣΕ θελω να παω στο κεαπ αλλα εχω ακουσει οτι μονο αυτοι που ανηκουν στο πεζικο μπορουν. Αληθευει; Αν αληθευει πως μπορω να μπω στο πεζικο;


Αξιωματικός στις Ειδικές Δυνάμεις

Ηλιας

ΣΣΕ - Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων

Δημοσίευση από Ηλιας »

Καλημερα, θελω να κανω μερικες ερωτησεις

1) Εχω υπηρετησει στις Ε. Δ. Στον στρατο. Μετρανε τα μορια απο την θητεια για την εισαγωγη σε στρατιωτικες σχολες;

2) Αυτην την στιγμη ειμαι 19 χρονων και σκοπευω να δωσω ξανα πανελλαδικες του χρονου που θα ειμαι 20. Στα 21 δεν ειναι το οριο για εισαγωγη σε στρατιωτικες σχολες; Ρωταω περι αυτου του θεματος διοτι φοβαμε μην ξανα "κοπω" για λιγα μορια και χρειαστω αλλη μια χρονια...

Gr_Ar

ΣΣΕ - Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων

Δημοσίευση από Gr_Ar »

Ηλιας έγραψε:Καλημερα, θελω να κανω μερικες ερωτησεις

1) Εχω υπηρετησει στις Ε. Δ. Στον στρατο. Μετρανε τα μορια απο την θητεια για την εισαγωγη σε στρατιωτικες σχολες;

2) Αυτην την στιγμη ειμαι 19 χρονων και σκοπευω να δωσω ξανα πανελλαδικες του χρονου που θα ειμαι 20. Στα 21 δεν ειναι το οριο για εισαγωγη σε στρατιωτικες σχολες; Ρωταω περι αυτου του θεματος διοτι φοβαμε μην ξανα "κοπω" για λιγα μορια και χρειαστω αλλη μια χρονια...



1. Εννοείται πως όχι.

2. Στο φόρουμ υπάρχει ξεχωριστό νήμα με τα όρια ηλικίας των στρατιωτικών σχολών.

Γιατί εσύ μόνο ΣΣΕ θέλεις να πέρασεις; Η ΣΜΥ σου κακοπέφτει; Εικόνα

Άβαταρ μέλους
johnny13
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 13, 2016 2:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: Ζωγραφικη,βολτες,γυμναστικη και parkour
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

ΣΣΕ - Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων

Δημοσίευση από johnny13 »

Για τους τριτεκνους/πολυτεκνους αυξανεται το οριο ηλικιας; Γιατι τωρα απο τα 21 σου ειναι υπερβολικο να εισαι γονιος ποσο μαλλον πολυτεκνος
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης