ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tzwrtzhs

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από tzwrtzhs »

paidia dn exw teleiwsei tipota egw.paw bradino sxolio k mou irthe xarti eidikes dinameis yea.ginetai ayto;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11237
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από yandr »

Θεωρητικά δεν γίνεται, αλλά απ' ότι φαίνεται έχουν μεγάλη έλλειψη. Εικόνα
Anonymous

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Whiteyez έγραψε:Γνωρίζει κανείς αν οι ΔΕΑ ειδικών δυνάμεων περνάνε απο και απο αλεξίπτωτα;
oxi.mono poly xontro vysma

john_
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Ιαν 25, 2008 10:54 pm
Επικοινωνία:

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από john_ »

Καλησπέρα
Στις 11 Φεβρουαρίου παρουσιάζομε στο μεγάλο πευκο. Στο χαρτί που μου έστειλαν από την αστυνομία γράφει : ειδικές δυνάμεις ΥΕΑ. Έμαθα ότι κάνεις την βασική εκπαίδευση στο κέντρο και μετά άμα θέλεις περνάς και από τα αγωνίσματα για τα να γίνεις ΥΕΑ. Θέλω να ρωτήσω εφόσον περάσεις τα αγωνίσματα ( και ότι άλλο είναι) φευγεις για παραμεθόριο; Μένεις στο ίδιο στρατόπεδο; Υπάρχει περίπτωση να σε στείλουν πχ Στράτο ξηράς; Οτιδήποτε info καλοδεχούμενες.

thanos

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από thanos »

gia na mhn rwtate synexeia,opoios exeis teleiwsei lykeio einai y.e.a

thanos

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από thanos »

sas ta lew epeidi eimai katadromeas kai to diko mou xarti elege yea kai epidi apolyomai ayton ton kairo kai ta exw perasei... DOKIMOS ginesai MONO ean to epilekseis kai peraseis kapoia athlimata,kai pali yparxei periptwsh na mhn sas paroune logo ths megalhs zhthshs.an den sas kalypsa perimenw tis erwtheis sas.

to idio isxyei kai sta alexiptwta.kai egw dilwsa alexiptwtisths kai perasa kai ta athlimata kai pali den me epileksane.

twra ypiretw sthn e'mk(drama) san orinos katadromeas...

drams
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 13, 2008 6:27 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από drams »

Α ρε thanos και εγώ από Δράμα είμαι.. Μπαίνω τώρα στις 11 στο Μ. Π πόσο καιρό ήσουν στην Ε' μοίρα; Σας βλέπαμε κάθε μέρα από την αερολέσχη να τρέχετε εκεί μπροστά κάτω από τον Κορύλοβο...
Από πότε είσαι στην Δράμα; Τον Οκτώβριο ήσουν στον Υπερμαραθώνιο του Παρανεστίου; Εικόνα
Anonymous

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Φίλε thanos, θα μπορούσες να μου δώσεις ορισμένες πληροφορίες σχετικα με ΥΕΑ (ΕΔ); Παρουσιάζομαι Θήβα (ΠΒ) με ένδειξη ΥΕΑ, μπορώ να δηλώσω και να υπηρετήσω σαν ΥΕΑ (ΕΔ); Γνωρίζεις κάποιον που ήρθε στις (ΕΔ) με παρόμοιο τρόπο; Παλεύεται η εκπαίδευση στους ΥΕΑ;

ΕΥχαριστώ

Leukopyrgitis
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 13, 2007 3:06 am
Επικοινωνία:

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Leukopyrgitis »

Απ' ό, τι έχω ακούσει, περνάς ΣΕΑΠ και μετά σχολή ΕΔ στο Πεύκο.

Αν γίνεται όμως ως ΔΕΑ να κάνεις μετάταξη από το ΠΒ στις ΕΔ, δεν ξέρω...

302 amaliada
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2008 3:04 am
Επικοινωνία:

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 302 amaliada »

δεν γινεται αυτο.. ΥΕΑ (ΚΔ) πανε μονο οσοι ειναι απο ειδικες δυναμεις.. κανεις αλλος.
Anonymous

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχαριστώ για την απάντηση, είναι standard αυτό όμως; Με βύσμα δεν γίνεται τίποτα; Αν και δεν με χαλάει και ΔΕΑ (ΠΒ), το βρίσκω κι αυτό εξίσου συναρπαστικό!

gioalex
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 5:28 pm
Επικοινωνία:

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από gioalex »

Με ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μεγάλο βύσμα γίνεται. Πάντως στην σειρά μου και την προηγούμενη σίγουρα δεν έγινε κάτι τέτοιο. Και νομίζω ούτε στην επόμενη.
TASOS

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από TASOS »

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ: ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΜΑΙ (ΕΙΧΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΠΕΖΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΕΦΕΔΡΟΣ), ΘΑ ΠΑΩ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΓΙΑ ΕΦΕΔΡΟΣ Ή ΓΙΑ ΠΕΖΟΝΑΥΤΗΣ; ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΕ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Anonymous

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια γνωριζετε αν οι ΔΕΑ εχουν γινει 15μηνο απο 17μηνο; Και ποσο δυσκολο ειναι να παραμεινεις εφεδρος αξιωματικος στις ειδικες δυναμεις; Ευχαριστω
Anonymous

ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγώ παρουσιάζομαι τον Μάιο στην Καλαμάτα Διαβιβάσεις με ένδειξη ΥΕΑ. Μπορώ να δηλώσω Ειδικές Δυνάμεις απο Καλαμάτα ; Θα μπορώ να είμαι ΥΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις ;

Εάν δεν με πάρουν ΔΕΑ στις Ειδικές, έχω την δυνατότητα να κάνω απλή θητεία στις Ειδικές η να πάω σαν ΔΕΑ πίσω σαν Διαβιβαστής ;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες